Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Instalacja FMCB - zawieszenie konsoli (https://forum.cdrinfo.pl/f106/instalacja-fmcb-zawieszenie-konsoli-91650/)

Kolekcjoner 20.11.2012 16:35

Instalacja FMCB - zawieszenie konsoli
 
Witam. Z racji, ze jestem kolekcjonerem konsol zwłaszcza Ps2 postanowiłem ostatnio sprawdzić czy na każdej konsoli Ps2 da się zainstalować FMCB.

Problem mam z konsola SCPH 39003 PAL z chipem Ripper 2 lub 2 Gold? Tego nie jestem w stanie określić ponieważ są one identyczne.

1. Gdy włożyłem do konsoli kartę z zainstalowanym FMCB Multi to konsola nawet nie chciała się włączyć do menu głównego a obraz cały czas migał.

2. Sformatowałem kartę i próbowałem zainstalować od nowa FMCB ale wyskakiwał problem z DVDELF.BIN wiec kopiowałem do folderu inject DVDELF z rożnego regionu a za każdym razem instalacja zawieszała się na DVDELF.BIN Decrypting.

Czy jest sens Dumb Biosu konsoli?

Bardzo proszę o pomoc.

Berion 20.11.2012 18:56

Mam dość podobną konfigurację bo SCPH-39004R z R2G i problemów nigdy nie miałem. Podejrzewam kartę.

W czym Ci ma pomóc dump fw?

Kolekcjoner 20.11.2012 20:21

Berion mogłeś trochę pomyśleć zanim odpisałeś. Karte mam oryginalna kupiona za 150zl kilka lat temu i tak jak pisałem wyżej testowałem na rożnych modelach Ps2 Fat i tylko ten model ma problem, gdzieś czytałem kiedyś na zagranicznej stronie ze to Ripper blokuje ale nie mogę tego znaleźć.

A dump ma pomoc w tym, ze wyciągnę z niego DVDELF.BIN sam pisałeś o tym kiedyś. Moze w tedy ruszy instalacja.

Mam jeszcze płytę główna z chipem M3 ale pewnie będzie tak samo jak z Ripperem, a nie mam jak sprawdzić bo nie mam jej włożonej w Ps2.

Zapomniałem dodac, ze wgrałem na kartę pamięci elfboot, trzymając trójkąt włącza mi się menadżer ale gdy wybiorę program z USB/MC HDloader lub OPL to jedynie co widzę to czerwony ekran. Natomiast z płyty każdy program działa.

Ps. Przypomniało mi się, ze kiedyś miałem model 50004 również z chipem Ripper 2 i tez po włożeniu karty nie wskoczyło menu główne, wtedy nie bylem w 100% myślałem ze błąd karty ale na drugi dzień zmieniłem chipa na Modbo760 i FMCB bez problemu działało.

Berion 20.11.2012 22:17

Zawsze na kartę można zrzucić całą winę. ;P Ale serio: nie widzę innej przyczyny (różne modele PS2 mają w fw różne wersje MCSIO, być może nie odpowiada mu coś w tej karcie (prędkość? timming?)).

Niektóre modchipy konfliktują z FMCB tak przy instalacji jak przy starcie loadera(ów). Ripper 2 Gold na pewno nie (nie sądzę też aby na tym modelu tak). Jeśli jednak nie masz R2G, a jakąś podróbkę (Rippery to w zasadzie podróbki odpowiednio: Messiasha i Matrix Infinity) to wtedy być może jest to przyczyną. Możesz odlutować mu zasilanie na próbę.

Kolekcjoner 21.11.2012 09:00

Niesamowite, miałeś racje z karta. Czy mogla ulec uszkodzeniu po formatach? Jest oryginalna i od paru lat mi służy.

Zainstalowałem FMCB na nowej karcie bez problemu.

UWAGA: Podczas startu konsoli nie było opcji lunch elf wiec postanowiłem sformatować ta nowa kartę i jeszcze raz zainstalować ale znów wyskakuje błąd DVDELF.

