Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/)
-   -   Żywotność płyty BD-R (https://forum.cdrinfo.pl/f107/zywotnosc-plyty-bd-r-90029/)

DGB 23.11.2011 10:05

Żywotność płyty BD-R
 
Zamierzam sobie kupić nagrywarkę z Blu-ray. I mam pytanie, jaka firma produkuje dobre nagrywarki. Zależy mi, żeby wydać nie więcej niż 500 zł.
No, i najlepiej,żeby zapisywała BD-R 4x, BD-R DL 2x, BD-RE 2x,BD-RE DL 1x, i posiadała technologię LightScribe.

I mam drugie pytanie o płyty. Ile taka płyta wytrzyma? Mówimy oczywiście o firmowych płytkach, nie tych marki "podkładka pod kawę".:sciana:

- Deckard - 23.11.2011 10:16

co do spawarki i płytek to jest trochę tematów na forum ale ogólnie polecany jest Liteon, płyty markowe i wypalać z rozsądna prędkością

co do trwałości to niektórzy producenci deklarują nawet 200 lat -- ta na pewno

wszystko zależy od jakości zapisu i w jaki sposób będziesz je przechorowywać ,

należało by tez wziąć pod uwagę to ze jakość płyt leci na łeb na szyje

a płyty Bd są bardzie podatne na błędy moim zdaniem ,

maja większe zagęszczenie pitów landów przez co większe ryzyko

yahol 23.11.2011 10:55

Ja zaś, zastanawiam się - po co?
Napędy optyczne to już przeszłość!
Kupowanie czegoś, co nie jest nam niezbędne, to powiedzmy sobie szczerze, fanaberia :)
Nawet nie zauważyłem, kiedy przestałem używać nagrywarek, a o odtwarzaniu filmów z napędu, to poza TV-playerem, w ogóle nie pamiętam.
IMHO - szkoda kasy i prądu.
Płyty CD, DVD, i BD odchodzą do lamusa historii :)

M@X 23.11.2011 13:15

100 % zgody :-)!


Wiadomo***347;***263; wys***322;ana z ***63743; iPhone 4 przy u***380;yciu Tapatalk

- Deckard - 23.11.2011 22:29

ale jest gro ludzi posiadających kina domowe bluray chcących cieszyć się filmem w hd

ludzi nie koniecznie chcących podłączać kompa do tv, ludzi w wieku 40+ dla których technologia to zło

ed hunter 24.11.2011 07:07

No w mordę, ja jestem 40+ i dla mnie jedyne zło, to gonienie na siłę za nowinkami. :>

slawekj 24.11.2011 08:11

W tym roku sprzedaż płyt BD-R wyprzedziła CD - DVD.
Technologia ma się dobrze i jest to obecnie najlepszy nośnik do archiwizowania danych i bardzo bezpieczny.
Panasonic daje gwarancję na 50 lat. :spoko:

"Z danych GfK dotyczących rynku Europy Zachodniej dotyczących sprzedaży płyt Blu-ray Disc i DVD wynika, że w trzecim kwartale tego roku wzrosła ona o 8.8% w stosunku do drugiego kwartału. Pod uwagę brano kraje: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Szwecja i Wielka Brytania.
Dla porównania globalny rynek Blu-ray Disc i DVD spadł w tym samym okresie o 3.8% w porównaniu do trzeciego kwartału rok temu. Ale warto zauważyć, że sprzedaż samych płyt blu-ray wzrósł w tym samym okresie o 67.8%."

Jabba the Hutt 24.11.2011 08:48

Może i Sławek ma rację, ale widzę bezsens powtarzania działań jakie podejmowaliśmy jeszcze 2-4 lata temu w celu backupu DVD-9 na DVD-R 4,5 GB. Mnóstwo płyt, zalegających teraz półki bo byle MKV ma lepszą jakość obrazu. Nauczylismy się też,że z tą jakością też jest różnie i z czasem, wraz ze spadkiem cen na nośnik, również i jakość spada. Więc sądze,że scenariusz się powtórzy. Tylko te nagrywarki cenowo nie spadają do 200 zł, a DVDRW spadły przecież do 100 zł. Płyty 25 GB są w miarę tanie ale BD 50 GB, przydatne do backupu choćby 1:1, są droższe.

slayers 25.06.2012 15:28

Sławek czy mamy jakies dane sprzedazowe na pierwsze pólrocze 2012 ;) jestem ciekawy czy nosniki BD-R dalej zyskuja w stosunku do CD/DVD


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.