Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   drukarka hp 930c - zablokowanie wózka z kartridżami po zacięciu się papieru (https://forum.cdrinfo.pl/f113/drukarka-hp-930c-zablokowanie-wozka-kartridzami-po-zacieciu-sie-papieru-89753/)

rysiuld 05.10.2011 14:11

drukarka hp 930c - zablokowanie wózka z kartridżami po zacięciu się papieru
 
Po zacięciu papieru i jego wyjęciu (kartka w całości, nawet nie była za bardzo zblokowana) kartridże zacięły się i nie mogą wrócić do pozycji wyjściowej (drukarka trochę pohałasuje i pokazuje błąd przez mruganie diody zasilania oraz tej od zacięcia papieru) a po otwarciu klapki widać, że stoją one w jednej pozycji (nie jest to pozycja wskaźnika tuszu).

Co może być przyczyną i czy da się to jakoś naprawić?
Odłączenie jej nic nie pomogło - miałem nadzieję, że się zresetuje.

Kris 05.10.2011 19:55

Spróbuj dać drukarce komendę, żeby ustawiła karetkę do wymiany głowicy/tuszu.
Może delikatne przesunięcie palcem pomoże? :mruga:

Patrix 05.10.2011 20:11

Mam tą drukarę, rozbierałem ją już x razy.
Przesunięcie palcem nic nie da, bo karetka blokuje się po prawej stronie w pojemniku.
O ile nie połamały się plastikowe koła zębate, to odkręć obudowę i odblokuj mechanizm ręcznie kręcąc kółkiem.

rysiuld 05.10.2011 20:15

Próbowałem jej lekko pomóc w przesunięciu - nic z tego. Raz przesunęła się trochę w stronę miejsca parkowania, jakieś 5 cm. Teraz już tylko coś tam rzęzi.

Jak wydać jej taką komendę?
W tym modelu wystarczyło podnieść górną pokrywę a kartridże ustawiały się pokazując ilość dostępnego tuszu w odpowiednim miejscu. Po zamknięciu parkowały z boku. Teraz stoją zacięte gdzieś po środku.

U mnie zablokowała się w 1/3 od prawej strony, 2 cm w lewo od wskaźnika tusz na maksa.
Którym kółkiem?

Patrix 05.10.2011 20:40

Żadnej siły nie używaj bo połamiesz zęby...
zdejmij górną obudowę i poruszaj palcami koła zębate przy przekładni od silniczków.

rysiuld 06.10.2011 10:08

Pomogło. Dziękuję za poradę.

Napiszę jeszcze jak to zrobiłem gdyby się to komuś przydarzyło.

Aby przesunąć karetkę z głowicami z tuszem musiałem najpierw pokręcić kółka przesuwu papieru. Po włączeniu drukarka zaparkowała tusze na prawo i nadal pokazywała błąd (tym razem święcącymi a nie mrugającymi diodami nad power i zacięciem papieru) a karetka stała w "parkingu". Pomogło wyjęcie pojemników z tuszami i chyba ponowne pokręcenie zębatkami mechanizmu przesuwu papieru (na lewo przy silniczku).

Patrix 06.10.2011 12:07

No to fajnie, model drukarki jakoś sprzed 12 lat,
ale używam dalej, bo prosta w naprawie i eksploatacji + pojemniki cysterny i tanie napełniacze ;)

rysiuld 06.10.2011 15:56

Ile razy wytrzymuje głowica po napełnieniu tuszem? Jaki tusz stosujesz?

Patrix 06.10.2011 16:08

5-6 razy wytrzymuje spokojnie, a tusz zawsze najtańszy biorę więc różne firmy są, zależy co się trafi... :]
Jak głowicę zamęczę to kupuję na allegro regenerowane pełne pojemniki i od nowa...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.