Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Jaka Myjka Ciśnieniowa? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/jaka-myjka-cisnieniowa-90779/)

- Deckard - 27.04.2012 06:53

Jaka Myjka Ciśnieniowa?
 
Witam.

W pracy używam myjki cisnieniowej , do tej pory kupowałem karchera tak w granicach 500zł, obecnie zajechałem k.5.55

Myjka wytrzymuje srednio 12-15 miesiecy dziennej pracy po 5-7 godzin z przerwami.

Za każdym razem ,z czasem zaczyna cieknąć warczeć, jade z nia na serwis i okazuje się że naprawa to 3/4 wartosci nowej..

tym o to sposobem mam już 3go złoma .

Może ktoś polecic cos konkretniejszego ,może BOSH? żeby myjka wytrzymała pare lat

Kasa to tak do 1000 ale jakbym wydał mniej to było by fajnie.

sobrus 27.04.2012 07:17

Wydaje mi się że do takich warunków to trzebaby wydać więcej niż 500zł :hmm:
Są takie i po kilka tysięcy zł - pewnie by dały rade.
Ale może taniej wyjdzie kupować nową co roku za 500... :D

A tak poważnie to na myjkach sie nie znam, ale przyda się informacja ile max możesz wydać, k5.55 kosztuje ok 1tys i też nie dała rady :hmm:.
Przy zakupie zwróciłbym uwagę czy dany model jest kierowany na rynek domowy czy profesjonalny, te drugie na pewno są trwalsze.

ed hunter 27.04.2012 07:28

Wszystkie "domowe" Kärchery to szajs nie nadający się do pracy.

grzeniu 27.04.2012 07:41

Nie no sorry, ale zwykła myjka nie jest przeznaczona do pracy przez 5-7 godzin dziennie :O
Albo kupisz coś profesjonalnego, a to od 2 tysięcy w górę...
albo może tańszy wariant - używaną, ale profesjonalną. Tu by trzeba mieć dobrego kolesia, który doradzi którą warto wziąć.
Karchery nie są złe, inne porównywalne kosztują tak samo.

Kris 27.04.2012 08:05

Sprzęt do pracy to kupuje się porządny, na fakturę, wrzuca w koszty, odlicza VAT i się pracuje. :mruga:

- Deckard - 27.04.2012 08:37

ok,też sie tego obawiałem ,no cóż to co w miare profesjonalnego do 2k-3k polecacie ,

tak żebym na firme gwarancje 2letnią dostał

no i mam nadzieje ze taka za 3k wytrzyma pare lat, bo jak nie to faktycznie opcja co rok za 500zł wychodzi taniej

dochodzi jeszcze kwestia taka że jak sie spiepszy na gwarancji to muszę dostać zastępczą ale to juz chyba od serwisu zależy

ed hunter 27.04.2012 18:11

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1208008)
Nie no sorry, ale zwykła myjka nie jest przeznaczona do pracy przez 5-7 godzin dziennie :O
...

Ale dach w chałupie powinna umyć przed malowaniem? Moja zdechła, ale naprawili na gwarancji. :]

Moreks 25.10.2012 15:45

I tak polecam karchera

- Deckard - 16.06.2017 16:19

Hejka
Temat aktualny, potrzebuje zastąpić czymś myjkę ciśnieniowa .

Musze postawić dwa stanowiska z karcherami do pracy 24h / 6 dni wydajność 160-180 barów.

Stanowiska możliwie niezniszczalne i najlepiej bezobsługowe.

W chwili obecnej zajechałem myjkę za 5k ...

Może da się kupić kompresor śrubowy i jakoś mieszać z woda ... itp nie wiem nie znam się ale na pewno wy się znacie :P

Ma ktoś jakieś pomysły ?
Pozdrawiam

Jarson 17.06.2017 13:57

Czyli zasadniczo Karcher spełnił Twoje oczekiwania - wytrzymał 5 lat ;)

Możesz porozglądać się za rozwiązaniami przemysłowymi, ale z góry podejrzewam, że to nie ma sensu. Karcher to raczej najtańsze, a na pewno najwygodniejsze rozwiązanie - jeden kończy żywot, podłączasz drugi i po sprawie. Poza tym modele profesjonalne w przeciwieństwie do tych tanich dają się jeszcze reanimować - regeneracja czy nawet wymiana pompy to spory wydatek, ale na pewno niższy niż nowego urządzenia.

grzeniu 17.06.2017 14:21

Ostatnimi czasy ludzie narzekają, że nowe Karchery to już nie to co kiedyś. Nawet solidni producenci oszukują na czym się da. Te stare były nie do zajechania.
Nic konkretnego nie doradzę, ale pozytywne opinie ma Kranzle. Drogie, ale może dobre. Popatrz, poczytaj, może coś wybierzesz.
Przykładowa Kranzle http://www.horecaserwis.pl/en/myjka-...dirtkiler.html Nie wiem, czy akurat spełnia wymagania, ale wybór mają duży.

- Deckard - 17.06.2017 15:24

Ja własnie zajechałem karchera serii profesjonale i kranzla za 5 tyś,
karcher to porażka - najdrobniejszy serwis kończy się wymianą 3/4 pompy i kwotą 2tys

kranzle lepiej ale trzeba śruby dokręcać , olej sprawdzać no i uszczelki przy moim przerobie wymieniać co 3 miesiące..

szukam przesyłowego rozwiązania

grzeniu 17.06.2017 17:24

Ty to jesteś prawdziwy zabójca karcherów :D
Co ty masz za interes? Myjnia samochodowa? Te myjki aż tak same z siebie nie padają co rusz.

PS A widzisz - może popytaj na myjniach co oni tam używają i co się sprawdza :idea:

Patrix 17.06.2017 19:53

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1385499)
Ty to jesteś prawdziwy zabójca karcherów :D


Myjnia offroad k***a

- Deckard - 17.06.2017 20:09

Swiadcze usługę pewnej firmie . Na legalu, no i myjki pracyja dużo
Wolałbym dołożyć i kupić coś co bezstresowo wytrzyma kilka lat


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.