Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Problem z instalacją FMCB (https://forum.cdrinfo.pl/f106/problem-instalacja-fmcb-89793/)

Bolopalilolo 12.10.2011 23:34

Problem z instalacją FMCB
 
witam otóż mam mały problem posiadam PS2 z kartą nieoryginalną 32mb i FMCB ale nie działa ona od razu tylko po kilku resetach co było denerwujące zdobyłem oryginalną kartę, chciałem zainstalować FMCB na tamtej karcie pamięci lecz cały czas mi nie idzie to dobrze a robiłem wszystko wg poradnika i tez próbowałem za pomocą Noobie Package ale nie udawało mi się (najczęściej zawieszało sie na napisie Free MCboot) instalacja przebiegała z pendrive'a (jest kompatybilny juz oglądałem filmy za pomocą PS2) raz mi sie udało wgrać FMCB ale tylko on sie wgrał i próbowałem od poczatku i nic nie wyszło karta oryginalna pusta a z 32mb meczarnia. czy ktoś mógłby mi poskładać FMCB z programami ESR,SMS,HDLoader,PSXLauncher,emulatorem NES,USBAdvance w jezyku PL i sterami USB z podlinkowaniem do Browsera?? byłbym wdzięczny jak coś to kontakt PW

Berion 14.10.2011 10:39

Cytat:

Napisany przez Bolopalilolo (Post 1185525)
ale nie udawało mi się (najczęściej zawieszało sie na napisie Free MCboot)

Mowa o starcie FMCB z karty pamięci (czyli już po zainstalowaniu) czy o starcie instalatora? Jeśli to pierwsze to obawiam się, że to nie jest oryg. karta 8MB, jeśli drugie to nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje - nie widzę powodu dla którego program miałby się zawieszać przy jego starcie.

Cytat:

instalacja przebiegała z pendrive'a (jest kompatybilny juz oglądałem filmy za pomocą PS2)
Nie ma czegoś takiego jak kompatybilność pendrive'a z PS2, ponieważ to nie PS2 zajmuje się obsługą USB, a każdy program z osobna. Także FMCB może widzieć Twojego pendraka, a np. uLE czy SMS już nie.

Cytat:

raz mi sie udało wgrać FMCB ale tylko on sie wgrał i próbowałem od poczatku i nic nie wyszło
Co rozumiesz poprzez określenie, że "tylko on sie wgrał"? Konkretnie, podaj ścieżki do plików na karcie pamięci po tej instalacji (mc0:/) i na mass:/ (czyli Twojego penrive'a).

Bolopalilolo 14.10.2011 11:46

1.mówię o starcie FMCB z karty nieoryginalnej kiedy podepne pendrive'a zeby wrzucic FMCB na drugą kartę pamięci
2.uLe i SMS obsługują mojego pendrive'a
3 rozumiem przez to określenie żę na kartę wgrał się sam exploit (FMCB) a programy(elfy) do niego czyli PSXLoad,ESR,SNES_emu, itd. wszystkie one są wrzucone na pendrive do folderu install, a ścieżek na memorce (mc1:/) nie podam bo już fizycznie tego tam nie ma. dlatego prosiłem o to żeby ktoś poskładał mi bo jestem laikiem.

Berion 15.10.2011 11:30

Ad1. No więc to normalne, podróbki są zwykle wolne.
Ad2. Więc skoro uLE widzi jest duża szansa na to, że FMCB też.
Ad3. Jak napisałem w tutorialu, pliki wykonywalne *.elf z "mass:/INSTALL/" wgrywane są do "mc?:/APPS/", ale tylko te o określonych nazwach są linkowane do menu OSDh.Tutorial opisuje również program FMCB Configurator, więc poczytaj i sobie dopisz to czego Ci brakuje. Tutaj nikt nic za nikogo nie robi. ;]

Bolopalilolo 15.10.2011 22:19

ok udalo mi się zainstalować (ale Noobie Package) i powiedz mi czemu czemu zainstalował się sam exploit (FMCB) (niby)ESR i a reszty czyli SMS itd nie?? a i ESR nie chce mi odpalić gier (spatchowanych) które wczesniej czytało (na nieoryginalnej karcie) mimo że nie zmienialem nic w Noobie Package jam mam Browser'a to mam tylko 4 pozycje browser System Configuration, Launch Disc (który mnie wywala z powrotem do Browsera) i Reload Configuration a zainstalowałem z pendrive'a. a i podczas instalacji wywaliło mi jakiś błąd przy USBD.IRX i USBHDFSD.

Berion 16.10.2011 09:06

Instalator powinien być w root urządzenia, a nie w folderze. Inaczej nie znajdzie zewnętrznych zasobów - jak u Ciebie. Najlepiej uruchamiać za pomocą programu uLE z włączoną opcją resetującą pamięć IOP.

Bolopalilolo 16.10.2011 10:44

Instalator jest w root. a jak włączyć opcję resetującą pamięć IOP??

Berion 19.10.2011 18:00

Nie wiem czy się zrozumieliśmy: nie globalnie bo się nie da, tylko w uLE za pomocą którego uruchamiasz instalator. Gdzieś tam jest w opcjach. Nie mam tego przed oczami. A jak nie ma to w pliku LAUNCHELF.CNF przy reset iop daj parametr "1".

Bolopalilolo 21.10.2011 22:16

rozwiązany problem dzięki Berion!! chula piknie ładnie elegancko :) a właśnie zapomniałem jeszcze jak wgrać spolszczenie i skórki do ule?? i jak dograć przez pendrive'a programy dodatkowe??(pytam na przyszłość) i ostatnie pytanie w pliku FMCB.CNF jest tam linijka "OSDSYS_menu_top_delimiter" trzeba coś tam wpisywać żeby wpisany tekst był na środku ekranu czy wystarczy sam tekst wpisać zeby był domyślnie wypośrodkowany?? (nie bede zakładał nowego tematu bo to bedzie bezsens). jeśli chodzi o te laickie pytania to na razie koniec. dzięki za pomoc jeszcze raz tylko teraz czekać aż gierki oryginalne przyjadą i korzystać z dobrodziejstw PS2 (z gier oczywiście GOW 2 czesci i Manuhunt 2 <3 )

Berion 22.10.2011 18:49

Przekopiuj sobie (w dowolne miejsce) z ELF-Packa albo napisz własne, tak samo czcionki. W opcjach wybierz te pliki i zapisz ustawienia.

Skopiować je z pendrive'a w dowolne miejsce i ręcznie dopisać we FREEMCB.CNF albo użyć FMCB Configurator i wybrać do nich ścieżki, co opisane jest w tutorialu. :P

Top delimeter to chyba odpowiada za ciąg znaków pomiędzy listą programów/opcji a tytułem. Jak sama nazwa wskazuje, delimeter coś oddziela. Ja sobie wolałem zrobić takie samo menu jak w oryginale tylko kolory zmieniłem i prędkości przewijania.

Bolopalilolo 22.10.2011 21:23

yhym ok dzięki, pytma się bo widziałem jak zamiast napisu "FREE MCBOOT [Version 1.8] była jakaś dowolna nazwa i to mnie zastanawiało jak zrobić dowolną wypośrodkowaną nazwę, a i jeszcze pytanko na starej karcie z FMCB jak włożyłem płytkę z grą to ESR sam odpalił grę, a teraz muszę w GUI wcisnąć launch CD/DVD. jak zrobić aby poszło z automatu??

Berion 23.10.2011 09:32

Przeczytać uważnie: http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/P...SR/strona8.php :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.