Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Network Attached Storage (NAS) (https://forum.cdrinfo.pl/f119/)
-   -   WD MyBook Live! (https://forum.cdrinfo.pl/f119/wd-mybook-live-89691/)

M@X 20.09.2011 19:20

WD MyBook Live!
 
http://www.chip.pl/testy/pamieci-mas...-book-live-1tb

Jutro odbieram. Oczekuje magazynu na kopie Time Machine i serwera iTunes. Zobaczymy jak sie malenstwo spisze :-)!

M@X 23.10.2011 13:31

Wiec tak... Dysk stoi juz u mnie okolo miesiaca, wiec moge podzielic sie wstepnymi wrazeniami.

Przymioslem do domu, podpialem i po paru chwilach na pasku bocznym Findera zobaczylem dwa nowe udzialy - "MyBookLive" i "MyBookLive-backup" - mile ze producent pomyslal o odzieleniu udzialu przeznaczonego na kopie zapasowe Time Machine od reszty przestrzeni (ktora zreszta zmienia sie dynamicznie w razie potrzeby, bez udzialu uzytkownika).

Po wejsciu w panel ustawien przez przegladarke przywitalo mnie ladne menu napisane chyba w HTML5 - wszystko fruwa, animuje sie i przenika. Ladnie - plus dla WD. Zostalem tez na starcie poinformowany, ze dostepna jest aktualizacja oprogramowania. Wiedzialem ze musze ja wykonac, jako ze dysk mial sluzyc jako Makowa "Kapsula Czasu" dla wszystkich komputerow w domu, a czytalem ze od wersji Mac OS X 10.7 Lion zmieniono protokol AFP przez co wiekszosc NASow (w tym Synology z tego co czytalem) przestala byc z TM zgodna do czasu wypuszczenia nowego oprogramowania. Zaakceptowalem wiec podpowiedz oprogramowania dysku i spotkala mnie mila niespodzianka - oprogramowanie samo zaczelo sie pobierac (w moim poprzednim WD MyBook World Edition trzeba to bylo robic recznie) i instalowac. Jako ciekawostke podam, ze sciagany plik aktualizacji mial rozszerzenie *.deb, wiec w srodku pewnie siedzi jakis Linux. Dla zwolennikow przerobek - jak znalazl. Ja jednak do takich nie naleze i juz po chwili moglem cieszyc sie dyskiem z aktualnym oprogramowaniem.

Time Machine - dziala pieknie. Udzial nie jest widoczny w systemie do czasu gdy TM rozpocznie procedure archiwizacji. Wtedy to udzial sieciowy jest podmontowywany, jest na nim wykonywana kopia, po czym ulega on odmontowaniu. Proste. I takie byc powinno.

iTunes Server - jako funkcja dziala idealnie, choc zawiodlem sie troche, bo nie dziala to tak jak sobie wyobrazalem. Myslalem ze wskaze po prostu udzial jako lokalizacje biblioteki iTunes i stamtad beda z niej korzystaly wszystkie urzadzenia w domu. Niestety - sa dwie biblioteki. Jedna pusta (lokalnie) i druga udostepniana w sieci (na WD Live). Slowem - dziala, ale to jeszcze nie to.

Usluga przegladania swoich plikow z kazdego miejsca na swiecie (a nie tylko w LANie) zostala przeze mnie przetestowana i dziala wysmienicie. Wystarczy zainstalowac na naszym iPhone'ie darmowa apke WD2Go, wejsc w ustawienia dysku, przepisac do apki kod aktywacyjny z ustawien i po "sparowaniu" juz mozemy z kazdego miejsca na swiecie dostac sie do naszych danych. Proste i uzyteczne.

Z dobrodziejstw ktore oferuje NAS a ktore mnie interesowaly i ktore moglem przetestowac to w sumie tyle - stoi, pracuje, LEDem miga, jesc nie wola i kopie robi. Gdyby ktos mial jakies pytanie to oczywiscie sprawdze i odpowiem :-)!

sobrus 24.10.2011 06:54

Wygląda na fajny sprzęcik. Czy wyłącza się przy bezczynności?

Czym różni się dostęp do plików "z każdego miejsca na świecie" od udostępnienia dysku przez FTP albo coś podobnego?

M@X 24.10.2011 08:49

Usypia :-). Calkowicie wylaczyc sie nie moze - musi czuwac na wypadek zadania dostepu do danych.

Dostep do plikow jest podobny - po wejsciu w WD2Go z iPhone'a pojawia sie komunikat "Connecting" i po chwili widzimy foldery "Shared Music", "Shared Photos" itd. Bardzo to wygodne!

Co do zdjec jeszcze to w App Store jest rowniez darmowe WD Photos, ktore pozwala nam na ladnie okraszony graficznie dostep do naszych zdjec. Nie testowalem, bo moja biblioteka ma ponad 30 GB i nie chcialo mi sie przerzucac. Przeczytalem za to, ze obsluguje biblioteki Aperture'a.


