Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Microsoft flame war (https://forum.cdrinfo.pl/f113/microsoft-flame-war-89689/)

Patrix 20.09.2011 13:19

Microsoft flame war
 
Temat dla równowagi, wklejamy tutaj idiotyzmy z przeciwnego obozu.

Cytat:

Windows 8 i tablety: aplikacje tylko ze sklepu Microsoftu
Otwartość przechodzi do przeszłości. Każdy kto uważa, że polityka firmy Apple, w kwestii dystrybucji aplikacji i gier dla systemu iOS jest restrykcyjna, to najwyraźniej będzie zmuszony zmienić swój pogląd. W trakcie konferencji BUILD, przedstawiciele firmy Microsoft przekazali programistom informację, którą nie chwalili się głośno. Mieli powód, bo zmiana jaka szykowana jest w systemie "Windows 8" niekoniecznie musi spodobać się nie tylko programistom, ale także użytkownikom. (...) Za każdą sprzedaną aplikację, jej twórca będzie musiał firmie Microsoft oddać 30% jej wartości. To jednak nie wszystko. Najgorsze jest to, że w trakcie konferencji, przedstawiciele Microsoftu poinformowali o tym, że programiści nie będą mieli prawa sprzedawać swoich aplikacji, przeznaczonych dla interfejsu Metro, poza sklepem prowadzonym przez producenta Windowsa.
Reszta: http://pclab.pl/news47125.html
podobny news: http://www.dobreprogramy.pl/Aplikacj...tml#komentarze

No to zaczyna się !
Pytanie, gdzie uciekać ? :(

sobrus 20.09.2011 13:24

ahahahaah

w sumie to logiczne: chodzi o metro jest na tablety czyli w wersji ARM, a na tabletach i telefonach jest uproszczony interface i sklep - tak jak jest Android Market czy App Store.
Apple może wymagać Store? Android może mieć wszystko przez Market? No to i Microsoft nie będzie gorszy :D

Apple i Google zdefiniowali nowy wygląd runku informatycznego, gdzie użytkownik jest przywiązany do producentów i ich usług przez internet.

Nawet M$ musi sie dopasować, bo po prostu stracił rynek - narzekaliście to będziecie mieli jeszcze gorzej :taktak:

Z tych trzech firm Microsoft to akurat okazało się był najlepszy :rotfl:. Google uzależnia wszystkich od swoich usług wykorzystując opensource i jego darmowość, a Apple wiadomo wydoiłby do ostatniej kropli.


Ja już zwiałem na Linuxa.

M@X 20.09.2011 13:29

Jesli tylko bedzie autoryzacja kazdej aplikacji z osobna to mamy pewnosc ze nie dostaniemy na nasz dysk byle czego. W Windows powinno to dodatkowo ograniczyc ilosc malware'u ktyrym zainfekowane moga byc aplikacje!


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

Berion 20.09.2011 13:44

Tak, malware ze sklepu. Zresztą... były i takie przypadki nie tylko na Andku. ;]

- - -

Liczyłem, że będzie to jakieś 10-15% wraz z kosztami serwera bez aż tak surowych restrykcji, aby zachęcić konkurencję - a tu takie kwiatki... Trochę mi to krzyżuje plany... :P

M@X 20.09.2011 13:48

Zasady jak w Apple - uczciwe (przy takim ruchu koszt utrzymania jest ogromny). Mam tylko nadzieje ze MS tak jak Apple wezmie na siebie aplikacje darmowe


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

nemka 20.09.2011 14:29

OMG hahahaha. Czekamy jeszcze na wersję linuksową flame waru.
Metro - testowałam win8 - porażka, totalna żenada i ohydna grafika. Na szczęście można je wyłączyć (aplikacja do znalezienia w sieci). Tego typu interface w deskopach to porażka.
30% i skończy się jak w AppleStore - wydawcy zaczną masowo uciekać, a na MS nie ma ograniczeń.

M@X 20.09.2011 14:40

Tak. New York Times to rzeczywiscie masowa ucieczka ;-)!

