Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nero (https://forum.cdrinfo.pl/f57/)
-   -   Nero nie widzi jednego z napędów (https://forum.cdrinfo.pl/f57/nero-nie-widzi-jednego-napedow-89997/)

pstrong 18.11.2011 16:54

Nero nie widzi jednego z napędów
 
Witam,
Komputer z systemem Win98 i programem Nero 6.6.0.13 miał zainstalowany napęd CD, który sprawował się OK; odtwarzał i nagrywał.
Był podpięty jako master.
Właścicielce tego kompa sprezentowałem napęd DVD i podłączyłem go w trybie slave do tej samej taśmy.
Po podłączeniu, w menadżerze urządzeń widoczne były oba napędy.
Również podczas testowania odtwarzania, oba sprawowały się OK.
Niestety, przy próbie nagrywania okazało się, że Nero nie "widzi" napędu CD, który, tak jak napisałem wcześniej, był w Nero widoczny i spełniał funkcje odtwarzanie/nagrywanie.
Natomiast zamontowany napęd DVD jest widoczny i sprawuje się OK.
Proszę o radę co zrobić, aby Nero zobaczył napęd CD, którego przecież wcześniej "widział".
Pozdrawiam

grzeniu 18.11.2011 18:18

A co próbujesz nagrywać?
Bo jeśli kompilację DVD to nie dziw się, że nero go nie widzi.
Trochę nie bardzo jarzę tę całą twoją sytuację :hmm:

pstrong 18.11.2011 20:36

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1190119)
A co próbujesz nagrywać?
Bo jeśli kompilację DVD to nie dziw się, że nero go nie widzi.
Trochę nie bardzo jarzę tę całą twoją sytuację :hmm:

Chodzi o napęd CD, więc kompilacje DVD -wykluczone.
Opiszę sytuację raz jeszcze:
Ten PC posiadał napęd CD. Napęd ten był widziany przez Nero i wypalał płytki CD.
Po domontowaniu napędu DVD, przetestowałem ten napęd w Nero:
1-wypalenie płytki CD (zdjęcia) , rezultat: OK
2-wypalenie płytki DVD (film), rezultat: OK
Następnie chciałem wypalić płytkę CD w napędzie CD tym, który był tam zamontowany od "zawsze".
Niestety uruchamiając Nero Burning ROM w rozwijanym menu: Image Recorder widniał tylko napęd DVD. Napęd CD nie był przez Nero widziany mimo, że system go widzi, a płytki CD włożone do niego są prawidłowo czytane.
Oczywiście, napęd DVD wystarczy do wszystkich czynności związanych z nagrywaniem/odtwarzaniem. Można więc napęd CD usunąć... i po problemie.
Ale zawsze pozostanie pytanie:
dlaczego z dwóch poprawnie zamontowanych napędów, Nero "widział" tylko jeden i to ten domontowany później ????

- Deckard - 18.11.2011 20:50

a taśma 80zyłowa jest i zworki prawidłowo wetknięte?

pstrong 19.11.2011 08:02

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1190137)
a taśma 80zyłowa jest i zworki prawidłowo wetknięte?

Tak. Oba napędy są widziane w przez system. Oba odtwarzają płytki.

grzeniu 19.11.2011 16:44

Tryby master/slave masz zworkami ustawione prawidłowo, jak rozumiem?

Możliwości masz takie:
- zamienić napędy - ten co jest jako master przestawić na slave i drugi odwrotnie
- podłączyć drugą taśmą do drugiego kanału (jeśli masz) i wtedy daj oba jako master
- w menagerze urządzeń usunąć kanał z nagrywarkami i pozwolić windzie zainstalować na nowo

pstrong 19.11.2011 17:28

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1190227)
Tryby master/slave masz zworkami ustawione prawidłowo, jak rozumiem?

Tak. Napęd CD-Master, napęd DVD-Slave
Cytat:

Możliwości masz takie:
- zamienić napędy - ten co jest jako master przestawić na slave i drugi odwrotnie
- podłączyć drugą taśmą do drugiego kanału (jeśli masz) i wtedy daj oba jako master
- w menagerze urządzeń usunąć kanał z nagrywarkami i pozwolić windzie zainstalować na nowo
ad1-wypróbuję
ad2-nie dotyczy; do pierwszego kanału podłączone są dwa dyski. Napędy do drugiego
ad3-wypróbuję
====
Niestety, sam nie mogę tego wykonać, ponieważ montowałem ten napęd "na wyjeździe" a wątpię, aby osoba obsługująca ten komputer potrafiła to wykonać. Przekażę jednak te informacje osobie zainteresowanej, której zadaniem będzie poszukać kogoś sprytnego, aby te czynności wykonał.
O wynikach powiadomię.
Dziękuję i pozdrawiam
mk

pstrong 28.11.2011 18:10

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1190227)
- w menagerze urządzeń usunąć kanał z nagrywarkami i pozwolić windzie zainstalować na nowo

Dzięki,
Otrzymałem wiadomość, że ta porada była skuteczna. Teraz Nero "zobaczył" ten napęd.
Pozdrawiam
mk


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.