Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Czy mamy na forum elektronika? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/czy-mamy-forum-elektronika-90790/)

Matefusz 30.04.2012 16:40

Czy mamy na forum elektronika?
 
Witam!

Czy na forum któryś z userów zajmuje się elektroniką, zna się na układach scalony i umie naprawić takie urządzenia jak router (prawdopodobnie spalony po spięciu spowodowanym burzą)? Mam takowy i chciałbym go zdiagnozować i ewentualnie naprawić po najmniejszej linii oporu (najtaniej ;) )
Niechaj się ktoś ujawni! :szczerb:

gallus 30.04.2012 18:16

Wg. mnie raczej ciężka sprawa jak padł jakiś konkretny scalak to po pierwsze będzie to ciężko zdiagnozować chyba, że będzie to widoczne lub znajdzie ktoś dobrą serwisówkę, a po drugie to ciężko dostać niektóre układy...

PS Możesz próbować na forum.elektroda.pl...

- Deckard - 30.04.2012 18:21

chyba w kazdym mieście znajduje sie stary elektronik w grubych jak dna od jabola okularach i pracuje
jakimś punkcie naprawy rtv , diagnoza zawsze za free wiec moze warto koło siebie poszukać?

Matefusz 30.04.2012 18:52

Cytat:

Napisany przez gallus (Post 1208303)
PS Możesz próbować na forum.elektroda.pl...

Wątpię, aby potrafili to zdiagnozować na "odległość", nawet jeżeli umieszczę zdjęcia.

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1208304)
chyba w kazdym mieście znajduje sie stary elektronik w grubych jak dna od jabola okularach i pracuje
jakimś punkcie naprawy rtv , diagnoza zawsze za free wiec moze warto koło siebie poszukać?

Ale czy stary elektronik ogarnie sfajczony router?

gallus 30.04.2012 19:15

Cytat:

Napisany przez Matefusz (Post 1208306)
Wątpię, aby potrafili to zdiagnozować na "odległość", nawet jeżeli umieszczę zdjęcia.

Ja nie mówię o diagnozie na odległość, ewentualnie wzrokowo jeżeli widać po elemencie a nie można go rozpoznać. A jeżeli się dogadasz to możesz komuś wysłać na diagnozę choć wątpię w wielu chętnych...

Patrix 30.04.2012 19:19

Jeśli to nie bezpiecznik SMD to raczej zapomnij o sprawie i złomuj...

- Deckard - 30.04.2012 19:21

u mnie taki starszy elektronik łupie monitory/zasilacze/drukarki radyjka samochodowe aż miło ,
w sumie za śmieszne pieniądze nawet nie cały rok temu po przepięciu w sieci i spaleniu :
drukarka naprawa 12zł,
zasilacz creativa do głośników 15zł,
monitor 35zł
wiec może poszukaj jak nie to poślij mi ruter poczta to go zapytam

Patrix 30.04.2012 19:58

No właśnie Deckard pewnie te małe bezpieczniki lutuje, albo zwykłe tradycyjne wymienia
- po przepięciu strzelają i chronią wszystko co dalej, wszystko inne "już za nim" bardzo ciężko poszyć po spaleniu.

- Deckard - 30.04.2012 20:36

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1208314)
No właśnie Deckard pewnie te małe bezpieczniki lutuje, albo zwykłe tradycyjne wymienia
- po przepięciu strzelają i chronią wszystko co dalej, wszystko inne "już za nim" bardzo ciężko poszyć po spaleniu.

no ja widzę że jednak mamy a forum elektronika :P

zgłaszam twoją kandydaturę oficjalnie ||

Patrix 30.04.2012 21:21

jestem amatorem w tej dziedzinie, znam tylko potrzebne podstawy :szczerb:

Matefusz 01.05.2012 07:55

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1208312)
u mnie taki starszy elektronik łupie monitory/zasilacze/drukarki radyjka samochodowe aż miło ,
w sumie za śmieszne pieniądze nawet nie cały rok temu po przepięciu w sieci i spaleniu :
drukarka naprawa 12zł,
zasilacz creativa do głośników 15zł,
monitor 35zł
wiec może poszukaj jak nie to poślij mi ruter poczta to go zapytam

A gdzie to taki elektronik jest?

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1208318)
jestem amatorem w tej dziedzinie, znam tylko potrzebne podstawy :szczerb:

DHLem mogę Ci router wysłać :szczerb: chyba, że z Krakowa/okolic jesteś.

- Deckard - 01.05.2012 08:23

Cytat:

Napisany przez Matefusz (Post 1208331)
A gdzie to taki elektronik jest?



DHLem mogę Ci router wysłać :szczerb: chyba, że z Krakowa/okolic jesteś.

w Chorzowie ,tak jak mowie wydaje mi sie ze w każdym mieście jest jakiś zacny elektronik

Patrix 01.05.2012 10:32

Ja tylko rzuciłem pomysł, żadnego złomu pocztą nie chcę :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.