Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Zamknąć temat POLITYKA i Katastrofa (https://forum.cdrinfo.pl/f10/zamknac-temat-polityka-katastrofa-91941/)

pali 19.01.2013 16:59

Zamknąć temat POLITYKA i Katastrofa
 
i ofkors zakazać nowych takich.

To jest forum technologiczne, informatyczne a nie ogólne społeczno-polityczne.

Politykę dopuścić tylko ściśle w kontekście tematyki forum. Jeśli moderator będzie miał problemy z interpretacją, to zmienić moderatora.

Dyskusja trwa tydzień, do przyszłej soboty.
Jasno wyrażone głosy ZA / PRZECIW / INNE ZDANIE.

Żadnej sondy, bo zaraz będzie lewizna. Głosy nowych kont etc precz.

Oczywiście jam nie moderator ani admin i może moderacja głos ludu olać, no ale chyba tak nie zrobi.

M@X 19.01.2013 17:09

Trabie o tym od dawna - kiedys polityka byla calkowicie zakazana na forum i byl swiety spokoj...

gallus 19.01.2013 17:13

Jestem ZA!, oraz ciąć w samym zarodku wszelakie wywody polityczne w tematach i postach...

pali 19.01.2013 17:20

Pisać jasno jak gallus ZA / PRZECIW, żeby nie było wątpliwości przy liczeniu.

ZA (3) - M@X, gallus, pali
PRZECIW (0)
INNE ZDANIE (0)

Za tydzień podsumuję.

Proponuję zrobić tak, że jeśli wygrają osoby z INNYM ZDANIEM to glosowanie nieważne i każdy może sobie na nowo sformułować postulaty.

Teraz głosujemy ZA / PRZECIW zamknięciu dwóch tematów i wprowadzeniu zakazu tworzenia podobnych oraz poruszania tematyki z tamtych wątków.

Trochę to chaotycznie opisałem, sorry, ale chyba wszystko jest jasne.

ed hunter 19.01.2013 17:23

Zamknąć temat Imprezka, bo zmuszają tam do picia!

ynsiwy 19.01.2013 17:31

Jestem ZA

grzeniu 19.01.2013 17:35

To gdzie będziemy pić?
Tak na dziko w innych tematach?

M@X 19.01.2013 17:36

Wtedy przyjdzie straz miejska i wlepia nam mandat. To potrafia...

ynsiwy 19.01.2013 17:48

Nie będzie picia i rozpusty, polityki, smoleńska! nie będzie niczego!

ed hunter 19.01.2013 18:12

W Warszawie straż wiejska wlepia mandaty za usiłowanie spożycia alkoholu, 20 złotych za otwartą puszkę. :rotfl: Picie, to stówa, szczanie chyba 200, a za psie gówno wlepiali 500.

ynsiwy 19.01.2013 18:20

to może wprowadzimy mikro płatności na forum, i w wyżej wymienionych tematach, za umieszczenie postu, pobierana będzie opłata

Prezesik 19.01.2013 18:53

Dajcie spokój.
Chłopaki się tam powyzywają, to przynajmniej nie będą zaśmiecać reszty forum.
A że po likwidacji polityka rozleje się na inne tematy, to pewne.

pali 19.01.2013 19:03

Nie. Podziały wytworzone w polityce przenoszą się do innych tematów. To widać doskonale.

Te podziały nie pozwalają w rozmówcy dostrzec ciekawszej strony.

Polityka była, jest i będzie brudna. Masz właśnie Prezesik naturalne i powszechne złudzenie, że tak być nie musi. Musi. To jest natura polityki.

Poprzednie głosowanie sfałszowałem złośliwie, doskonale o tym wiedząc.

Inne nacje doszły do tego wniosku dawno temu, my mamy świeżą demokrację.

ed hunter 19.01.2013 19:16

Okresowe rozwolnienie muzgó.

