Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Dlaczego mój laptop nie chce wypalać Cd ? (https://forum.cdrinfo.pl/f2/dlaczego-moj-laptop-nie-chce-wypalac-cd-90564/)

czaro80 02.03.2012 13:45

Dlaczego mój laptop nie chce wypalać Cd ?
 
Witam , mam laptop Toshiba , chciałem wypalić płytkę CD -R na Nero 11 , ale Nero jakby nie "widzi " płyt CD- R , tylko DVD , w napedzie jak wkladam płyty CD-R to chodzą , oraz DVD również . Nie wiem gdzie tkwi przyczyna , może muszę gdzieś zmienić ustawienia wobec płyt CD-R ? Proszę o rade .

Patrix 02.03.2012 16:19

zero informacji o laptopie (model !), zero informacji o napędzie (model !), i Ty pomocy oczekujesz ?

grzeniu 02.03.2012 16:27

Po co ci informacja o napędzie, skoro kolega wypala płytki na nero 11 i ten nero mu nie widzi cdr? :rotfl:

Patrix 02.03.2012 16:57

bo być może to matshita ...

- Deckard - 02.03.2012 17:05

a może kolega ustawił image recorder.. tak mało informacji. tak mało jak szans na godna emeryturę z ZUS'u...

czaro80 02.03.2012 17:36

Toshiba Satellite A-300, napęd - Matshita DVD- RAM IJ - 8 50S , co musze ustawić ?

grzeniu 02.03.2012 17:45

A tym nero w ogóle przełączasz na kompilację CDR? Bo jak piszesz, że cdr odczytuje, a nie nagrywa, to się zastanawiam...

Jak nie, to zmienić płytki (próbuj na różnych), albo nagrywarka pada - co u Matshity dziwne nie jest.

czaro80 02.03.2012 19:35

Co do Nero ( chyba to nie ma znaczenia ) bo pobrałem tylko wersje trial
Nero Burning ROM 11 i gdy np. chcę mam kilka zdjęć czy mp3 swoich i chcę
to wypalić ( nagrać ) na płytce CD- R ( używam Sony ) to w Nero wiadomo
wchodzę w zakładkę i "utwórz " płytę audio Cd itd . bo dla DvD to wybieram
- utwórz płyte DVD , więc chyba kompilacja jest dobrze wykonana .
Tak nagrywarka odczytuje płytki CD-R .
Nero jak wkładam CD-R , to wyskakuje komunikat że brak nośnika
w napędzie np CD-R płyty ,...??? może zmienić program inny od Nero ??? Próbowałem na innej płytce ale to samo . A płyty DVD chodzą idealnie . Dodam że nagrywarka - była bardzo mało używana . No a Laptopa mam od nowości kupiony . Dlatego nie chce mi się wierzyć aby coś z nagrywarką - wolę to wykluczyć :( ........ Bo czyta ale nie nagrywa ..????ktoś wspomniał że może włączyłem Image Recorder - to jest opcja w Nero ? Myślałem że coś muszę może zmienić w systemie ?

sacd 02.03.2012 20:02

Cytat:

Napisany przez czaro80 (Post 1201873)
Co do Nero ( chyba to nie ma znaczenia ) bo pobrałem tylko wersje trial
Nero Burning ROM 11 i gdy np. chcę mam kilka zdjęć czy mp3 swoich i chcę
to wypalić ( nagrać ) na płytce CD- R ( używam Sony ) to w Nero wiadomo
wchodzę w zakładkę i "utwórz " płytę audio Cd itd . bo dla DvD to wybieram
- utwórz płyte DVD , więc chyba kompilacja jest dobrze wykonana .
Tak nagrywarka odczytuje płytki CD-R .
Nero jak wkładam CD-R , to wyskakuje komunikat że brak nośnika
w napędzie np CD-R płyty ,...??? może zmienić program inny od Nero ??? Próbowałem na innej płytce ale to samo . A płyty DVD chodzą idealnie . Dodam że nagrywarka - była bardzo mało używana . No a Laptopa mam od nowości kupiony . Dlatego nie chce mi się wierzyć aby coś z nagrywarką - wolę to wykluczyć :( ........ Bo czyta ale nie nagrywa ..????ktoś wspomniał że może włączyłem Image Recorder - to jest opcja w Nero ? Myślałem że coś muszę może zmienić w systemie ?

Miałem taki sam problem z nową nagrywarką, tyle że w kompie stacjonarnym. Skończyło się na reklamacji. Także to iż napęd jest mało używany i czyta wszystkie nośniki niestety nie świadczy o tym, że jest sprawny.:(
Zaznaczona opcja Image Recorder przed nagraniem w NERO spowodowałaby iż program zamiast wypalić płytkę utworzyłby na dysku twardym obraz kompilacji czyli domyślnie dla NERO image.nrg

czaro80 02.03.2012 20:05

no ok , czyta CD i DVD mój napęd , ale nie chce nagrywać CD , a DVD spoko nagrywa ........

Patrix 02.03.2012 20:37

Najwyraźniej napęd ma usterkę, takich rzeczy się nie naprawia tylko wymienia na nowe.
Jeśli nie masz gwarancji, to kup na allegro nowy napęd i gitara.

Wymontuj, sprawdź złącze i kup z takim samym, rozstrzał cenowy jest spory 30-150zł

czaro80 02.03.2012 20:54

no ok może napęd jest walnięty , ale to bardzo dziwne :( muszę dokładnie sprawdzić co i jak bo po co wywalać kase a może mam coś źle , może Nero zamienie na inny program i zobacze co bedzie :) ??

Prezesik 08.03.2012 22:11

Zmień, próbuj, walcz.
Jak masz możliwość sprawdź napęd w innym komputerze.

Możesz też poczekać aż skończą się wybuchy na słońcu.

Ale w zasadzie tu dyskusja się skończyła w momencie podania nazwy tej "nagrywarki" matSHITa


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.