Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray (https://forum.cdrinfo.pl/f11/)
-   -   Zabezpieczenie płyty hasłem (https://forum.cdrinfo.pl/f11/zabezpieczenie-plyty-haslem-89515/)

DeeJay85 19.08.2011 10:57

Zabezpieczenie płyty hasłem
 
Witam

Czy w Nero 10albo PowerIso jest jakaś opcja by zabezpieczyć dostęp do zawartości hasłem.Chciałbym mieć jakieś zabezpieczenie by nie dało się łatwo zobaczyć na płycie. Nie potrzebuje jakiś zaawansowanych zabezpieczeń bo wiem że wszystko mozna złamać a i to co jest na płytach jakoś szczególnie cenne nie jest by kombinować a osoby które mogły to podejrzeć nie są zbyt obeznane z komputerem. Myślałem o spakowaniu plików rarem ale nie chce mi się za każdym razem wypakować tych plików których akurat potrzebuje

Patrix 19.08.2011 11:27

Zrób magazyn True Crypt'a, umieść w nim pliki i wypal na płytce.
Potem będzie tylko do odczytu po zamontowaniu w programie TC.

sobrus 19.08.2011 11:38

Albo spakuj wszystko np 7-zipem z hasłem i wypal takie archiwum.
Zaleta tego rozwiązania taka, że nie trzeba miec truecrypta.

Patrix 19.08.2011 11:46

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1177605)
Albo spakuj wszystko np 7-zipem z hasłem i wypal takie archiwum.
Zaleta tego rozwiązania taka, że nie trzeba miec truecrypta.

Ale za to (jak nie zrobi self extract) będzie potrzebny 7-zip ... :fiu:
No i bezpieczeństwo zupełnie nie to ... :P

DeeJay85 19.08.2011 11:59

A jakaś metoda by nie trzeba było do odczytania płyty jakiś zewnętrznych programów tylko można ją było otworzyć i w domu i w biurze gdzie np. nie mam TS. O pakowaniu już wspominałem ale nie chcę mi się za każdym razem wypakowywać potrzebnej zawartości czy przeglądać plików przez np. WinRara

sobrus 19.08.2011 12:28

Nie słyszałem, żeby Windows wspierał jakiekolwiek szyfrowanie płyt sam z siebie.

joujoujou 19.08.2011 13:29

Bo nie wspiera. :nie:

Czyli pozostaje spakować do SFX'a z hasłem, albo pozostać przy "nie chce mi się". :mruga:

Arepo 19.08.2011 15:34

Ilość załączników: 1
Przy pomocy TrueCrypta możemy sobie przygotować płytę CD/DVD, która po starcie będzie automatycznie prosiła o hasło i montowała obraz w wybranym przez nas napędzie.

Na nagranej płycie muszą się znaleźć :
1. Program TC, cały katalog z Program Files (ten po zainstalowaniu)
2. Wolumen TC z rzeczami, które chcemy w nim mieć,
3. Plik tekstowy "start.bat" o zawartości :
Kod:

TrueCrypt\truecrypt /v archiwum.tc /lz /q /p


REM    wyjaśnienie parametrów :
REM
REM        /v - nawa wolumenu TC - tutaj archiwum.tc
REM        /lz - zamontowanie wolumenu jako dysk Z - można wybrać inny
REM        /q - wyjście i nie pokazanie głównego okna TC
REM        /p - użycie hasła podanego w oknie

4. Plik tekstowy "autorun.inf" o zawartości :
Kod:

[autorun]

open=start.bat

Wygląda to tak :
Załącznik 58032

Po wypaleniu całości i włożeniu krążka do czytnika, automatycznie wyskakuje okienko TC o podanie hasła, a następnie wolumen montuje się jako dysk Z. Jeśli mamy wyłączony autostart w systemie, wystarczy dwa razy kliknąć na literze swojego napędu. Działa to bardzo fajnie :)

pozdrawiam

Patrix 19.08.2011 15:40

Poszło zielone, ten post powinien trafić do FAQ :spoko:

--
U mnie by nie zadziałało, bo pod literami XYZ mam dyski sieciowe zamontowane - najlepiej coś ze środka alfabetu wybrać :)

Arepo 19.08.2011 16:36

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1177637)
Poszło zielone, ten post powinien trafić do FAQ :spoko:

Dzięki :)


Warto jeszcze wspomnieć o odmontowaniu napędu, gdyż po wyjęciu płyty z czytnika, dysk Z sam nie zniknie. Aby zautomatyzować proces można stworzyć sobie dodatkowy plik "dismount.bat" o treści :
Kod:

TrueCrypt\truecrypt /dz /q
i uruchamiać przed samym wyjęciem CD/DVD. Inne rozwiązanie to użyć TC z własnego katalogu i nacisnąć odpowiedni przycisk (więcej zachodu) ...

pozdrawiam

Maciej 24.08.2011 19:35

-CryptCD
-CDLock
-SecureBurn
-Roxio ...jest taka opcja.

M@X 25.08.2011 06:57

Warto zaznaczyc ze bedzie to dzialac tylko na komputerach z MS Windows...


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

sobrus 25.08.2011 07:05

co w 99% wystarczy.
reszta może zamontować ręcznie.

Pierwszy 25.08.2011 13:52

Cytat:

Napisany przez Maciej (Post 1178306)
-CryptCD
-CDLock
-SecureBurn
-Roxio ...jest taka opcja.

1. wszyskie płatne
2. truecrypt bezpłatny
3. ???
4. profit!

taka mała różnica :fiu:

esiw 28.01.2012 12:34

Użycie zabezpieczonych hasłem archiwów, czy też nawet TrueCrypt-a sprawia, że musimy wykonać dodatkową operację, aby wypalić płytkę, co jest dość niezręczne jeśli tworzymy kopie/wypalamy często. I rozumiem autora postu, że nie o taką funkcjonalność chodziło.

Jeśli kupowałeś jakąś nagrywarkę CD/DVD/BD (LG/LiteOn) to często dostarczana jest płytka m. in. z darmową wersją Nero. Za pomocą Nero wypalisz płytkę zabezpieczoną technologią SecurDisc (nie wiem czy jeszcze ta technologia jest rozwijana, nie używam nero). Możesz też sprawdzić, czy darmowa wersja Nero obsługuje zapis SecurDisc.

Wymagania dla SecurDisc - więcej tutaj: securdisc.net/eng/what-you-need.html

W celu odczytania płytki zapisanej w technologi SecurDisc w dowolnym napędzie, wystarczy mieć zainstalowany program Nero InCD (min. w wersji 5). Nie pamiętam, czy za pomocą InCD dało się wypalać zabezpieczone płytki.

Dodatkowym atutem InCD była możliwość korzystania z nagrywarki jak z dyskietki/pendrive'a jednokrotnego zapisu (płytki standardowe) lub wielokrotnego zapisu (płytki RW).

Piszę w czasie przeszłym, bo nie używam aktualnie Nero/InCD :-)


Więcej tutaj: securdisc.net, nero.com


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.