Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   Aktualne test nośników DVD (?) - Które nośniki najlepsze? (https://forum.cdrinfo.pl/f28/aktualne-test-nosnikow-dvd-ktore-nosniki-najlepsze-90650/)

Yaku 22.03.2012 15:18

Aktualne test nośników DVD (?) - Które nośniki najlepsze?
 
Szukam aktualnych testów nośników DVD.

Jak zauważyliście dawne sławy Verbatim, jak i TDK podupadły jakościowo. Chcąc wybrać najbezpieczniejszą opcję trzeba się sporo nagłowić, i nawet wtedy decyzja wiąże się z ryzykiem. Do dwóch lat wstecz zwracałem uwagę na lokalizacje fabryk produkcyjnych. Indie, jak i niemal niedostępne w polsce produkty z Japonii oraz Singapuru prezentowały się najlepiej. Lecz to przeszłość.

Kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. Pomożecie?

P.S.
Uzasadnienie negatywnych odczuć?
Ostatnie spostrzeżenia:
- Zauważyłem, że sprzedawane u nas płytki TDK oraz Sony są produkowane na Taiwanie!
- Zeszłoroczny test Verbatim wypadł tragicznie:
http://img221.imagevenue.com/loc1186...122_1186lo.jpg

Berion 22.03.2012 23:30

Jak nie DVD to może M-Disc? Kompatybilne z DVD, ale zapis na nieorganicznej powłoce.

Yaku 23.03.2012 03:57

Jeśli jest taka wspaniała jak podejrzewam pewnie kosztuje niemałą fortunę. No i - jeśli płytka składa się z trwalszych materiałów nieorganicznych zapewne wymaga specjalnego lasera zapisującego dane.

Pozwala zapisywać dane wielokrotnie?

Kris 23.03.2012 07:24

Bierz się za BluRay. :)

Co tu w Verbatimie wypadło tragicznie? Porównaj ilość błędów PI, a resztą się nie zajmuj. Zobaczysz wtedy, która płytka najlepsza.

Yaku 23.03.2012 12:02

Cytat:

Napisany przez Kris (Post 1204223)
Co tu w Verbatimie wypadło tragicznie?(..)

Jak to "co?". He?
Płytka jest w stanie paść w ciągu 24 godzin.
Tragedia jak ch0l3r4.
Istna katastrofa.

Cytat:

Napisany przez Kris (Post 1204223)
Bierz się za BluRay. :)

Ha-Ha (Wyczuwam sarkazm.)
Już pierwszą opcję uznałem za mało prawdopodobną, choć rządzą wiedzy nie pozwoliła zignorować. Płytki Blue Ray mają większą trwałość, jak i wytrzymałość, od DVD ? Jedyną zaletą o jakiej mi wiadomo jest pojemność, choć.. może to być i wadą.

Przed natrafieniem na informację które wzbudziły we mnie niepewność apropo nośników DVD, porównywałem ich ceny do dysków twardych. Płytki Blue Ray łączy z ostatnimi jedna wada związana z pojemnością. Natomiast drugą wadą, o której pisałem przy M-Disc, to zapewne cena.nośników, oraz samej nagrywarki.

Berion 23.03.2012 13:12

>> http://forum.cdrinfo.pl/f28/m-disc-n...000-lat-89511/

Nie takie drogie. W Polsce nośniki raczej niedostępne. Planuję zakup i testy długofalowe.

Yaku 23.03.2012 14:27

Brzmi ciekawie.

Z tym "nie drogo" to tak nie do końca. Przy archiwizacji danych, które nie stracą wartości z upływem czasu 9 zł nie wygląda na dużo, lecz kupując cake 100szt uwidacznia się kolosalna przepaść cenowa.

Kris 23.03.2012 21:07

Cytat:

Napisany przez Yaku (Post 1204254)
Jak to "co?". He?
Płytka jest w stanie paść w ciągu 24 godzin.
Tragedia jak ch0l3r4.
Istna katastrofa.