Zetoxa 19.01.2013 20:07

Ilość załączników: 1
nie zamykać !!! :nie:
na pohybel PoPis-owi k***a
a wybuchy były trzy

pali 19.01.2013 20:15

ZA (4) - M@X, gallus, pali, ynsiwy
PRZECIW (2) - Prezesik, Zetoxa
INNE ZDANIE (0)

- Deckard - 19.01.2013 20:25

zamknąć forum!

pali 19.01.2013 20:28

Jeśli dobrze pamiętam Deckard, to z miesiąc temu ostro opieprzyłeś mnie za politykierstwo, więc jeśli teraz poprzestaniesz na robieniu sobie jaj - na drugi raz daj mi spokój ;) Albo rybka albo pipka.

Prezesik 19.01.2013 20:29

Nie powiedziałem, że jestem przeciw :>

pali 19.01.2013 20:31

ZA (4) - M@X, gallus, pali, ynsiwy
PRZECIW (1) - Zetoxa
INNE ZDANIE (0)

ed hunter 19.01.2013 20:33

Jestem za, a nawet przeciw.

Zetoxa 19.01.2013 20:54

Edi, bo cie palnę :>

- Deckard - 19.01.2013 21:01

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1238719)
Jeśli dobrze pamiętam Deckard, to z miesiąc temu ostro opieprzyłeś mnie za politykierstwo, więc jeśli teraz poprzestaniesz na robieniu sobie jaj - na drugi raz daj mi spokój ;) Albo rybka albo pipka.

Ja to widzę tak,tematy o polityce niech są, nawet bym mini dział polityka zrobił

żeby odfajkować się dało aby było widoczne dla zainteresowanych

i tam w tym dziale możecie politykować,cmokać,naparzać i lizać po c*jach

ale tylko tam, a wszelkiego rodzaju polityczne docinki w innych tematach będą tam przenoszone + warnik

a teraz co offtop mam odfajkować?

editione: motyla noga !jaja sobie bede robił w końcu łikeend jest !

pali 19.01.2013 21:24

Tak jak proponujesz właśnie obecnie jest i to nie działa.

Przykładem temat o WOŚP, gdzie o Prezydencie RP pisze się "ruski cwel" (nie obchodzi mnie, że cytując jakiegoś bałwana - to stary sposób ś.p. Leppera, któremu sąd wiary nie dał), który to temat prawie w całości jest napierdalanką polityczną i wiele innych subtelniejszych przykładów, także z moim udziałem (podkreślam, żeby nie było, że tylko do innych czepiam się).

Poza tym polityka dzieli, jak poniżej napisałem. Np. ja Ciebie lubię, Ty chyba też specjalnie nic do mnie nie masz - ale gdybyśmy mieli przeciwstawne poglądy polityczne, to nie dogadalibyśmy się na temat nagrania płyty CD.

No ale twój wybór:

ZA (4) - M@X, gallus, pali, ynsiwy
PRZECIW (2) - Zetoxa, Deckard
INNE ZDANIE (0)

Umówmy się, że zmiana zdania zawsze możliwa.
To przewaga nad automatyczną sondą.

To nie jest prosta dyskusja...

- Deckard - 19.01.2013 21:32

Nie nie jest,bo gdyby był dział polityka to tam by wylądowały wszystkie tematy polityczne

a politykowanie w innych zamiatałby szeryf i rozdawał warny,wtedy taki dział bym sobie odfajkował :]

Jarson 19.01.2013 21:40

Nie mam pojęcia, co by było najlepsze, więc się wstrzymuję od głosu. Lepsze na pewno byłoby mieć oba tematy spokojne, ale nie jestem aż takim fantastą.