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

Grzesiek69 08.07.2012 11:18

WD My Book Live - dostęp przez WiFi - problem
 
Witam,
Dysk podłączony do routera Cerberus P 6341, po kablu mam dostęp do niego bez problemu, niestety po WiFi już nie mogę go znaleźć (3 komputery z Win 7).
Proszę o pomoc !
Grzesiek

scalak77 30.12.2012 11:11

Odświeżam

Jak wygląda sprawa harmonogramu pracy, czy da się ustawić kiedy przejdzie w tryb uśpienia (dzień, godzina).
Czy jest możliwość obudzania dysku przez inny komp (WoL).
Transfer po sieci 1Gb jaki jest odczyt zapis plików (małych i dużych).

M@X 30.12.2012 11:24

O ile mi wiadomo usupianie nastepuje samoczynnie, nie mozna ustalic kiedy to nastapi (nie widzialem w menu takiej opcji). Dysk przechodzi w stan uspienia w czasie nieaktywnosci.

Jaki jest zapis malych i duzych plikow to nie wiem - uzywam go tylko jako magazynu dla kopii Time Machine i wowczas jest maksimum mojej sieci 100 mbit/s czyli okolo 10 MB/s.

scalak77 30.12.2012 13:28

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1236075)
O ile mi wiadomo usupianie nastepuje samoczynnie, nie mozna ustalic kiedy to nastapi (nie widzialem w menu takiej opcji). Dysk przechodzi w stan uspienia w czasie nieaktywnosci.

Jaki jest zapis malych i duzych plikow to nie wiem - uzywam go tylko jako magazynu dla kopii Time Machine i wowczas jest maksimum mojej sieci 100 mbit/s czyli okolo 10 MB/s.

Jak wygląda sprawa Time Machine ? można zrobić kopie systemu tak aby po padnięciu systemu można by zrobić cofnięcie do ostatniej poprawnej konfiguracji, czy tylko kopie jakiegoś katalogu.

Po testach z podanej wyżej strony nie powinno być źle, tylko czasami testy a rzeczywistość do dwie strony, zależy mi najbardziej na udostępnianiu plików m2ts (ripów BR). do odtwarzacza sieciowego i ewentualnie serwer dla plików pomiędzy komputerami.

M@X 30.12.2012 14:36

TM umozliwia podniesienie komputera bez strat gdy system padnie, przywrocic go do poprzedniego stanu jak i przywracac skasowane pliki/katalogi.

Wiecej poczytasz tutaj: http://support.apple.com/kb/HT1427?v...L&locale=pl_PL

yahol 30.12.2012 16:04

Cytat:

Napisany przez scalak77 (Post 1236085)
Jak wygląda sprawa Time Machine ? można zrobić kopie systemu tak aby po padnięciu systemu można by zrobić cofnięcie do ostatniej poprawnej konfiguracji, czy tylko kopie jakiegoś katalogu.

Oryginalne TimeMachine działa wyłącznie z systemami Apple :)
Dla Windowsa może być Cobian backup.
Tak naprawdę, to pod Windowsy, to nie ma nawet podobnego programu!
I spróbujcie mnie przekonać, ze jest inaczej :)-marne szanse, bo zdecydowana większość z was, niestety, ale ma blade(/albo wcale), pojęcie o systemach Mac`owych :)

andy 30.12.2012 18:07

Cytat:

Napisany przez yahol
Tak naprawdę, to pod Windowsy, to nie ma nawet podobnego programu!
I spróbujcie mnie przekonać, ze jest inaczej :)-marne szanse, bo zdecydowana większość z was, niestety, ale ma blade(/albo wcale), pojęcie o systemach Mac`owych :)

Ty za to nie masz wcale pojęcia o systemach innych niż MacOS.

Przykładowe oprogramowanie do backupu:
http://www.acronis.com/homecomputing...cts/trueimage/

yahol 30.12.2012 18:40

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1236115)
Ty za to nie masz wcale pojęcia o systemach innych niż MacOS.

Przykładowe oprogramowanie do backupu:
http://www.acronis.com/homecomputing...cts/trueimage/

Po pierwsze:
-True Image 2013 - jest płatny, niewiele bo 40 $, a ja mam Time Machine za darmo z systemem.
-po drugie - mam go w systemie, a nie jako dodatkową aplikacje.
-po trzecie - mam go (TimeMachine) od roku 2007! a nie jako nowość od 2013!
i wreszcie, po czwarte - gdybyś choć przez miesiąc pracował na Mac OS X, to doceniłbyś fakt, posiadania i możliwości Time Machine.
I, mimo ze się nie znam, to w dalszym ciągu twierdze, że takiego doskonałego, zintegrowanego, systemu bezpieczeństwa, nie oferuje żaden system, poza Mac OS X. :)
Sorry Andy.
Żaden.

