Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   [ARTYKUŁ][PS3] Flaga QA (https://forum.cdrinfo.pl/f106/artykul-ps3-flaga-qa-91102/)

Bartez 22.07.2012 13:49

[ARTYKUŁ][PS3] Flaga QA
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
Jedną z ciekawszych modyfikacji fw jakie można zrobić to zmiana flagi konsoli z Retail na QA. Bardzo prosta w wykonaniu, a dodaje kilka przydatnych opcji obecnych w konsolach debug. Jedną z dwóch głównych zalet jest dodanie "***9733; Install Packages" w menu ustawień konsoli, dzięki czemu nawet na OFW możliwa jest instalacja paczek PKG. Drugą godną uwagi opcją jest możliwość instalowania dowolnej wersji fw wprost z dysku twardego konsoli.

(...)

Zapraszamy do przeczytania artykułu.

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-qa/

Diabolique 08.12.2012 21:06

a co z QA na Rex Rebugu 3.55.3? też ten FW nie jest obsługiwany? rebug toolbox twierdzi, że QA mam wyłączone mimo zrobionego combo.
chce właczyć QA przed zmianą na Rex 4.21.1

//nie wiem, czy to dobry dział :szczerb:

Berion 08.12.2012 21:20

Rebug Toogle QA nie działało na starszych Rebugach, a w Toolbox'ie jest ich program. W każdym razie to czy flaga jest ustawiona na QA czy nie, poznasz po działaniu button combo. Jak nie działa to nie masz, jak działa to masz na pewno.

Nie sprwadzę Ci bo siedzę na DEXowej "psicie".

Diabolique 08.12.2012 21:34

skąd mam wiedzieć czy combo zadziałało? poznać po pojawieniu się tych 3ech opcji? w zasadzie mam je na Rex 3.55.3. ale imao combo/QA nie działa. mimo, że pkg odpala się prawidłowo.

Berion 08.12.2012 21:37

Nie rozumiesz chyba jednej rzeczy. Flagę na QA zmienia magiczny program, combo służy tylko temu aby sprawdzić czy działa - i w turorialu napisałem kiedy działa. ;)

Cytat:

2. Przejdź do menu "Settings" i ustaw się na "Network Settings". Wciśnij naraz przyciski: L1, L2, L3, R1, R2 i strzałkę w dół. Pojawią się wtedy trzy dodatkowe opcje.
Jak się nie pojawiają tzn. że flaga dalej jest CEX, a nie QA.

Generowany token jest prawidłowy tylko na 3.55, a więc będzie to działać tylko na fw 3.55. Przynajmniej tak mi się wydaje. ;)

Diabolique 08.12.2012 21:52

to sie chyba nadaje do innego tematu.
toggle-qa.pkg. zainstalowane, ale combo nie działa. pytanie dlaczego?
samych kombinacji combo klawiszy, znalazłem ze 4 różne. i niby która działa? wszystkie? :)
na konsoli robilem raz downgrade z DEX OFW 3.70 na DEX OFW 3.55. co teoretycznie wymusza na mnie zrobienie QA wg tutka http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=45719

Berion 08.12.2012 21:59

Uruchomiłeś ten program? PKG to jest paczka instalacyjna. :P

Masz mój tutorial to go przeczytaj. Podałem tam button combo, jedyne które działa zresztą.

Diabolique 08.12.2012 22:14

przepraszam. napisałem w uproszczeniu. oczywiście, że uruchomiłem QA po instalacji. 3 piknięcia konsoli i powrót do XMB. potem na ustawienia sieciowe i combo. ostatni D-pad down powoduje, tylko zjechanie na opcje debugowe.
klawisze wciskane, raczej równocześnie :)
co daje włączenie QA w toolboxie? po restarcie i tak jest na disabled.
wypraszam sobie. tutek czytałem ;) po prostu nie zgadza się z praktyką.
btw co to za theme na tych fotach w tutku? :P

Berion 08.12.2012 22:44

Ależ wszystko się zgadza z praktyką - po prostu było robione na innym CFW. :P Widocznie na Rebugach nie działa (dziwi mnie, że w Toolbox'ie nie, ale hmm przełączełeś się na Normal Mode i Normal XMB? Bo Rebug jest hybryddą DEXa i CEXa).

Cell Project by M0dus. Są dwa, biały i czarny. Na screenach czarny.

szczuru 09.12.2012 00:19

@Diabolique, teoretyzuje - spróbuj wcisnąć combo na Debug Settings a nie na Network.

Jeśli to nie pomoże to wgraj 3.55 Kmeaw (chyba nie muszę mówić, że swoich danych nie stracisz). Na nim aktywuj QA i włącz Debug Update a na końcu wgraj REX 4.21.1.

Diabolique 09.12.2012 11:13

w selectorze System Mode jest na normal, Debug Menu Type na CEX QA.
nic nie było w zasadzie zmieniane od czasu instalacji toolboxa.
pogrzebie jeszcze i wrzuce Kmeaw jak nic sie nie zmieni.

Berion 09.12.2012 12:05

Ale co się ma zmienić? ;) Instalujesz program, uruchamiasz go i sprawdzasz czy QA jest ustawiona. Jak nie to nic z tym nie zrobisz, zmień fw. Na Rebugu 3.55.2-6 jak pamiętam nie udało mi się tego zmienić (w debug mode'ach, dopiero o tym pomyślałem jak już siedziałem na DEX'ie). Na CEX CFW 3.55 Kmeaw na pewno działa Rebug Toggle QA bo na nim instalowałem i na nim zdejmowałem qa.

Muszę przeredagować fragment mówiący o każdym fw bo może być mylący, tj. można to zrozumieć jako że na każdym CFW do 3.55 włącznie będzie działać ów program, a nie że na każdym CFW do 3.55 włącznie flaga działa.

Diabolique 09.12.2012 12:24

co ma się zmienić? QA ma zacząć działać skoro robie wszystko według tutka.
zaskoczę Cię bo to co napisał @szczuru zadziałało na Rex 3.55.3. czyli wejście nie na ustawienia sieci, a na debugowe. które oczywiście są standardowo na 3.55.3.
toolbox twierdzi teraz, że QA jest włączone, nawet po restarcie nie zmienia zdania :)
doszła opcja debugowa instalacji FW z dysku itp. bez QA też dało się ją włączyć, ale po restarcie znowu była wyłączona.
więc chyba cholerstwo wreszcie zadziałało. na 4.21.1 już jest QA niedostępne w toolboxie. ale ponoć tak ma być :)
dzięki za pomoc. zielone rozdane :P

Berion 09.12.2012 12:33

O, a to w takim razie ciekawe. Być może ma tutaj znaczenie zmieniona w Rebugu kolejność pozycji w menu (wtedy inne opcje mają inne identyfikatory w bazie). :hmm:

szczuru 09.12.2012 12:40

Tak łopatologicznie myśląc to już się nad tym zastanawiałem przy okazji starych Rebugów. Skoro Combo wymaga wciśnięcia d-pada w dół to może nie chodzi konkretnie o Network Settings a o ostatnią pozycję w menu Settings.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.