Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Free Mc Boot - PS2 Fat i slim (https://forum.cdrinfo.pl/f106/free-mc-boot-ps2-fat-slim-89340/)

Kamelsrp 29.07.2011 11:53

Free Mc Boot - PS2 Fat i slim
 
Cześć.

Mam mały problem. Mam PS2 Slim (SCPH-70004b) i PS2 Fat (SCPH-39004). Free Mc Boot na PS2 Slim chodzi idealnie, nic się nie psuje, wszystko jest okej, problem mam, jak chcę zainstalować Free Mc Boot na drugiej karcie pamięci i użyć jej do FAT. Gdy włożę kartę pamięci, a następnie włączę konsolę to mam czarny ekran i nic się nie pojawia. Jedynym sposobem, żeby pojawiło się logo FMCB na ekranie (często też tylko na tym się freezuje), a następnie przejście do menu konsoli, to wyłączenie zasilacza pstryczkiem z tyłu konsoli i włączenie jej za pomocą przycisku wysunięcia klapki, po czym szybkie jej wsunięcie spowrotem. Dopiero po takim działaniu pokazuje się logo, i albo idzie dalej, albo nie idzie. Jak na karcie nie ma śladu po FMCB to konsola chodzi, włącza się normalnie i jest okej.

Co może być przyczyną tego, że tak chodzi? Sprawiłem sobie specjalnie jakieś PS2 za marne grosze, żeby pograć w gry na dysku (bo na PS2 Slim nie ma takiej możliwości, a jak mam odtwarzać z USB to...), i nie mogę, bo za chiny nie uruchomię HD Loadera, jak exploit FMCB mi się nie włączy, nie?

Free Mc Boot instaluję oczywiście na Slim z pendrive. PS2 Fat ma coś chyba z laserem, dlatego go wziąłem do gry z dysku.

Ma ktoś może pomysł, co trzeba zrobić, żeby to działało poprawnie?

Berion 29.07.2011 12:23

Zmienić kartę pamięci. Ta jest prawdopodobnie za wolna (różne modele PS2 mają różne kontrolery, nowsze wersje fw mają też (prawdopodobnie) nowsze wersje modułów odpowiedzialnych za obsługę/komunikację portów - i w tym bym widział przyczynę czemu raz startuje, a raz nie, a że zawsze na startej konsoli - timmingi).

Jak rozumiem jest to wersja 1.8b lub 1.8c, a nie jakaś starsza.

Kamelsrp 29.07.2011 12:28

Tak, najnowsza wersja. Ale kartę to raczej mi się nie wydaje, bo mam dwie i próbowałem odpalić z jednej i drugiej, pozatym są oryginalne od Sony. Dlaczego tylko na PS2 Slim (konsola nowsza niż fat) chodzi bezbłędnie, a na starszej nie? To nie jest wina czasem tego, że instaluję FMCB na SLIM(!) i karta wraz z oprogramowaniem może przyjmuję konfigurację sprzętową dla Slim, a jak próbuję na Fat to nie działa? Chociaż też to trochę nie ma sensu, bo Free Mc Boota na mojej Slim zacząłem używać po zainstalowaniu jej na karcie właśnie z Fat kolegi.

Berion 29.07.2011 12:46

Skąd wiesz, że są oryginalne?

Napisałem w nawiasie dlaczego w poprzednim poście. ;]

Nie. Jeśli nie wybrałbyś instalacji multi to po prostu konsola w ogóle by nie wykryła FMCB. Nie wiem jak się zachowa w przypadku niezgodności regionów MG, ale skoro obie są SCPH-xxxx4, to są z tego samego regionu (chyba, że bebechy masz podmienione (jaki model wyświetla OSDSYS? jak mniemam sprawdzałeś model po stikerze konsoli)).

Kamelsrp 29.07.2011 13:19

Wiem, że są oryginalne, bo przecież umiałbym rozróżnić podróbę od oryginału. Jak chcesz, mogę Ci pokazać zdjęcia kart.

Tak, modele sprawdziłem z nalepki z tyłu konsol. W konsoli Slim w "Version Information" jest:

Console: SCPH-70004
Browser - 1.40
CD Player 2.00
PlayStation Driver 1.11
DVD Player 3.10E

W Fat mam:

Console: SCPH-39004
Browser 1.20
CD Player 1.20
PlayStation Driver 1.10
DVD Player 2.13E

Także są z tego samego regionu.

Może trzeba to jakoś zaaktualizować, wtedy zacznie działać?

Berion 29.07.2011 13:33

Nie zaktualizujesz. IMHO coś nie tak z kartą, jeśli jesteś absolutnie pewien to może jest bardzo pofragmentowana.

Zawsze jest też możliwość, że to bug FMCB. Choć pierwszy raz słyszę o czymś takim. Jeśli masz oryginalny Memory Card Adaptor możesz spróbować zainstalować wersję 1.8c na komputerze.

xplore 02.03.2012 22:17

GRANIE Z PENDRIV'A NA PS2 FAT LUB ŚLIM
 
Mam pytanie, bo nie bardzo sie orientuje jak wyglada możliwość grania na PS2 slim lub fat w przypadku grania z pendriv'a, czy jest potrzebny do tego jakis dodatkowy program, a jesli tak to czy moze on byc używany z karty pamieci a nie z płytki? Dziekuje za pomoc.

Berion 03.03.2012 20:02

Twoje pytanie nie ma nic wspólnego z tym tematem.

Tak, potrzebujesz programu, np. OPL (Open PS2 Loader) i tak jak wszystkie, można uruchamiać z karty pamięci.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.