Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   Verbatim DVD DL printable UMEDISC - jakość? (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-dl-printable-umedisc-jakosc-91405/)

Grendel007 01.10.2012 01:21

Verbatim DVD DL printable UMEDISC - jakość?
 
Panowie,
Czy ktokolwiek z Was zetknął się z Verbatimami DL do nadruku z dziwnym symbolem UMEDISC-DL1-64.

Kupiłem przypadkowo 4 sztuki i mam obawy co do ich jakości. Podobno są made in China. Czy warto na nich wypalać, czy raczej są to śmieci???

Pudełko z którego wyjmował płyty sprzedawca wyglądało na oryginalne , sklep też zaufany.

Będę wdzięczny za komentarze.
Pozdrawiam

czary2mary 01.10.2012 19:55

Tak jak wszystko ostatnio;)a już występowanie tych nośników pod markami Aone,Tesco 8x - DVD+R-DL,Elgin,WimData,AmazonBasics 8.5 GB 8x DVD+R DL ,Markas itp....raczej wskazuje że trzeba zdrowy rozsądek zachować||
itd itp
UMEDISC(CHINA) LTD

http://www.31124.tradebig.com/

andicdrinfo 11.10.2013 15:14

upgrade soft'u nagrywarki
 
- Fabryka jest jedną z lepszych na rynku, każde nowe serie płyt mogą mieć problemy ze starym softem nagrywarki, nie aktualizowanym na bieżąco więc trzeba regularnie uaktualniać oprogramowanie nagrywarki; upgrade softu - opisane jest to na wielu stronach. Aktualny soft nagrywarki pięknie nagrywa płyty UMEDISC-DL1-64; --- Aktualizacja softu jest opisana nawet na forum cdrinfo ... Można też dopytywać się przy każdym zakupie o serię id płyt i nic nie robić i nagrywać stale na starych płytach i nie mieć pretensji do nowych płyt.

czary2mary 11.10.2013 17:48

Cytat:

Napisany przez andicdrinfo (Post 1263118)
- Fabryka jest jedną z lepszych na rynku, każde nowe serie płyt mogą mieć problemy ze starym softem nagrywarki, nie aktualizowanym na bieżąco więc trzeba regularnie uaktualniać oprogramowanie nagrywarki; upgrade softu - opisane jest to na wielu stronach. Aktualny soft nagrywarki pięknie nagrywa płyty UMEDISC-DL1-64; --- Aktualizacja softu jest opisana nawet na forum cdrinfo ... Można też dopytywać się przy każdym zakupie o serię id płyt i nic nie robić i nagrywać stale na starych płytach i nie mieć pretensji do nowych płyt.

A jak od 10lat nie wyszedł nowy firmware ?czym uaktualnić??
Większość sprzedawców nawet nie odpowie na pytanie o serię i kody na płytach;)

andicdrinfo 11.10.2013 18:33

upgrade-soft
 
Jak ma się nagrywarkę z przed 10-lat , to już pewnie nic nie nagrywa, a napewno nie płyty DL :) - Oczywiście są wyjątkowe nagrywarki do który nie wychodzą regularnie uaktualnienia softu ale to już klient wybiera sprzęt i liczy się z jego eksploatacją. - Dla tego przed zakupem nagrywarki warto wszystko posprawdzać i kupować te z najlepszą obsługą po sprzedażową...

Przy starym sofcie trzeba pytać o numer ID płyty sprzedawcę.
Przy zakupie nowszych serii płyt nie można mieć pretensji do sprzedawców.

czary2mary 12.10.2013 06:53

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez andicdrinfo (Post 1263139)
Jak ma się nagrywarkę z przed 10-lat , to już pewnie nic nie nagrywa, a napewno nie płyty DL :) - Oczywiście są wyjątkowe nagrywarki do który nie wychodzą regularnie uaktualnienia softu ale to już klient wybiera sprzęt i liczy się z jego eksploatacją. - Dla tego przed zakupem nagrywarki warto wszystko posprawdzać i kupować te z najlepszą obsługą po sprzedażową...

Przy starym sofcie trzeba pytać o numer ID płyty sprzedawcę.
Przy zakupie nowszych serii płyt nie można mieć pretensji do sprzedawców.

Może zacznijmy od początku-ile kolega nagrał płyt DVD+R DL i na jakim sprzęcie i jakim softem???Mile widziane screeny testów jakości DVD+DL.
Bo my tu praktycznie dochodzimy do odwrotnych wniosków-najlepiej nagrywają
DVD+DL stare porządne napędy ze szklaną optyką -ponieważ strategie zapisu DVD+R DL
nie zmieniły się od ich wejścia na rynek -jedyne co się zmieniło to jakość płyt.
Zapis Verbatima DVD+R DL rok produkcji nośnika 2013 ośmioletnim NEC 4551A z firmware z 2007r-najnowsze napędy mogą sobie pomarzyć w śnie o takim zapisie;)

Załącznik 63422


Wracając do tematu to podaj które nagrywarki mają na bieżąco firmware aktualizowany bo ja znam jedynie najnowsze modele producenta do których wychodzi 1-2 firmware a wraz z pojawieniem nowego modelu już nie są wydawane.

Część płyt DVD+R DL ma sfałszowany MID i pytanie do sprzedawców nic nie da;)

Grendel007 10.12.2013 12:20

Czy może ktoś orientuje się co do jakości płyt Verbatim DL printable wyprodukowanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Będę wdzięczny za odpowiedź.

czary2mary 10.12.2013 13:18

Ilość załączników: 1
Miałem tylko DVD+R i DVD-R wyprodukowane z UAE głównie x8 z MID MCC- jakościowo gorsze od indyjskich -co do DVD +DL to widziałem tylko gdzieś DL x2,4 z MID MKM001 z Emiratów ale jakości nie kojarzę -nie pamiętam dawno to było;)

Załącznik 64037

Grendel007 10.12.2013 13:23

Dostałem info, że Verbatim DL printable ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich
zgłaszają sie jako:
MID: MKM-003-00

Czy to możliwe?

czary2mary 10.12.2013 13:58

Oczywiście -oznacza to tylko tyle że jest to nośnik Verbatima DVD+R DL x8
Płyty z takim MID-em są produkowane w Singapurze,Indiach ,Tajwanie i UAE:)

Grendel007 10.12.2013 16:15

Czyli z jakością nie powinno być źle (?)

W przeciwieństwie do tych produkowanych w Chinach.

czary2mary 10.12.2013 16:53

Ilość załączników: 1
Chińskie mają inny MID i inaczej wyglądają i wszystkie testy jakie widziałem raczej marne były.
Teoretycznie Verbatim DL x8 z UAE powinien być OK -ale nigdy się z nim nie spotkałem:ysz:

foto chińczyka
Załącznik 64041


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.