A na marginesie, szkoda mi, że z tematem polityka stało się co się stało. W zamierzchłych czasach można było tam podyskutować, zaktualizować wiedzę (nie zawsze mam czas oglądać wiadomości i przeglądać serwisy, bywało nieraz, że coś mi nie umykało tylko dlatego, że to tutaj wyczytałem), a teraz można się tam co najwyżej wybrać uzbrojony w button "kasuj"...

grzeniu 19.01.2013 21:46

@Deckard
Ależ tak już jest. Wszelka politykierka ma być wyłacznie w temacie "Polityka".
Uwierzcie, że nie jest łatwo cedzić resztę, nie chcąc przeginać.

Ale może jednak trzeba ostrzej traktować nawet kontekstowe wzmianki polityczne w postach merytorycznych. Po prostu je kasować i walić po kontach?

Takie katastrofy smoleńskie i WOŚP niby czemu kasować i zamykać? Temat jak temat, ale jak skutecznie wyeliminować z nich politykę? Nie chcąc być cenzorem, tym źle kojarzonym z czasów nie tak jeszcze dawnych? :hmm:
Wiecie, ja te czasy dobrze pamietam i nie chciałbym nigdy nikomu z nimi się kojarzyć.

Jednak zaczyna mnie to już mierzić, naprawdę.

M@X 19.01.2013 22:22

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1238745)
a politykowanie w innych zamiatałby szeryf i rozdawał warny,wtedy taki dział bym sobie odfajkował :]

Jesli faktycznie wydzielimy i przyjmiemy takie zasady - chetnie przyjme gwiazde na kamizelke, jako ze polityki nienawidze, zwlaszcza na forum niezwiazanym z ta tematyka. A w rozdawaniu warnow i czasowych banow bede wowczas nieublagany...

ynsiwy 19.01.2013 22:36

Prawda jest taka, gdyby wszystkie tematy były dogłębnie moderowane...nie było by takich problemów.
Sam temat Polityka mi nie przeszkadza, bo i tak tam nie zaglądam, jak wiele osób, chyba, że chcę poprawić sobie humor...

Ale jak już polityka wkracza w inne tematy, to powinien być porządek, warn, od razu kasowane i tyle, do bólu. Tak ja robią to na innych forach, coś jest niezgodne z regulaminem i dupa.

M@X 19.01.2013 22:39

Uczciwie mowiac - gdyby nie pali i ed hunter nie byloby polityki na forum ,przynajmniej w tym najgorszym "flejmowym" wydaniu...

pali 19.01.2013 22:46

Deckard,
nie widzę istotnej różnicy pomiędzy działem a tematem. Temat też możesz ukryć, Adblockiem. "Szeryf" może robić teraz to samo, co w proponowanym dziale. Inne działy też może czyścić, doklejając posty do tematu czy kasując.

M@X, grzeniu
Nie macie najmniejszej szansy na bycie szeryfem, tym bardziej że niezbyt interesujecie się polityką. Zainteresowani będą napieprzać się ponad waszymi głowami, a Wy nie będziecie wiedzieć o czym rozmowa. Jedyny pozytywny efekt to taki, że cenzura skłania do metajęzyka, jak w przywołanym przez grzenia PRL. No ale cenzor w PRL musiał ciągle dokształcać się, aby wykryć nowe sposoby - to była walka. Wątpię, aby Wam się chciało być na bieżąco z językiem polityki i koniec końców skasujecie niewinne wypowiedzi, zostawicie te szyte grubymi nićmi i sami wywołacie awanturę. Jak zdjęcie "Dziadów" ;)

Wiecie co jest efektem polityki na forum? To, że napisałem "zakazać polityki". Zauważyliście to? Dlaczego nie napisałem "umówić się"? No i co, ukarzecie mnie za brutalizację forum?

Nie potrzeba przywoływać PRL. Na Zachodzie zupełnie naturalne jest, że niektóre środowiska umawiają się na brak polityki. Kluby dyskusyjne, studenckie, różne stowarzyszenia.... Oni to już dawno temu przerobili.

