Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Network Attached Storage (NAS) (https://forum.cdrinfo.pl/f119/)
-   -   Wydajny dwudyskowy NAS do domku (https://forum.cdrinfo.pl/f119/wydajny-dwudyskowy-nas-domku-91107/)

andy 23.07.2012 21:00

Wydajny dwudyskowy NAS do domku
 
Cytat:

Hello, sick people and their loved ones!

Jak wiemy ludzie dzielą się na 10 grup:
  • Tych co kopie zapasowe robią
  • Oraz na tych co kopie zapasowe robić będą


W związku ze tym, że niedługo oddam swojego desktopa na żyletki to chciałbym, aby niektóre jego organy mogły uratować kilka istnień.


Dzisiejszego poranka wpadłem na iście szatański plan! Zakupić sobie wydajny dwudyskowy NAS do domku, który będzie pełnił rolę serwera multimedialnego, oraz kontenera na dane i kopie zapasowe komputera/ów przenośnych.


Czy drodzy elektromagnetyczni eksperci znajdę coś solidnego, z bogatym wachlarzem funkcji max do 700zł?


Interesuje mnie:
  • obsługa dwóch dysków
  • RAID 0, 1 - na lusterku zależy mi najbardziej
  • obsługa wszystkich fajnych protokołów: FTP, SMB itd...
  • szstem na jdrye Linux co otwiera furtkę do niesamowitych modyfikacji
  • i inne
Poczytałem trochę na naszym forum i innych ciekawych serwisach i chciałbym kupić QNAP NAS TS-212. Cenna lekko zbija człowieka na ziemię...




Czy da się coś dostać prawie tak samo wydajnego, z podobnymi możliwościami (koniecznie obsługa dwóch dysków w RAID1,0) w niższej cenie?


sobrus 24.07.2012 15:36

Przecież mieści się w przedziale "do 700zł" :taktak:
Chyba że masz na myśli do 700zł z dyskami, wtedy będzie gorzej.

andy 24.07.2012 16:07

Do 700 zł znaczy do, tutaj jest prawie 750 zł. Wiesz janie Maks, nie stać mnie :-(

Co oprócz tego QNAPa się jeszcze nada?

M@X 24.07.2012 18:16

Za 700 PLN kupisz 2 TB MyBooka Live. RAID na magazynie jest IMO zbedny. A dysk wyglada na biurku o niebo ladniej niz ten QNAP... Ma FTP, SMB, AFP, Bonjour, serwer iTunes, obsluge TimeMachine i mozna sie do niego zalogowac z kazdego miejsca na swiecie - sa aplikacje mobilne (WD2Go).

sobrus 24.07.2012 18:39

Tego QNAPa też da sie wyrwać poniżej 700..
http://allegro.pl/qnap-ts-212-serwer...498968408.html

Niestety za bardzo nie doradze bo wiesz że ja lubie tylko sprzęty DIY i takie gotowce mnie nie kręcą ;)

Zgadzam się z M@Xem, że RAID w domowym NAS to troche overkill. W końcu to ma służyć głównie do kopii - więc gdzieś masz oryginał.

andy 26.07.2012 21:39

Ilość załączników: 1
Cytat:

Za 700 PLN kupisz 2 TB MyBooka Live. RAID na magazynie jest IMO zbedny.
Nie potrzebuję dwóch NASów, ale jednego dwudyskowego z obsługą RAID 0,1. Jeżeli wiesz co oznacza RAID 1 to będziesz wiedział, że nie jest zbędny.

Cytat:

A dysk wyglada na biurku o niebo ladniej niz ten QNAP... Ma FTP, SMB, AFP, Bonjour, serwer iTunes, obsluge TimeMachine i mozna sie do niego zalogowac z kazdego miejsca na swiecie - sa aplikacje mobilne (WD2Go).
Po pierwsze dla mnie się liczy bardziej co dane urządzenie potrafi, oczywiście przykładam również wagę do wyglądu, jednak nie jest to dla mnie najważniejszy argument.

Tak w ogóle to QNAP wygląda o wiele ładniej (jak dla mnie).

Czy dostanę coś z innej firmy dobrego? Myślałem, że tutaj znawcy są... ;p

Bartez 01.08.2012 19:52

Synology lub QNAP jak dla mnie. Który konkretnie, to już wedle potrzeb i budżetu. Każdy ma ten sam soft, więc różnice są w większości przypadków tylko w hardware.

andy 01.08.2012 20:42

@Bartez czy ten model jest warty swojej ceny? Okazuje się, że można go mieć już za 650 zł. Czy to dobra cena za dwudyskowy NAS do domu z obsługa RAID 1?

Jesteś w stanie sprowadzić go na testy?

Bartez 01.08.2012 21:11

Moim zdaniem bardzo dobra cena. Mógłbym sprowadzić go na testy, gdyby nie fakt, że był niedawno testowany ;) http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/nas...-ds212-ds212p/

jesi 01.08.2012 21:13

Niestety nie jestem znawcą w temacie NASów, ale sam zastanawiam się nad zakupem w najbliższym czasie. Mnie zaciekawił ten Netgear:

Netgear RND2000 v2 Serwer Plików mocny jak DS212j

Wydaje się w porządku i myślę, że nie odbiega możliwościami od Synology i QNAP.

Bartez 01.08.2012 21:38

jesi, ten Netgear na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie sprzętowo do Synology 212. Jednak biorąc pod uwagę tą samą cenę ja osobiście brałbym Synology, ze względu na genialne oprogramowanie DSM 4.0. Sam mam Synology, więc jest to moja subiektywna opinia :)

Edit: Dopiero teraz zauważyłem, że andy miał na myśli QNAPA TS-212. Tak mi się coś cena za Synology DS212 za niska wydawała. Przepraszam za zamieszanie :) Nazewnictwo modeli obu producentów chyba celowo jest niemal identyczne, żeby powodować takie pomyłki

jesi 01.08.2012 22:03

No właśnie oprogramowanie Synology jest tutaj dużym plusem. Nie mniej jednak poczytałem o Netgearze i też chwalą. Mnie osobiście przypadła do gustu jeszcze obudowa, bez połysku i metalowa, więc jakoś tak wydaje mi się solidniejsza :spoko:

Bartez, hmm, jak już tak andy wspomniał o testach, może dałbyś radę ściągnąć tego Netgeara? :) Sam nawet bym skusił się je wykonać, tak jak napisałem zastanawiam się nad zakupem tego właśnie modelu :)

andy 01.08.2012 22:42

@Bartez tak pytałem o QNAPa. Czyli co, lepiej brać DS212 od Synology?

andy 04.08.2012 01:23

Drugie pytanie to czy jesteś w stanie QNAPa TS212 w ciągu 2 miesięcy na testy sprowadzić?

Druss 23.10.2012 08:54

Odkopie temat bo mam zamiar tez cos wstawic do domu. Mocno budzetowym wyborem bylby D-link dns-320, za 300zl mamy pudlo do ulepszenia. Majac checi i troche czasu mozna rozbudowac i zainstalowac sporo dodatkow na nim. Transfery nie beda tak dobre jak na gotowcach od QNAP czy Synology.

Co do QNAP i Synology, bardziej sklaniam sie w strone Synology. DSM aktualnie w wersji 4.1 jest naprawde bardzo fajny.

Wybrales juz cos Andy w tym temacie ?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.