Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   PS2 USBextreme lub inny Usb loader pod Linuxa , jaki? (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2-usbextreme-lub-inny-usb-loader-linuxa-jaki-90885/)

misiozol 27.05.2012 13:29

PS2 USBextreme lub inny Usb loader pod Linuxa , jaki?
 
Tak jak w temacie sa jakies usb loadery pod linuxa czy tylko pod winde ?

Berion 27.05.2012 18:11

Nie ma, ale jest przecież Wine. ;)

Nie wiem jak USBUtil, ale te badziewiaki pod cmd powinny działać bez problemu. Po za tym po co Ci to skoro gry udostępniasz po SMB? Wrzucaj całe *.iso, nie dziel tego. Jeśli nic Ci nie będzie działać to można od biedy napisać samemu taki program. Obraz można podzielić sobie skryptem (po prostu są to zwykłe kawałki po 1GB), ale indeks skomplikowany nie jest więc nie powinno być z tym problemu.

misiozol 27.05.2012 19:39

W domysle ma to dzialac na dreambox 8000 kontynuacja tematu z dzialu hardware mam w nim naped dvd i na nim tez sa pliki i ma zaimplementowana sambe i chodzi o to aby z poziomu tunera wgrac pliki na dysk , myslisz ze zobaczy iso ? z tego co w tym tutku od ciebie z dzialu hardware pliki musza wygladac jak na usb . No i trzeba by manualnie plik cfg kazdorazowo hex edytorem nadpisywywac po wgraniu szkoda ze te programy dziela pliki na 1gb ale zaraz wrzuce iso moze zobaczy.

Berion 27.05.2012 20:12

Na USB przecież też możesz trzymać *.iso. Ale przez SMB nie jesteś uwiązany ograniczeniami FAT32 bo system plików może być dowolny (to NAS się tym zajmuje, a nie PS2).

Nie wiem jaki tam jest (?) Linux, na co pozwala itd. W ogóle nigdy mnie nie interesowały takie wynalazki, bardziej mi się podoba idea HTPC. ;]

misiozol 27.05.2012 21:20

Wiesz jesli wrzuce na serwer na linuxie (dm8000) z formatem plikow ext3 obraz iso gry i konsola go zobaczy to mi zaden program nie jest potrzebny , z tego co ja zrozumialem to musi byc zapodane na dysk postawiony na sambie w formacie wlasnie dzielonym jak na dysk usb na fat mimo ze jest na ext3 bo w opisie jest nat z zewnetrznym dyskiem podpietym na usb no i plik cfg musi byc z danymi jaka to gra bo inaczej jej nie zobaczy dobrze rozumuje ?


No i wszystko tak jak podejrzewalem odnosnie ul.cfg, i ty tez miales racje mozna wrzucic iso ale trzeba zmodyfikowac plik ul.cfg zeby program wiedzial jakie sa gry bez tego nie pokazuje zadnych gier czli trzeba cfg wyedytowac jakims hex edytorem manualnie i wklepac tytul i linijke nizej nazwe razem z rozszezeniem ,dosc upierdliwe ciekawe czy by byl jakis program co by to robil z automatu?

Berion 28.05.2012 18:06

To nie ma znaczenia - a w każdym razie nie powinno mieć znaczenia. Nośnikami i systemem plików na nich zajmuje się NAS, a nie PS2, więc równie dobrze to może być cokolwiek.

Może przyczyną jest co innego, sama obecność ul.cfg, który sugeruje (zgaduję ;)) OPL, że obrazy ma wczytywać wyłącznie z indeksu. Sprawdź z samymi obrazami, bez tego pliku.

misiozol 28.05.2012 20:20

Zgadza sie system plikow nie ma znaczenia na nas-ie jesli jest to fat32 i podpiety jest na usb do nas-a trzeba dzielic, jesli ext3 nie trzeba mozna wrzucic iso w calosci bez dzielenia , jedyny upierdliwy problem to taki ze musi byc plik ul.cfg bo bez niego pliki z grami sa nie widziane i musza byc zapisane w formie nazwa gry i linijka nizej nawa pliku z jego rozszezeniem i to jedyna upierdliwa sprawa ze trzeba manualnie edytowac plik ul.cfg i zapytuje sie czy by byl jakis program co by to z automatu robil tak jak wyzej napisalem ;) , malo tego plik iso i plik usbextereme ( 00 file ) maja rozne wielkosci o prawie 100mb tej samej gry z cd.