Cytat:

Napisany przez Jarson (Post 1238747)
Nie mam pojęcia, co by było najlepsze, więc się wstrzymuję od głosu. (...)

Wydaje mi się, że każdy myślący ma wątpliwości. Ty przynajmniej przyznajesz się jasno.

Obawiam się jednak, że efektem tych wątpliwości będzie brak decyzji albo ucieczka w nieskuteczne pomysły, jak szeryfowie, działy czy coś tam.

grzeniu 19.01.2013 22:47

... i jeszcze Kogoro vel adach.

PS @pali - widzę, że uprzedziłeś mnie.
To może umówimy się (tzn ty i ja), że zero polityki na forum?

pali 19.01.2013 23:13

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1238759)
Uczciwie mowiac - gdyby nie pali i ed hunter nie byloby polityki na forum ,przynajmniej w tym najgorszym "flejmowym" wydaniu...

Tak i nie.

My wyciągamy brutalne sformułowania dla Ciebie nieczytelne w brutalnym, pospolitym języku czytelnym dla każdego. Do tego podbijamy poziom agresji o jeden punkt.

Kto inny by to robił, gdyby nie my. My jesteśmy tylko typami postaci, które występują w Polsce. Edi to Ziemkiewicz, ja Niesiołowski.

@grzeniu,
to nic nie da. Możemy tylko zakładać się kogo pierwszego szlag trafi i włączy się w napierdalankę. Olewanie dyskusji też jest głosem politycznym, komunikatem. Nie zauważyłeś, że my z Edim ciągle innych zaczepiamy? Dla Ediego będziesz lemingiem, którego nic nie obchodzi i w końcu znajdzie sposób, aby Ci się dobrać do skóry :)

Czym innym jest dżentelmeńska umowa, że prawdopodobnie różnimy się politycznie, ale na tym forum tego tematu nie poruszamy. To musi obowiązywać wszystkich, jeśli ma działać.

Za dużo gadam, sorry. Zamknę się na jakiś czas.

grzeniu 19.01.2013 23:18

Wiesz @pali - juz parę razy dżentelmeńsko rozmawialismy. Nic to nie dało.

Jednak z tego tematu jakies wnioski wyciągnę.

Prezesik 19.01.2013 23:23

W sumie to coraz bardziej skłaniam się do wymazania polityki z naszego forumowego świata.
Co było do powiedzenia, zostało powiedziane.
Wszyscy wiemy, kto jakie ma poglądy i to powinno nam wystarczyć.
Dyskusje tutaj nic nie wnoszą. Cały czas wałkowanie tego samego.
Każdy okopuje się na swoich pozycjach.
Ludzie nie przychodzą na te forum by wyrabiać sobie polityczne poglądy.

revolver0 19.01.2013 23:24

Ja jestem za całkowitym wyłączeniem polityki w każdej formie z tego forum.

pali 19.01.2013 23:35

ZA (5) - M@X, gallus, pali, ynsiwy, revolver0
PRZECIW (2) - Zetoxa, Deckard
INNE ZDANIE (0)

Oprócz wyrażonej opinii, proszę pisać wyraźnie ZA / PRZECIW / INNE ZDANIE - głosujemy za konkretnym rozwiązaniem przedstawionym w pierwszym i czwartym poście tego tematu.

"Inne zdanie" oznacza, że zdaniem głosującego źle sformułowałem alternatywę (zamknąć i zakazać vs. zostawić jak jest) i problem należy inaczej rozwiązać.

siwymariusz 20.01.2013 09:00

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1238777)
ZA (5) - M@X, gallus, pali, ynsiwy, revolver0
PRZECIW (2) - Zetoxa, Deckard
INNE ZDANIE (0)

Oprócz wyrażonej opinii, proszę pisać wyraźnie ZA / PRZECIW / INNE ZDANIE - głosujemy za konkretnym rozwiązaniem przedstawionym w pierwszym i czwartym poście tego tematu.

