Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/)
-   -   nagrywarka blu ray jaką wybrać? (https://forum.cdrinfo.pl/f107/nagrywarka-blu-ray-jaka-wybrac-90507/)

szakal01 18.02.2012 10:41

nagrywarka blu ray jaką wybrać?
 
szukam nagrywarki która będzie dobrze wypalać płytki blu ray, czytałem kilka testów i sam już nie wiem którą wybrać czy: Pioneer BDR-S06XLB, czy LG BH10LS30 czy może Sony / NEC (Optiarc) BD-5300S a może polecicie coś innego. cenowo nie chciał bym przekraczać 500/600 zł

Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

Daniel

Kris 18.02.2012 11:29

Bierz LiteOna iHBS112 lub Pioneera.

Masz wątek z testami wypalanych płytek przez LiteOna.

daffy 09.07.2012 20:18

Witam.

Podłączę się do tematu. Na wstępie chciał bym się zapytać czy na dzień dzisiejszy nadal panuje mit na temat źle wypalających nagrywarek slim czy nie?
Nagrywarkę chciał bym zamontować do laptopa i slim najbardziej by mi odpowiadał. Z drugiej jednak strony moim małym hobby jest nagrywanie interesujących mnie filmów na płyty i powiększanie swojej kolekcji. Tym samym zależy mi na tym, aby nagrywarka dobrze wypalała płyty i żeby nie było problemów z ich odczytem. Jeżeli więc slim nie jest wart wydawania na niego pieniędzy wybrał bym inna opcję, zewnętrzna albo wewnętrzną IDE.
Oto co wpadło mi w oko:
1. slim Sony BD-5750H dobra cena, ale jak z jakością ???
2. zewnętrzna Sony BDX-S600U o której przeczytałem ciekawy artykuł na forum.

Chciał bym zaznaczyć iż te 2-wie wyżej wymienione nagrywarki mają możliwość wypalania na nośnikach BD-TL/QL co mnie zaciekawiło. Nigdy nie wiadomo czy jutro nie wyjdzie Krwawy Sport na 100GB płytce. :D
Ewnetualnie doradźcie co wy byście wybrali na moim miejscu.
Ceny jakiej nie chciał bym przekroczyć za nagrywarkę blu-ray to 500 PLN.


POZDRAWIAM.

sobrus 09.07.2012 21:15

Cytat:

Napisany przez daffy (Post 1215045)
czy na dzień dzisiejszy nadal panuje mit na temat źle wypalających nagrywarek slim

To nie mit, po prostu tak jest. Czy dotyczy to BD - nie wiem, ale najprawdopodobniej tak.

daffy 10.07.2012 18:10

Mój wybór nagrywarki blu-ray został zawężony do 2-óch opcji:

1. Kupić zewnętrzną nagrywarkę na USB, jeżeli ktoś kożystał z takowych to był bym wdzięczny jak by się podzielił swoimi doświadczeniami. Narazie jedna która mi przychodzi do głowy to Sony BDX-S600U

2. Kupić Obudowę SATA 5.25 Welland ME-340J oraz LG BH10LS38, też bym prosił o ewentualne opinie i uwagi jak taki zestaw się sprawuje pod eSATA albo USB.

Którą opcję byście wybrali na moim miejscu do laptopa?

sobrus 11.07.2012 06:29

Jest jeszcze trzecia opcja: kupić nagrywarkę oraz mostek USB.
Może troche to mało eleganckie ale tanie i spisuje się dobrze.

Co do wypalania BD przez USB to przede wszystkim, jeżeli nie masz USB3.0, prędkość będzie musiała być ograniczona do ok 4x.
Poza tym nie ma jakichś różnic w wypalaniu w stosunku do połączenia przez SATA.

daffy 17.07.2012 11:58

Posiadam w laptopie port eSATA, więc jak by wygląło podłączenie nagrywarki? Normalnie kabelkiem eSATA, a zasilanie z gniazdka? Przez ten port wykożystam cały potęncjał nagrywarki tak jak bym podłączył ją normalnie do PC?

Misiek4 20.07.2012 10:20

Przez eSata nagrywarka bedzie pracowala identycznie jak przez SATA. Bo tak naprawde te zlacza niczym oprocz wtyczek sie nie roznia.

dante4 06.08.2012 21:32

Witam mam dwa pytania:
1.Jaka jest różnica między LG bh10ls38 a LG bh10ls38.auau10b
2.Zastanawiam się jeszcze nad LG BH14NS40 (mało jest informacji o tej nagrywarce w internecie,testów)
Którą z tych nagrywarek polecacie?
Pozdrawiam


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.