Po paru próbach udało mi się zainstalować. Ale po wybraniu np. OPL i wybraniu gry pojawia się znów czerwony ekran.

Sprawdzałem kartę na innych konsolach i działa bez problemu OPL z HDD.

Znalazlem takie cos w internecie o OPLz
Cytat:

The current public release versions don't support mod-chips so you must either disable your mod-chip or wait for next public release version

Berion 21.11.2012 11:33

Zrób pełne formatowanie za pomocą Memory Card Annihilator v2.0, być może masz jakieś nieoznaczone bad blocki.

Na moim Ripper 2 Gold nie miałem problemów z OPL, przynajmniej do wersji 0.8 włącznie.

Kolekcjoner 21.11.2012 11:50

Przed instalacja FMCB robilem format za pomocą Memory Card Annihilator. Pendrive na ktorym trzymam programy zrobiłem defragmentacje.

Sprawdziłem starszą wersje OPL 0.7 i działa ale w 0.8 po wybraniu gry wyskakuje czerwony ekran.

HDloader 0.8C działa.

Spróbuje ściągnąć OPL 0.8 z innych źródeł.

Berion 21.11.2012 12:40

Pytanie czy format pełny czy szybki bo to kluczowe w tej chwili. ;) Zrób pełny bo tylko wtedy bad bloki są odznaczane.

ffgriever 21.11.2012 16:55

Wyłącz w opcjach takie rzeczy jak wirtualne memorki i (przede wszystkim) IGR. Mi na modbo 760 0.8 działał bez problemu z wewnętrznego hdd... Na konsoli bez modchipa także. Ja czerwony kolorek widywałem tylko wtedy, jak nie mógł OPL zamontować hooków pod IGR. Być może wyskakuje jeszcze w jakichś przypadkach, ale przez ostatnich kilka miesięcy włączyłem moją PS2 może z 5 razy. Po prostu nie pamiętam.

To nie wina karty. Po zbootowaniu FMCB możesz ją całkowicie wyjąć i odpalać appsy z usb (no, zależy od wersji, bo IIRC w nowszych musisz mieć modulik na MC), ale skoro odpala ci się OPL, to znaczy, że wszystko ok (możesz dla testu wyjąć przecież kartę już przy uruchomionym opl). A chipa dla testu zawsze możesz wyłączyć (na r2g było to chyba wyłączenie konsoli i włączenie jej poprzez przytrzymanie przycisku przez 2-3 sekundy - ale pamięć może mnie już zawodzić).

@Berion
Przy szybkim formatowaniu oznaczy bad blocki, ale tylko te ewidentnie padnięte (oznaczone przez sam kontroler - jeśli ten jest na tyle zaawansowany, że w ogóle ma taką wewnętrzną listę ;) ). Mam takiego max memory 16MB (datel), na którym działa to przy szybkim w 100% za każdym razem. Mam też chińską podróbkę, w której bad blocki wykrywa tylko przy pełnym (fizycznie zapisuje je i odczytuje po kilka razy, żeby się upewnić, że sumy się zgadzają, nie wykonuje tylko clear i sprawdzenia jak przy szybkim).

Kolekcjoner 22.11.2012 12:15

ffgriever jesteś genialny. Zapomniałem, że można wyłączyć tego ch[pa metodą jak napisałeś i działa OPL 0.8!

QUOTE]Wyłącz w opcjach takie rzeczy jak wirtualne memorki i (przede wszystkim) IGR. Mi na modbo 760 0.8 działał bez problemu z wewnętrznego hdd... Na konsoli bez modchipa także. Ja czerwony kolorek widywałem tylko wtedy, jak nie mógł OPL zamontować hooków pod IGR[/QUOTE]

Tej metody nie sprawdziłem ponieważ nie mam w FMCB takich opcji, przynajmniej nie widzę. Możesz wytłumaczyć gdzie szukać takich opcji?

Dziękuję wam za pomoc.

loki7777 22.11.2012 12:29

To jest w OPL


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.