Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   opcja: USB Legacy Support (sth is fucked) (https://forum.cdrinfo.pl/f5/opcja-usb-legacy-support-sth-fucked-8988/)

+++LeWaP+++ 18.07.2002 07:05

opcja: USB Legacy Support (sth is fucked)
 
Witam wszystkich. Mam w chacie klawiaturę Logitecha: Internet Navigator. Posiada ona końcówkę USB i dodano również przejściówkę USB <-> Ps/2. Gdy podłączę klawiaturę pod USB. Można bejść do BIOSU, klawiatura tam działa, mimo iz mam wyłączoną opcję USB. Włączyłem tą opcję i komputer normalnie się uruchamia, tylko po "tabelce informacyjnej" gdy przychodzi do wyboru systemu op. XP/ME to żaden klawisz nie reaguje i włączą się XP jako default (po 3s. W windowsie klawiatura działa normalnie.

W BIOSie jest jeszcze opcja USB Legacy Support, wyczytałem przed chwilą, że służy ona do, cyt. "Opcja ta umożliwia użycie klawiatury z portem USB podczas wykonywania POST."(czyli power on self test...

Wydaję mi się, że po włączeniu tej opcji w BIOSie będę mógł wybierać system przy uruchamianiu. Włączam opcję i d..a system robi halta tuż po wykryciu HDD, zawiesza się na pierwszym ekranie, tam gdzie u niektórych w prawym górnym rogu widać jakieś logo (np. EPA polution Energy Star) i inf. o RAMie i CPU, nr. ser. BIOS-u.

Klawiatura na w/w przejściówce działa prawidłowo zarówno w Windows jaki i przed bootem systemu.

Miałem kiedyś w domu pare innych urządzeń USB i problem był taki sam. Mam płytę gł. ASUS Cusl2-c z biosem ver. 1009 (czyli najnowszym). Kumpel ma jakiegoś Abita na BX-ie i u niego ta opcja też robi dziwne problemy, jak jest coś podł. pod USB top komp. się wiesza, ale jak najpierw włączy kompa, a dopiero później podłączy coś do USB to jest OK. U mnie tak się nie da.

Nie przeszkadza mi to, że opcja ta nie działa ale jestem ogromnie ciekaw dlaczego :)

Z góry dziękuję za wszelki odp.

ZiP 18.07.2002 17:40

Czy jest ustawione IRQ dla USB?

+++LeWaP+++ 19.07.2002 11:34

Re: opcja: USB Legacy Support (sth is fucked)
 
Nie pamiętam na 100%, a teraz nie spr.
Chodzi o opcję:

ASSIGN IRQ FOR USB ?

Coś z tym zakombinować????

ZiP 19.07.2002 12:46

Tak, o to chodzi. Pokombinuj coś z ustawieniami USB w BIOS'ie. Możliwe, że potrzebny jest upgrade BIOS'u, a może klawiatury USB już tak zostały skonstruowane... Może ktoś z forumowiczów ma klawiaturę USB i ma takie same problemy?

+++LeWaP+++ 19.07.2002 13:57

Re: Re: opcja: USB Legacy Support (sth is fucked)
 
Dzięki będę próbował...

Bios mam najnowszy jak już pisałem.

A na innych płytach np. Abita dzieje się podobnie i nie tylko z klawiaturą, ale róznież z PióremŚwietlnym Pentagram, aparatem cyfrowym, nie ważne co podł. do USB to i tak się kopie, wyatczt wł. USB Legacy Sup. :(

Klawiatura jest nówka, niedawno weszła na nasz rynek, nawet nie wiem czy BISO w klaw. da się aktualizować?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.