Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   [PS2] Simple Media System wypalanie multimedi na DVD pare pytań. (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2-simple-media-system-wypalanie-multimedi-dvd-pare-pytan-91209/)

MaxWar 17.08.2012 17:34

[PS2] Simple Media System wypalanie multimedi na DVD pare pytań.
 
Witam , pare pytanek. Czytałem tutek na cdrinfo.pl ale pare rzeczy nie łapie.
"2.) Klikamy w panel "New" i przeciągamy wszystkie nasze pliki poza foldery AUDIO_TS i VIDEO_TS. Zaś do folderu VIDEO_TS wrzucamy jakikolwiek *.vob."
Czyli z neta mam sobie sciągnąć jakiś przykładowy *.vob np co waży 1 mb i wrzucić go tam?
No i małe pytanko , pliki muszą być koniecznie obok folderó VIDEO_TS i AUDIO_TS wiesz jak wrzuce dużo piosenek mp3 to będzie burdel i teraz pytanie czy moge dodać kolejny folder np. Muzyka - i dodać tam wszystkie piosenki itp żeby nie robić burdelu ale czy konsola wtedy nie wykryje niepoprawnego dysku? Pozdro

Berion 17.08.2012 20:39

A nie lepiej odtwarzać z pendraka? No ale jeśli koniecznie chcesz z płyty to masz dwa scenariusze:

1. Płyta z piosenkami w *.mp3.
2. Płyta z piosenkami + bootowalny SMS

Całe te czary z oszukanym DVD-Video to oczywiście w przypadku *jeśli* nie posiadasz wlutowanego modchipa, który wymusza autentykację każdej płyty jako PS2DVD.

No więc, muzykę wrzucasz sobie gdzie chcesz i jak chcesz. SMS ma eksplorator plików (kiedyś nie miał). Ale jeśli ma być na płycie też SMS to musi być w root płyty, czyli "obok" VIDEO_TS/AUDIO_TS. *.vob może być jakikolwiek, to nie ma znaczenia, byleby był poprawny. Równie dobrze to może być 1s czarnego ekranu (wejdź do tutorialu o FMCB/ESR, tam są takie przykładowe pliki do pobrania).


PS: Ostatnia wersja Simple Media System to 2.9 Rev4. Program od dawna nie jest już rozwijany.

MaxWar 17.08.2012 23:05

Nie mam chipa , SMS sobie siedzi bezpiecznie w memorce razem z Free Mc , pytam z ciekawości bo mam zamiar wrzucić filmy na dvd a to już się opłaca bardziej niż ładowanie 700 mb divixa na pendrive. Wpadłem na pomysł troche dziwny , że mam np. obraz gry i wywalam z niej wszystkie pliki i wpycham tam mój folder z filmami , i zapisuje jako *iso i patchuje ESR patcherem. Mogła by być taka metoda czy odpada :D , bo czasem jest tak że usunie się ta śmieszna tablica udf ale jak użyje obrazu gry bez plików to chyba powinna zostać coś mi się wydaje.

Berion 18.08.2012 09:20

Ogólny pomysł nie jest zły. Czyli tak, zrób sobie obraz *.iso ISO9660+Joliet+UDFv1.2 (samemu, po co z gry? bez sensu ;]) z tymi piosenkami i potem spatchuj ESR Disc Patcherem. Można i tak, efekt będzie ten sam tylko, że...

Zawartość tablic UDF i ISO9660+Joliet będzie się różnić. Na Windows Vista i nowszych, w ich eksploratorach nie zobaczysz nic na płycie prócz tego co jest na UDF (czyli samo DVD-Video), bo UDF ma najwyższy priorytet. Budując obraz z DVD-Video, masz we wszystkich trzech tablicach to samo.

MaxWar 18.08.2012 09:59

Thx berion za odpowiedź , będę działał. Co do tego obrazu z gry to chodziło o to że używam Power ISO do tworzenia obrazu i nie skapnąłem się że nie zaznaczyłem opcji UDF. I przez to ESR wywalał błąd i chciałem użyć obrazu gry bo tam już standardowo miało UDF ;] a niezbyt wiedziałem jak dodać tą tablice w Power ISO ale teraz już wiem bo było to tak banalne że szkoda gadać. No nic będe działał. Jeszcze raz thx ;]


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.