Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio (https://forum.cdrinfo.pl/f112/)
-   -   Alternatywa dla WinAmp'a (https://forum.cdrinfo.pl/f112/alternatywa-dla-winampa-89658/)

SEBAW 15.09.2011 07:57

Alternatywa dla WinAmp'a
 
Poszukuje jakiegoś dobrego, darmowego, bez wodotrysków programu do odtwarzania m.in. mp3. Nie szukam kombajnów.
Dzięki. :spoko:

marynarz 15.09.2011 08:41

AIMP? Foobar?

Maciej 15.09.2011 10:17

Foobar....autorem jest Piotr Pawłoski były twórca WinAmp.

sobrus 15.09.2011 10:19

Clementine

zawsze byłem za super małymi programami jak Winamp czy Foobar, ale jak zobaczyłem Clementine i Banshee, to stwierdziłem, że właściwie dlaczego mam sie męczyć? :D

Teraz używam Banshee, brat na Windows 7 jak zobaczył Clementine to też resztę playerów wywalił.

Z małych to zdecydowanie Foobar.

Berion 15.09.2011 10:50

Foobar, żadne tam klementynki czy inne Banshi. ;)

Z wtyczkami obsługuje dziesiątki formatów. Gorzej z wyglądem, skórki zwykle przestają być kompatybilne z nowszymi wersjami wtyczek na które powstały, wraz z nowszymi wersjami programu. Potężna łyżka dziegciu jak dla mnie, ale skoro napisałeś że wygląd się nie liczy to śmiało atakuj. Tutaj wrzuciłem Foobara, którego ja używam, "oskinowany" i skonfigurowany pode mnie. Możesz wyłączyć skórkę która jest na javie i nieco spowalnia start programu.

joujoujou 15.09.2011 13:22

Jak wyżej.

Foobar.

Bez skinów - odtwarzacz ma odtwarzać, a nie wyglądać.

Berion 15.09.2011 13:33

Ja tam się cieszę jak i odtwarza i wygląda. Bez przesady, mamy już 2012 rok, czasy siermiężnych gui dawno minęły. :P

sobrus 15.09.2011 13:37

Nie chodzi o wygląd. Banshee czy Clementine tez szału nie robią wyglądem (fakt są ładniejsze niz foobar), choć miło że same ściągają okładki płyt.

Chodzi o funkcjonalność.

Nie musze już łazić po katalogach (choć wszystko mam ładnie poukładane) - szybkie wyszukiwanie po tytułach/artystach/albumach lub wybór danej płyty przez okładkę (banshee) jest po prostu szybsze.

Do tego dobra integracja ze środowiskiem (czy foobar bo zminimalizowaniu pokazuje kontrolki na pasku zadań? pytam bo nie mam win7 ale clementine widziałem że pokazuje). Działająca obsługa pilotem (znowu clementine).
Ja mam Banshee bo ładnie integruje sie z dbus i gnome (aktualny utwór, okładka i proste sterowanie dostępne na zasadzie estetycznych powiadomień systemowych).

Clementine też ma ładne powiadomienia pod windowsem - foobar nie.

Lyrics pokazywane po jednym kliknęciu (znowu clementine).

To jest po prostu wygodne (i ładne też), a gra przecież nie gorzej od foobara.

A ze foobar dobrze działa to mnie nie trzeba przekonywać bo używałem go pare lat i wciąż go mam na linuksie. Ale nie słucham już na nim, tylko konwertuje bo ma to świetnie zrobione.

Berion 15.09.2011 13:41

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1181220)
Nie musze już łazić po katalogach (choć wszystko mam ładnie poukładane) - szybkie wyszukiwanie po tytułach/artystach/albumach lub wybór danej płyty przez okładkę (banshee) jest po prostu szybsze.

Jest w Foobarze, ale to niestety dużo od skinu zależy (a w zasadzie konfiguracji ui). Goły Foobek jest biedny. To jak z Mirandą.

Cytat:

Do tego dobra integracja ze środowiskiem (czy foobar bo zminimalizowaniu pokazuje kontrolki na pasku zadań? pytam bo nie mam win7 ale clementine widziałem że pokazuje).
Tego niestety nie. Przynajmniej ja nie znam stosownego plugina.

Cytat:

Lyrics pokazywane po jednym kliknęciu (znowu clementine).
Jak w pierwszym akapicie.

sobrus 15.09.2011 14:10

No i nikogo nie zmuszam, tylko proponuje.

Clementine jest za darmo open-source* (banshee też ale pod windows na razie alpha i muli/sypie się).

Zainstalować spróbować - jak "be" to wywalić :)

*a foobar jest zamknięty ;)

joujoujou 15.09.2011 14:30

https://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=19062

M@X 15.09.2011 14:37

Nie opisales dokladnie w pierwszym poscie co ma robic. Najlzejszy chyba jest mplayer ;-)...


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

ed hunter 15.09.2011 16:52

VLC Media Player, nie robi nic poza odtwarzaniem prawie wszystkiego. (oczywiście potrzebne wtyczki do dziwolągów) Wygląda koszmarnie, nie "zjada" nawet 10 letniego komputera. :)

andy 15.09.2011 16:53

Zdecydowanie AIMP. Rosjanie stworzyli kawałek dobrego softu. Prosty, funkcjonalny i można dostosować wygląd. Jego interfejs zbliżony do WinAmp'a.

SEBAW 15.09.2011 20:33

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1181229)
Nie opisales dokladnie w pierwszym poscie co ma robic. Najlzejszy chyba jest mplayer ;-)...

Pisałem, że ma być m.in. do odsłuchu mp3, więc audio.

Dzięki wszystkim za przykłady. Ostatnio sporo czytałem o AIMP i muszę przyznać, że chyba wart wypróbowania.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.