Skąd ta opinia, cóżeś człeku zobaczył na tym teście, co do takich wniosków Cię doprowadziło? Najmniejsza ilość błędów ze wszystkich. Reszta ocen dla mnie się nie liczy.

Yaku 25.03.2012 21:27

Cytat:

Napisany przez Kris (Post 1204327)
(..)cóżeś człeku zobaczył na tym teście(..)

Cóś strasznego!

Zwróćcie uwagę na testy "trwałości płytek". Nie spodziewałem się, że Verbatim'ki mogą ulec w czymkolwiek naprzeciw TDK'om. A tutaj proszę. Okazuje się, że zupełnie nie chronią danych przed działaniem promieni słonecznych.

A i jeszcze. "Ocena pośrednia" - "2z10 płyt ma błędy POF" : /
"Zgłoszenie błędu POF oznacza utratę danych (napęd nie poradził sobie z korekcją) "

(-(-(-Chciałbym zobaczyć opakowanie z płytek jakie testowali. Może znalazłbym napis made in china bądź taiwan. Znacie jeszcze jakieś test z ostatniego roku który mógłby potwierdzić tę teorię? -)-)-)

Kris 26.03.2012 08:43

To jak lubisz smażyć płyty na słońcu to Twoja sprawa. Dla mnie ten cały test jest naciągany.

- Deckard - 26.03.2012 16:46

polecam samemu po-testować, zaktualizować bios itd. taki test to moim zdaniem niezła sponsorowana ściema
fakt z JVC i panasonikami nie mam do czynienia ale tdk to szajs okrutny ,platinumy jako tako z tym ze dobry wypał to loteria , chodzi mi oczywiście o dvd5

Arepo 27.03.2012 01:38

Zawsze można zastosować płyty DVD-RAM, są znacznie trwalsze od zwykłych DVD. Co do testu, warto zauważyć, że Verbatimy byłyby na 3 miejscu gdyby nie błędy POF na 2 płytach (nawiasem mówiąc nigdy nie widziałem aby coś takiego wystąpiło, a niemało ich wypaliłem). Odejmując bezsensowny test smażenia na słońcu to mamy 2 miejsce ...

Yaku 29.03.2012 04:30

Cytat:

Napisany przez Kris (Post 1204541)
To jak lubisz smażyć płyty na słońcu to Twoja sprawa. Dla mnie ten cały test jest naciągany.

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1204611)
(..)Co do testu, warto zauważyć, że Verbatimy byłyby na 3 miejscu gdyby nie błędy POF na 2 płytach (nawiasem mówiąc nigdy nie widziałem aby coś takiego wystąpiło, a niemało ich wypaliłem). Odejmując bezsensowny test smażenia na słońcu to mamy 2 miejsce ...


Nigdzie nie pisałem, że trzymam je na słońcu, choć przez minimum dziesięć lat wiele może się wydarzyć. Pomijając fakt, że DVD'ki mogę leżeć nie tylko w domu, ale i wychodzić na zewnątrz, zwróć uwagę na jedną rzecz.
Gdy dane dobro jest twoje - dbasz o to wprost proporcjonalnie do wartości jaką dla ciebie przedstawia. Natomiast ludzie którzy dostarczają, bądź sprzedają płytki nie mają takiego problemu. Dla nich liczy się tylko dostarczyć/sprzedać. Nawet jeśli produkt okaże się wadliwy - nic na tym nie tracą.

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1204573)
polecam samemu po-testować, zaktualizować bios itd. taki test to moim zdaniem niezła sponsorowana ściema
fakt z JVC i panasonikami nie mam do czynienia ale tdk to szajs okrutny ,platinumy jako tako z tym ze dobry wypał to loteria , chodzi mi oczywiście o dvd5

O, nie-nie. To co sugerujesz jest dla większości z nas awykonalne. Nie każdy ma kasiastych starych. Aby przeprowadzić wiarygodny test nie mógłbym oprzeć się na paru nośnikach. Firm też jest niemało.
Na szczęście miłościwy Bóg dał nam rozum, a Lawrence Roberts internet. Połączmy jedno z drugim, a wszelkie granice znikną i świat stanie otworem - a przynajmniej tak można odczytać idee wolnego internetu.


