Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Jak zmapować SFTP na Windows? (https://forum.cdrinfo.pl/f113/jak-zmapowac-sftp-windows-91795/)

pali 17.12.2012 03:26

Jak zmapować SFTP na Windows?
 
Czyli mam serwer SFTP i chcę widzieć jego zawartość read-only* jako dysk Windows 7 albo folder w dysku, obojętne.


* read-only ustawię na poziomie uprawnień usera serwera; ważne żeby mi się na Win nie waliło, bo będzie próbował zapisywać jakiś cache czy coś - niemniej dobrze jakby pokazywał miniaturki jpeg, bo to akurat serwer ze zdjęciami, które user ma wybierać ręcznie.

Robienie synchro odpada, bo raz że to potężny zasób (~ 100 000 zdjęć), dwa że na wiele komputerów i trzy że user często będzie wybierał akurat te najnowsze zdjęcia na serwerze, sprzed minuty. Klient FTP odpada, bo te zdjęcia będą wybierane z webaplikacji. WebDAV - nie, bo to produkcyjny nginx i nie chcę ruszać conf na tej maszynie. Musi być mapowanie.


Spróbowałem kilku programów, ale lewe są.

Jak to zrobić?

pali 17.12.2012 04:36

OK, ten program
Access remote disk over net using SFTP protocol and map it to local drive letter - SFTP Net Drive
działa dobrze.
Kod zamknięty. Licencja dla firm free do 10 stanowisk. Funkcjonalność ograniczona, ale dla mnie starczy.
Producent deklaruje działanie dla każdego Win, buildy są świeże.

Mam tylko problem, że przy połączeniu SFTP read-only nie pokazuje miniaturek jpeg i nic dziwnego, bo nie może Win utworzyć w bieżącym katalogu pliku Thumbs.db.

Jest jakiś sposób, żeby zobaczyć te miniaturki w standardowym oknie wyboru pliku?

sobrus 17.12.2012 09:37

Może tak?
http://www.technoleros.com/turn-off-...umbs-db-files/

pali 17.12.2012 15:01

- Nie muszę wyłączać. Przy read-only i tak nie generuje Thumbs.db.

- W7 Home (taki mam) nie obsługuje Local Group Policy. Można to zrobić we właściwościach folderu. Ale nieważne, gdyż j.w.


Chodzi o to, że ja chcę miniaturki, ale robione innym mechanizmem, tak jak to robią niektóre programy np. Picasa. Mechanizm Thumbs.db jest nieprzydatny dla read-only.

sobrus 17.12.2012 15:17

Myslalem ze jak sie wyłaczy to nie tworzy thumbs.db ale miniatury sie pokazują, bez cache.
Idiotyczne rozwiazanie, syfi wszędzie tymi plikami.
btw. to znaczy się na DVD też nie ma miniaturek? Tyle lat miałem win i nie zauważyłem :D

pali 17.12.2012 15:34

Hmm, masz rację z tym DVD
Problem musi być gdzieś indziej. Dzięki za nakierowanie, zaćmienie miałem.

//edit
nie pokazuje miniatury przy ustawieniu PPM Widok -> Duże ikony,
natomiast pokazuje przy Średnie ikony
Młode chłopaki, mają dobry wzrok - dadzą radę ;)

SOLVED :)

sobrus 17.12.2012 19:40

no i git :)

andy 17.12.2012 22:42

Cytat:

SSH(SFTP) filesystem made using Dokan and SSH.NET library. It allows you to mount remote computers via SFTP protocol like windows network drives.
http://code.google.com/p/win-sshfs/


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.