Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Dostęp do PSN na CFW! (https://forum.cdrinfo.pl/f106/dostep-psn-cfw-90895/)

wii 30.05.2012 11:30

Dostęp do PSN na CFW!
 
I mamy dostęp do PSN/SEN!Ciekawe na jak długo....

M@X 30.05.2012 13:15

Oby nie za dlugo... :-P

Berion 30.05.2012 20:13

A więc tak, działa PSN na CFW 3.55. Prawdopodobnie jest to kwestia góra kilku dni, niewykluczone są też bany na konta i/lub konsole. Ku przestrodze.

- - -

Potrzebny jest CFW Rebug 3.55.2-7 lub dowolny CFW (z wyjątkiem CFW Cobra i CFW True Blue v1/v2). Na Rebugu trzeba się przełączyć w tryb Rebug (L1+O w opcjach Rebug Selector). Można mieć flagę QA.

Ale, ale! Zanim podłożycie głowę pod gilotynę... :D Pamiętajcie, że w nowym (nowym jak nowym ;]) TOS, który *trzeba* zatwierdzić są zapisy mówiące m.in o tym że Sony może bezkarnie modyfikować i buszować po danych na wszystkich zasobach konsoli. Także jeśli ktoś ma coś na sumieniu powinien usunąć pushlisty, cały warez i kopie zapasowe (gry, dlc, crackowane łaty, lewe aktywacje, paczki z /packages/, fw z /updater/, foldery /*ISO/, /GAMES/ (itp.), /games_debug/, /ROMS/, jednym słowem wszystko czego sam nie zrobił CellOS).

Zalecam też zrobić sobie obraz NAND/NOR przed połączeniem się z PSN i kopię trofeów, aktywacji i save'ów ze wszystkich kont - tak na wszelki wypadek. ;)


Ciekawostki:
  • Można grać online (o ile oczywiście gra nie wymaga patcha, który jest podpisany dla wyżej niż 3.56)
  • Być może można robić zakupy w PSS (ktoś to potwierdzi?).
  • Lewe aktywacje nie są dopisywane do listy kupionych w sklepie (UFF!).
  • Trofea odblokowane w trybie Debug dają się synchronizować, ale nie są uwzględniane/podliczane w rankingu (UFF!), ale nie są też kasowane na HDD po aktualizacji.
  • Konsola uploaduje bardzo dużo danych (!). Po co, zostawiam waszej wyobraźni.


Jeśli ktoś nie ściągnął kiedyś wszystkich swoich gier lub nie zrobił kopii aktywacji, a przydarzyła mu się śmierć konsoli lub HDD to niech lepiej się pospieszy - podobno jest to łatwe do spatchowania, więc niedługo Sony powinno ponownie zablokować dostęp do swojej sieci.

frog 30.05.2012 23:13

Dobra to kto pyknie w Mortal Kombat ? ;>
@Berion jeszcze jedna platynka i mnie masz ;>

Berion 31.05.2012 10:04

Miałbym dwa razy więcej, ale odblokowałem sobie te absurdalne jak np. przejście gry w PoP: T2T bez straty życia (spoko, do zrobienia, ale nie przy tak zj* systemie kolizji).

Mortala już dawno wymieniłem. W ogóle mi się nie podoba. Szczególnie te tandetne mordy z 2d artów mnie odrzucają, pozostawiając "niesmak nisko budżetówki". Reszta grafiki całkiem ok. System nie wiem, nie umiem pr0 grać w mordoklepy. Mierzi mnie też kompletna zmiana designu postaci, 80% DLC na płycie i kretyńskie postaci typu Kratos. Łee tam. Mortal Kombat skończył się na części 3.

- - -

Ciekawostki v2:
  • Na Rebugu, ściągnięte bąble (*.pdp + *.pkg) automatycznie nie rozpakowują się przy wyłączaniu/włączaniu konsoli, dzięki czemu można ominąć problem braku możliwości transferu kupionych gier na PSP (w przyszłości oczywiście bo na 3.55 wciąż można przesyłać już rozpakowane gry).

  • Na podstawie treści e-maili przysyłanych po kupnie gry i nazwy plików można wydedukować direct linka do paczki. :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.