Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Czym smarować napęd w CD odtwarzaczu? (https://forum.cdrinfo.pl/f108/czym-smarowac-naped-cd-odtwarzaczu-91532/)

czaro80 31.10.2012 13:06

Czym smarować napęd w CD odtwarzaczu?
 
Witam,czym smarować napęd odtwarzacza CD - plastikowe zębatki,ponieważ jak wyczyściłem soczewkę,oczyściłem z kurzu sprężonym powietrzem to co się dało, ale zauważyłem zaschnięty smar na zębatkach? Jak usunąć bezpiecznie ten stary smar a czym na nowo przesmarować?

Arepo 31.10.2012 14:28

smar silikonowo-teflonowy, choćby taki

czaro80 31.10.2012 15:27

Ok dzięki, ale wszystkie zębatki nasmarować ? A stary smar czym usunąć?

ed hunter 31.10.2012 18:38

Stary smar wytrzyj na przykład spirytusem i ręcznikiem papierowym, z rozpuszczalnikami ostrożnie, bo niektóre mogą załatwić plastik. Nawet sam ręcznik i wytrzeć dobrze.

czaro80 31.10.2012 18:58

Wielkie dzięki ed hunter - jak piszesz, to delikatnie wytrę stary smar ręcznikiem papierowym,to dla bezpieczeństwa bez użycia spirytusa.

superrrmario 31.10.2012 19:11

W starym smarze mogą być drobinki kurzu. Połączone ze stwardniałym smarem mogą nawet powodować zakleszczanie zębatek. Ja używam do czyszczenia zębów w zębatkach (chwila niepewności u czytelników)













Tak!! Szczoteczki do zębów!!!

czaro80 31.10.2012 20:38

Wszystko dobrze i jasno mi piszecie,ale ja nie mam odtwarzacza rozkręconego na części pierwsze,tylko chcę to zrobić - oczyścić zębatki przy złożonym odtwarzaczu,myślę że dużej różnicy nie ma,no wiadomo rozkrecona zębatka to można spokojnie sobie ją wyszlifować , ale nie chcę rozkręcać bo jeszcze nie złożę i lipa haa,bo laser działa idealnie tylko zapomniałem aby usunąć stary stwardniały smar na zębatkach,więc użyć szczoteczki do zębów? ale jaka musi być bo są różne miękkie, twarde :) a potem cały kurz sprężonym powietrzem i chyba będzie dobrze ?

superrrmario 31.10.2012 21:14

Koniecznie Braun Oral-B. Chyba sobie jaja z nas robisz.

czaro80 01.11.2012 12:06

superrrmario - żadnych jaj nie robię sobie, dzięki Wam "ratuje" mój odtwarzacz CD ,i bardzo bardzo dziękuję za pomoc bo sam bym sobie nie poradził,nie odważyłbym się nawet rozkręcić odtawrzacza,a tak już go rozkręciłem,wyczyściłem izopropanolem soczewkę,i pięknie czyta wszystkie płyty,teraz tylko właśnie pozostała mi ta kosmetyka tych zębatek(nie ma ich tak dużo ) oraz sprawa tej szuflady,co już pisałem,może niektórym by nie przeszkadzało to że musi poczekać aż szuflada się otworzy za drugim razem i włoży płytę bo laser jest dobry, ale jak już to zrobiłem,to dlaczego nie odnowić go (bo o tym zapomniałem) a ja tylko kurz usunołem,a zostawiłem brudne zębatki bo nie chciałem czegoś popsuć,chciałem sprawdzić laser i sprawdziłem - działa,teraz czas pozbyć się starego smaru i te styki wyczyścić o których piszesz - tylko przy pomocy Waszej może mi się to udać .Niedługo wkleje foty .

czaro80 06.11.2012 14:48

Zdjęcia sprzętu zamieściłem,ale nikt nie odpowie :) ha ha ha i taka porada achhhhh

Berion 06.11.2012 15:33

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1228056)
Tak!! Szczoteczki do zębów!!!

Noszę się z nadzieją, że nie tej samej której używasz do czyszczenia zębów w jamie ustnej (w sensie nie konstrukcji tylko egzemplarza). :D


@czaro80
Jak Ty chcesz wyczyścić zębatki w złożonym napędzie? Chińczyka masz na etacie? Bo nikt normalny nie ma takich palców, które zmieściłyby się pomiędzy trybami.

Po za tym ja żadnego zdjęcia nie widzę. Jak chcesz coś pokazać to załączaj na forum w załączniku. Zwykle większość osób ma poblokowane wszystkie "hosty obrazkowe".

czaro80 06.11.2012 15:47

Berionie Mistrzu, dziś jeszcze raz ale bardzo bardzo dobrze sprawdziłem cały mechanizm odtwarzacza,zębatki są czyste, jak napisałem - jest ich tylko kilka .
No a foto jest na innym podobnym temacie - czyszczenie lasera :) wolę Made in Japan lub Made in Germany - bo tej marki mam sprzęt :)

M@X 06.11.2012 16:11

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1228931)
Zwykle większość osób ma poblokowane wszystkie "hosty obrazkowe".

Kto niby i po co...?

ed hunter 06.11.2012 16:16

Paranoicy? :>

Berion 08.11.2012 17:18

Po to, żeby nie szpeciło mi ekranu reklamami, pajacykami, orkiestrą przemocy, acziwment barami i innym syfem. Ja wiem, że jest opcja wyłączania podpisów, ale po pierwsze to rzadko się loguję, a po drugie to cdrinfo to nie jedyny serwis na świecie. Niektórzy siedzą na mobilnych internatach i oszczędząją w ten sposób na transferze.

Po to. ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.