Dla Apple Mac OS X dalej mozna sciagac aplikacje z innych zrodel. W App Store mam pewnosc ze material spelnia wysokie standardy jakosciowe Apple a poza tym mam wszystko w jednym miejscu z wieksza niz jedna iloscia licencji, a wiec jesli kupie nowego Maka podaje tylko moje Apple ID i moge natychmiast i automatycznie zainstalowac wszystkie moje aplikacje. iCloud jeszcze bardziej uprosci sprawe, wiec nie dziwie sie, ze MS nie chce zostawac z tylu serwujac w W8 Store oraz integracje z LiveID. Bo to przyszlosc i tego uzytkownicy chca ;-]!


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

nemka 20.09.2011 14:43

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1182094)
Tak. New York Times to rzeczywiscie masowa ucieczka ;-)!

http://www.dobreprogramy.pl/Wydawcy-...kul,27132.html :)

Popatrz to wredne UbuntuOne i WindowsLive ściągnęły znów od Apple! Cholera, nawet cofnęli się w czasie w tym celu ;)

M@X 20.09.2011 14:49

Centrum oprogramowania w Ubuntu bylo pierwsze. Ale nie wmowisz mi ze Windows Store byl pierwszy, bo to bzdura ;-). Mac App Store z powodzeniem smiga juz od 10.6.6 a okienkowy store jest w powijakach ;-).

Zeby nie bylo - kupuje aplikacje. W Mac App Store, jako ze dziala od niedawna wydalem jakies 100 PLN. Za to w App Store przez 3 lata to uzbiera sie tego na jskies 2 000... Wygoda uzaleznia, to fakt ;-)...


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

Kris 20.09.2011 16:02

Znaczy jak Chrome ma wersję 14, to znaczy, że był przed Firefoxem, który jest w wersji 6? ||

M@X 20.09.2011 16:05

A co ma wspolnego jedno i drugie? Bo jakos nie rozumiem...

Kris 20.09.2011 16:08

Możliwe, że ja nie zrozumiałem.

Berion 20.09.2011 16:51

Możliwe, że odnosisz się do mojego komentarza z innego tematu? ;)

Dla przeciętnego Kowalskiego tak to właśnie wygląda. Stąd wyścig w numerkach, dla nas absurdalny, dla marketingowców i PK ("przeciętnego Kowalskiego" ;]) już nie.

Cytat:

Napisany przez nemka (Post 1182093)
Metro - testowałam win8 - porażka, totalna żenada i ohydna grafika. Na szczęście można je wyłączyć (aplikacja do znalezienia w sieci). Tego typu interface w deskopach to porażka.

Tylko, że to jest:
a. Wersja preview dla developerów, a więc przedstawione oba "środowiska".
b. Wersja preview czyli jakaś tam alpha, beta itd. Możliwe, że będzie się prezentować lepiej - nie wierzę że zostaną takie "zwyczajne kafelki z gradientem" i ikonami.
c. Metro na desktopach będzie, z tego co ogłaszano, wyłączone.

Na tablety interface ok, na desktopa raczej niepraktyczny (nie wliczając w to gier). Także nie widzę specjalnie sensu na to (tak wcześnie) narzekać.

Cytat:

30% i skończy się jak w AppleStore - wydawcy zaczną masowo uciekać, a na MS nie ma ograniczeń.
Zaczną albo i nie zaczną. Żadnego wielkiego exodusu z App Store nie było i nie ma.

Kris 20.09.2011 18:02

Myślę, że trzeba poczekać na właściwy produkt MikroMiękkiego. Też słyszałem, że ten dziwny interfejs ma być na urządzeniach dotykowych. Dla przeciętnego użytkownika 'niedotykalskiego' ma być międzymordzie klasyczne.

sobrus 20.09.2011 18:58

Denerwują mnie te sklepy, story, markety itd.
To dobre dla niepełnosprytnych użytkowników.
Ale jak widze to w Ubuntu czy Mint, z ocenami i komentarzami dla aplikacji pisanymi przez użytkowników (czyli dolne regiony poziomu niskiego) to sie zastanawiam "co ja tu kurde robie?".

To jeden z powodów dla których mam openSUSE. Tu mnie nikt nie traktuje jak idiote. Po prostu porządny system oparty na linuksie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.