Jako że żaden z nas nie podważył wiarygodności zeszłorocznego testu wnioskuję, że nikt takowych w polskiej sieci nie zamieścił (bądź nie przetrwały walki z ACTA,itp. ).
Spróbuję znaleźć informację na stronach japońskich. Mam nadzieję, że używają jeszcze DVD.

czary2mary 29.03.2012 07:41

Cytat:

Napisany przez Yaku (Post 1204768)
Spróbuję znaleźć informację na stronach japońskich. Mam nadzieję, że używają jeszcze DVD.

W Japonii zazwyczaj są inne nośniki jak w PL (Verbatim jest na japoński rynek produkowany w Japonii)

Co do testu Verbatima trudno się odnieść nie znając producenta-chińskie od CMC niestety są słabe i po wynikach tego testu stawiałbym właśnie że takie były testowane ponieważ bardzo ciężko kupić indyjskie Verbatimy od MBI i tajwajskie od ProDisc w PL ostatnio w legalnej dystrybucji.

TDK ostatnio jest również indyjskie od MBI jak również od Riteka tak jak w teście.

Według moich doświadczeń nic lepszego i trwalszego od indyjskiego Verbatima od MBI nie ma na naszym rynku ale również te nośniki nie są tej jakości co kiedyś i w opakowaniu są słabsze egzemplarze.
Godne polecenia są nośniki JVC -są bardzo powtarzalne -ale ostatnio pokazało się dużo podróbek i trzeba uważać przy kupnie.

Kris 29.03.2012 09:45

Cytat:

Napisany przez Yaku (Post 1204768)
Nigdzie nie pisałem, że trzymam je na słońcu, choć przez minimum dziesięć lat wiele może się wydarzyć. Pomijając fakt, że DVD'ki mogę leżeć nie tylko w domu, ale i wychodzić na zewnątrz, zwróć uwagę na jedną rzecz.
Gdy dane dobro jest twoje - dbasz o to wprost proporcjonalnie do wartości jaką dla ciebie przedstawia. Natomiast ludzie którzy dostarczają, bądź sprzedają płytki nie mają takiego problemu. Dla nich liczy się tylko dostarczyć/sprzedać. Nawet jeśli produkt okaże się wadliwy - nic na tym nie tracą.

Moje DVD nie wychodzą z domu bez pozwolenia. Siedzą grzecznie w pudłach.
Nie będę się z Tobą wdawać w tego typu ekonomiczne dywagacje. Nie chce mi się.

Cytat:

Napisany przez Yaku (Post 1204768)
O, nie-nie. To co sugerujesz jest dla większości z nas awykonalne. Nie każdy ma kasiastych starych. Aby przeprowadzić wiarygodny test nie mógłbym oprzeć się na paru nośnikach. Firm też jest niemało.
Na szczęście miłościwy Bóg dał nam rozum, a Lawrence Roberts internet. Połączmy jedno z drugim, a wszelkie granice znikną i świat stanie otworem - a przynajmniej tak można odczytać idee wolnego internetu.

Jako że żaden z nas nie podważył wiarygodności zeszłorocznego testu wnioskuję, że nikt takowych w polskiej sieci nie zamieścił (bądź nie przetrwały walki z ACTA,itp. ).
Spróbuję znaleźć informację na stronach japońskich. Mam nadzieję, że używają jeszcze DVD.

Trzeba ruszyć dupę i wziąć się do pracy a nie liczyć na rodziców. k***a

Posiadanie mózgu i internetu to nie wszystko (co często widać na forach internetowych), trzeba też to umieć wykorzystać, ergo czytać/przetwarzać ze zrozumieniem. Masz sporo testów na tym forum, wiele opinii na temat nośników, ale skoro jesteś tak przekonany do tych testów... :czytaj:

Żeby już nie przedłużać tematu:
Mam głęboko w poważaniu na czym wypalasz, w jakie testy wierzysz i jaki masz światopogląd. Twój wybór. 8-)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.