Patrix 30.12.2012 19:23

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1236116)
Po pierwsze:
-True Image 2013 - jest płatny, niewiele bo 40 $, a ja mam Time Machine za darmo z systemem.

Nie ma za darmo. Przepłaciłeś za to już grube pieniążki podczas zakupu sprzętu.

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1236116)
-po trzecie - mam go (TimeMachine) od roku 2007! a nie jako nowość od 2013!

Toś popłynął
Załącznik 61045

Ten Twój Time Machine to przy True Image smarkacz jest.

M@X 30.12.2012 19:29

Nie wiem kto byl pierwszy, wiem za to ze najlepszym na swiecie pomyslem jest kopia przyrostowa i tak to ma dzialac. Nie bede przez dogranie 5 MB robil ponownie obraz x GB + 5 MB, bo to chore...

A za sprzet sie nie przeplaca. Podzespolami pewnie tak, ale ja chetnie doplacam za czas pracy na baterii, swietne materialy, piekny design i myslenie za mnie w kwestiach diagnostycznych. Chetnie przeplace za to 2 albo i wiecej razy...

andy 30.12.2012 19:36

Masz yaholu ubytki w rozumieniu tekstu pisanego - tak, możesz to traktować jako obrazę. Dlaczego? O tym niżej...
@scalak wybacz ale ze złem trzeba walczyć, bo się inaczej rozpanoszy :D

Najpierw piszesz:
Cytat:

Napisany przez yahol
Tak naprawdę, to pod Windowsy, to nie ma nawet podobnego programu!
I spróbujcie mnie przekonać, ze jest inaczej :)-marne szanse, bo zdecydowana większość z was, niestety, ale ma blade(/albo wcale), pojęcie o systemach Mac`owych :)

Od użytkownika andy dostajesz takiego kopa w jaja, że powinieneś paść:
Cytat:

Napisany przez andy
Ty za to nie masz wcale pojęcia o systemach innych niż MacOS.

Przykładowe oprogramowanie do backupu:
http://www.acronis.com/homecomputing...cts/trueimage/

Pokazuje on/ja (trzeźwy jestem,...jeszcze ||), że takie oprogramowanie na Windows istnieje = obala twoją głupią tezę.

W kontr-kopie próbujesz pokazać, że jednak to Ty masz rację. Pytanie tylko do czego się odnosisz? Żaden z tych trzech argumentów poniżej nie pokazuje słuszności tezy wyżej.

Cytat:

Napisany przez yahol
Po pierwsze:
-True Image 2013 - jest płatny, niewiele bo 40 $, a ja mam Time Machine za darmo z systemem.
-po drugie - mam go w systemie, a nie jako dodatkową aplikacje.
-po trzecie - mam go (TimeMachine) od roku 2007! a nie jako nowość od 2013!

- Używałem True Image jeszcze w wersji 2011 bodaj i robił to co robi teraz;
- Wcześniej nie było słowa, że chodzi o aplikację zintegrowaną - ANI SŁOWA. Zmieniamy zasady w trakcie gry?
- True Image nie jest nowością... dostępny jest od...UWAGA
.

.
.

.
.

UWAGA

.

.
.

.
.

OD 2002 ROKU!!!


Cytat:

Napisany przez yahol
i wreszcie, po czwarte - gdybyś choć przez miesiąc pracował na Mac OS X, to doceniłbyś fakt, posiadania i możliwości Time Machine.
I, mimo ze się nie znam, to w dalszym ciągu twierdze, że takiego doskonałego, zintegrowanego, systemu bezpieczeństwa, nie oferuje żaden system, poza Mac OS X. :)
Sorry Andy.
Żaden.

No i po czwarte nie znasz się. Serio, nie znasz się bo piszesz głupoty. Nie twierdzę, że TM od Apple to złe rozwiązanie, jednak nazywanie go jedynym we wszechświecie pokazuje właśnie twoją niewiedzę i strasznie mnie irytuje.
To tak samo jak pisałeś, że USB3 nie osiągnie 80MB/s, że system od Apple jest najbezpieczniejszy i wirusy mu nie straszne (swoją drogą z tego miałem chyba najwięcej śmiechu :D hyhyhy) i inne przykre rzeczy...

Po pynte, rsync może być takim zintegrowanym narzędziem do wykonywania kopii. U siebie mam nawet od razu nakładkę GUI w postaci aplikacji Back In Time - to tylko nakładka, cała magia dzieje się w rsyncu ;) Do ideału to mu wiele brakuje (jak zresztą każdemu oprogramowaniu - nic nie jest idealne, a kto tak twierdzi jest idiotą).

I po nte. To że w Windowsie nie masz takiego oprogramowania zintegrowanego jest spowodowane tym, że MS jest monopolistą na rynku systemów operacyjnych i zaraz by dostał karę za jej wykorzystywanie.


Przepraszam droga moderacjo ale zło nie leczone powoduje raka, i choroby serca.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.