Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Jaka płyta czyszcząca laser ? (https://forum.cdrinfo.pl/f108/jaka-plyta-czyszczaca-laser-90540/)

Marcin1609 25.02.2012 12:56

Jaka płyta czyszcząca laser ?
 
Cześć, potrzebuje kupić płytę czyszczącą napęd DVD w laptopie i stacjonarnym i odtwarzaczu DVD Thompson, jaką dokładnie płytę polecacie :)? najważniejsze ,żeby dobrze " czyściła"

Reetou 25.02.2012 13:21

Osobiście dokładnie nie polecam żadnej - rozkręcić obudowę, trochę izopropanolu i osobiście czyszczę i dokładniej, i unikam porysowania dość czułej przecież optyki.

joujoujou 25.02.2012 15:42

Jak wyżej. :)

http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmonto...ycznego-63481/

Marcin1609 25.02.2012 16:16

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1201245)
Osobiście dokładnie nie polecam żadnej - rozkręcić obudowę, trochę izopropanolu i osobiście czyszczę i dokładniej, i unikam porysowania dość czułej przecież optyki.

aha , a watą można nie porysuję ? czy szmatką jakaś?

ed hunter 25.02.2012 16:51

Za szmatkę wystarczy chusteczka nie nasączana czymkolwiek.

trejder 24.04.2012 10:48

Rodzi się też pytanie, czy czyszczenie cokolwiek da, bo to nie zawsze źródło problemów. U mnie, w starym odtwarzaczu na rewelacyjnej jakości plastikowej optyce laser po latach zrobił po prostu taką kaszanę (zmiana właściwości optycznych soczewek), że mogę sobie czyścić i czyścić, płytami, szmatkami itp...

A gdy kumpel dopłacił za DVD ze szklaną optyką, to się śmiałem, że dał sie naciągnąć! :|

grzeniu 24.04.2012 12:33

To jeszcze nam dopowiedz, gdzie i za jaką szklaną optykę można dopłacić.
I ile?
To ciekawe co mówisz.

trejder 24.04.2012 12:58

Piszę o sprawie sprzed kilku lat!

Kupiłem wtedy nagrywarki Blaupunkta (do PC, nie stacjonarne) ze szklaną optyką.

A co? Sugerujesz, że sprzęt za 100 zł będzie miał identyczne bebechy i trwałość, jak sprzęt za 700 zł? :] Wszystko schodzi z tej samej fabryki, tylko ma inne nalepki na obudowie? :]

grzeniu 24.04.2012 13:16

Sprzed kilku lat, to jeszcze może.
Bo od ładnych paru lat nikt nie robi już szklanej optyki i proponowanie dopłaty za takową, to zwykłe naciąganie.
Wszystko to tania masówka i składaki w najprzeróżniejszych kombinacjach - oczywiście w szerokim przedziale cenowym, żeby każdy coś dla siebie znalazł.

trejder 24.04.2012 13:27

Nadal twierdze, że jeśli kupisz sprzęt za 300, 500 lub 700 zł, to owszem, przepłacisz za nalejkę (logo, nazwę), ale masz znacznie większe szanse, że w ciągu dwóch lat trwania gwarancji sprzęt będzie sprawny i zapomnisz, gdzie wsadziłeś kartę gwarancyjną.

Jeśli natomiast kupisz Mantę i spółkę za 100 zł, to szanse na 3-5 wycieczek do serwisu w ciągu tych dwćóh lat rosną według mnie radykalnie.

grzeniu 24.04.2012 13:37

Co nie zmienia faktu, że w tych sprzętach za 300, 500 lub 700 optyka i tak będzie plastykowa. Bo o tym szczególe zaczęliśmy dyskutować.

Podzespoły, z których się to robi mogą być lepsze lub gorsze, droższe lub tańsze. Większy wpływ zarówno na trwałość jak i na cenę końcową sprzętu ma mechanika niż elektronika.

ed hunter 24.04.2012 15:46

A koszt "materiałów" w środku i tak będzie taki sam, obudowa może być lepsza. Chiński świat. :]

trejder 24.04.2012 20:19

No, jeszcze kwestia wykonania i spasowania.

Nie wiem, jak to widzicie w odtwarzaczach, bo jestem blady w temacie, ale np. w telefonach komórkowych to już bym się zawzięcie kłócił, bo właśnie przerabiam temat telefon chiński-chiński, czy chiński-Samsung. Niby (podobno) ta sama fabryka i tylko (podobno) inne naklejki na obudowie. A fakty są takie, że Samsung chodzi dziewięć miesięcy od kupienia i nie było z nim żadnych problemów, ani razu. A chińskie-chińskie kupiłem ledwie cztery miesiące temu i w tym czasie dwa już odesłałem, a trzeci ma niedziałający GPS i ekran dotykowy spasowany tak, że trzeszczy. I też poleci z powrotem do sprzedawcy.

Więc, jeśli podobne rzeczy dzieją się w odtwarzaczach, to jednak pozostanę przy swojej wizji, by dołożyć te dwie stówki lub trzy i kupić chińskie-coś-tam niż chińską-Mantę-w-Biedronce i potem psuć sobie wątrobę.

T.

- Deckard - 24.04.2012 20:28

samsung to koreański jest, co do odtwarzaczy z biedronki to działają nie raz dłużej i mniej awaryjnie niż te markowe za 300zł

trejder 24.04.2012 20:38

Co z tego, że koreański, skoro go produkują w Chińskich fabrykach


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.