Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   Możliwości "Boot CD" dla PSX'a...??? (https://forum.cdrinfo.pl/f104/mozliwosci-boot-cd-dla-psxa-91123/)

Halas19 31.07.2012 21:45

Możliwości "Boot CD" dla PSX'a...???
 
Przeglądałem ostatnio stare rupiecie i znalazłem X-Change'a (Boot CD czyli :D).
Naszła mnie taka myśl... "A może dałoby się tym odpalać backup'y gier z PSX'a na PS2..."

Nigdzie na forum nie znalazłem wzmianki o takich próbach... może doświadczeni w tej materii wiedzą coś na ten temat, może próbowali i wiedzą czy się da czy nie.

Wiem o sposobie odpalanie kopii PSX przez SM + uLE, ale jeśli tak też by się dało
to czemu by tego nie używać tzn. jak ktoś ma; bo nie oszukujmy się ,ale wypalenie uLE na CD nie kosztuje wiele, a X-Change już może kosztować kilka "groszy".

Berion 31.07.2012 21:58

Może i by się dało, ale oczywiście napęd nie może wiedzieć że płyta w napędzie była zmieniana, czyli wraca problem blokad/haczyka.

Halas19 01.08.2012 13:44

No wiadomo, że blokady czy slide tool są do tego potrzebne; z resztą na PSX i PSone nie obywało się bez tego typu sztuczek - PSX sprężynka, PSone naklejana blokada czujnika klapki.

Ale jeżeli ktoś nie miałby ich od Swap Magic, to mógłby je sam sobie zrobić albo kupić na Allegrze ;)(chyba można je same kupić).

Kumpel ma PS2 Slim'a z SM, w sumie mógłbym to sprawdzić... Tylko problem będzie z takimi grami jak MGS :((nie wiem ile takich jest) gdzie zmiana płyty jest bez Save'a.

Berion 01.08.2012 19:27

Z tego co kojarzę to potrzebna ponowna weryfikacja, czyli lipa. Do Chrono Crossa w czasach PSP kiedy oryg. emu nie obsługiwał gier wielo-płytowych powstał patch który NOPuje tą funkcję. Nie kojarzę aby było coś podobnego dla MGS, PE itd.

Halas19 02.08.2012 10:36

Czyli powraca ten sam problem co zwykle :( Na początku jak miałem PSone to jechałem na płycie startowej, dopiero jak zacząłem grać w takie gry to miałem problem i musiałem śmigać do jakegoś kolesia, który miał mod'a w konsoli :sciana:
Potem też już miałem chip'a, bo nie dało się tak grać.

W sumie ten problem jest do obejścia, tyle że nie na konsoli. Wystarczy na ePSXe przejść fragent ze zmianą płyty i zrobić Save'a, a potem kontynuować na Plejku. Tylko trochę z tym zachodu :rotfl: bo trzeba jeszcze wziąć obraz karty z emu, a potem wgrać go Annihilatorem na fizyczną kartę pamięci.Tylko kumu by się chciało...
____________________
Dzisiaj sprawdzę czy da się odpalać gry z płyty startowej, bo kumpel ma mi pożyczyć swojego plejka.

Sprawdziłem i... KICHA :(
Nośnik został przyjęty, pojawiła się "łyżwa" PS1, ale potem nie było napisu, które upoważniał do podmiany płyty, a sama płytka też się nie zatrzymała. Zamiast informacji o podmianie płyty, pojawił się tylko kawałek znacznie powiększonego znaczka PS1, przesunięty w prawy dolny róg ekranu.

Niby na zdrowy rozsądek, skoro nośnik jest tłoczony i rozpoznawany jako oryginał to nie powinno być problemu, ale z drugiej strony... program na nim zawarty nie został chyba przystosowany do PS2.

Jak wczoraj przeglądałem neta to znalazłem coś co działa na obu konsolach. Na innej stronie widziałem też X-Change 2, być może on też jest poprawnie boot'owany na PS2.

Berion 03.08.2012 18:11

PS2 nie jest w 100% wstecznie kompatybilna z PSX (choć ja osobiście nigdy nie trafiłem na żadną taką grę).

Z ciekawości: czy na tej płycie masz "PSX.EXE" czy może "SYSTEM.CNF" + np. "SLES_12345"?

Halas19 04.08.2012 10:34

Na płytce jest tylko PSX.exe;
a jaką różnicę dawałoby gdy były tam SYSTEM.cnf i SLES_xxxx ??

A tak przy okazji, wynalazłem na necie Breaker Pro Pal 1.1. Nie wiem czy to autentyczny plik, bo obraz płyty miał prawie 1GB; ale zakładając np. że jest prawdziwy to nie wiem jak miałby to zboot'ować PSX.

Berion 04.08.2012 16:16

Nie wiem jaka jest, ale słyszałem opinie, że PS2 nie radzi sobie dobrze z pierwszymi grami, a te nie używały SYSTEM.CNF. Jak już pisałem, pytałem z ciekawości.

Jak 1GB, a soft dla PSX to albo fake, albo niepoprawnie zrzucony (można fałszować TOC i np. zrobić sobie grę na PS2 DVD która niby ma 50GB ;)).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.