No niestety pochwalilem sie za wczesnie pliki iso nie sa uruchamiane , to OPL nadpisywal w pliku cfg wlasciwa nazwe , po usunieciu plikow 00 z usbadvance widzi tylko pierwszy plik iso ale go nie odpala po prostu ciemnosc po wybraniu go . No i na pewno nie jest to plik iso bo jest roznica w wielkosci miedzy nimi jakies 100mb na grze z cd wiec ten typ chyba tak musi miec.

Berion 29.05.2012 21:11

Jaka to jest wersja OPL, tudzież który build?
Ustalmy coś bo w Twoich postach chaos: ;)
  • Sytuacja nr.1:
    Na zasobie masz indeks + gra w częściach + *.iso.
    > OPL nie widzi *.iso, czy tak?
    > OPL widzi grę z indeksu, tak?

  • Sytuacja nr.2:
    Na zasobie masz indeks + *.iso (ale obraz *.iso nie wpisany do indeksu).
    > OPL nie widzi *.iso, czy tak?
    > OPL nie widzi niczego, czy tak?

  • Sytuacja nr.3:
    Na zasobie masz *.iso (czyli BEZ indeksu)
    > OPL też nie widzi *.iso?

misiozol 29.05.2012 21:59

sytuacja 1

tak
tak

sytuacja 2

tak
tak

sytuacja 3

tak

Co nastepuje po wrzuceniu gier w *iso na zasob oraz dopisaniu do indexu manualnie gier tylko pierwsza gra jest widziana ale tylko pierwsza z indexu nastepne kolejne sa nie widziane .Przy prubie startowania pierwszej gry i jedynej gry widocznej na liscie (czyli tej pierwszej wpisanej w indexie) zostaje czarny ekran i nie odpala gry. Probowalem roznych kombinacji z indexem i nazewnictwa ale bez rezultatu. Nastepna sprawa mam gry ktore sa ponizej 1GB przez co nie wymagaja dzielenia i rozmiar pliku *iso oraz pliku z usbexteme ( plik 00 ) sa inne o okolo 100mb wiec albo wystepuje kompresja lub czesc danych jest pomijana i sa inaczej pukladane . Tak czy inaczej nie dziala z iso nawet jak ja zobaczy to jej nie zbotuje. Probowalem nawet zmienic rozszezenie z iso na 00 zmieniac nazewnictwo na ul.nazwa gry.00 plus wpis do indexu i nic nie widzi kolejnych gier .Wnioskuje wiec ze jest jakis specjalny sposob wyciagania gry przez usbextreme pytanie tylko jaki i zeby dalo sie go powielic albo zmusic program aby nie dzielil plikow .

misiozol 30.05.2012 09:05

A zapomnialem dopisac testowane na wersji OPL 0.8 oraz 0.8c

misiozol 16.08.2012 15:52

Gwoli scislosci pisze co bylo problemem takie proste trzeba znienic w odpowiedni sposob nazwe pliku iso nawet jest program do tego http://openps2loader.info/8/downloads/iso2opl.zip wada jest ze odpalany z cmd ;)

You can rename all ISO files in your directory with one command. The filename you used for the ISO will be the name used for the renaming process. Names can NOT be more than 32 characters (including spaces) or it will not display in OPL.

Example: Despicable Me The Game.iso

is renamed to:

SLUS_219.33.Despicable Me The Game.iso

zaczerpniete z tad

http://openps2loader.info/8/net_install.html


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.