"Inne zdanie" oznacza, że zdaniem głosującego źle sformułowałem alternatywę (zamknąć i zakazać vs. zostawić jak jest) i problem należy inaczej rozwiązać.

Przeczytałem całość i jestem ZA ( wyłączeniem polityki z forum )

Reetou 20.01.2013 09:23

Takie dyskusje już były, widziałem też umowy co ma być, a co się zdarzyć nie powinno...

Dlatego ja jestem za innym rozwiązaniem, utworzeniem w śmietniku podgrupy Hyde Park, do którego trafią wszystkie tematy ocierające się o politykę typu katastrofa, czy nawet wośp. I jak to w Hyde Parku - bez regulaminu (chyba że ktoś poczuje się do roli królowej). I niech się tłuką, niech obrzucają i nikt nie będzie zgłaszał, i nikt nie będzie kasował - ci którzy się tam będą odzywali sami wystawią sobie laurkę... Oczywiście w śmietniku, żeby net nie zaindeksował tego szamba, które (mogę się założyć) będzie głębokie. A kto nie będzie chciał tego oglądać łatwo wyłączy. A z kogo wyleje się coś w innym miejscu, nawet w ogólnym śmietniku, dostanie np. 7 dniowego bana na ostudzenie. Nie ostrzeżenie, od razu bana, za nawet wzmiankę, sugestię co do zachowań, ideologii, itp, itd...

Co do sondy - zakaz nic nie da, wyleci zaraz coś z jednego, czy drugiego w tym, czy innym miejscu, przy dowolnej okazji...

czary2mary 20.01.2013 09:40

Można zamknąć cały Off i śmietnik || a za pisanie bzdur w tematach technicznych karać tak jak na wielu forach technicznych -ban na 7dni na 30dni,zakaz dodawania linków fot ,nowych tematów || i będzie porządek||

Berion 20.01.2013 14:02

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1238668)
i ofkors zakazać nowych takich.

To jest forum technologiczne, informatyczne a nie ogólne społeczno-polityczne.

Politykę dopuścić tylko ściśle w kontekście tematyki forum. Jeśli moderator będzie miał problemy z interpretacją, to zmienić moderatora.

Dyskusja trwa tydzień, do przyszłej soboty.
Jasno wyrażone głosy ZA / PRZECIW / INNE ZDANIE.

Żadnej sondy, bo zaraz będzie lewizna. Głosy nowych kont etc precz.

Oczywiście jam nie moderator ani admin i może moderacja głos ludu olać, no ale chyba tak nie zrobi.

Prawda jest taka, że dopóki nie zacząłeś udzielać się w polityce i przemycać w niemal każdym poście polityczne przytyki, problemu na forum nie było. Z Edem też nie.

Jeśli Cie to kole w oczy to zwyczajnie tam nie pisz i nie prowokuj w innych tematach. Problem zniknie i nie będziemy musieli niczego zamykać...

pali 20.01.2013 14:42

ZA (6) - M@X, gallus, pali, ynsiwy, revolver0, siwymariusz
PRZECIW (2) - Zetoxa, Deckard
INNE ZDANIE (0)

Reetou, czary2mary, Berion - jeśli mam Was wpisać w INNE ZDANIE, to wyraźnie proszę

@Reetou
Musiałbyś mieć obsługę prawną ;)

Np. ja w HP podaję dane jednoos. działalności gospodarczej, twierdząc że takowa jest na forum prowadzona. Strona przeciwna powołuje się na ustawę o ochronie danych. I co zrobisz? Skasujesz w HP? :)

Sądy w PL kilkukrotnie nakazywały właścicielom for usunięcie konkretnych wpisów. Wpis na forum może skutkować odpowiedzialnością karną oraz cywilną. Postępowanie wyjaśniające jest uciążliwe.

Bez obrazy, ale nie dacie rady prowadzić HP.
W Polsce w ogóle HP nie jest możliwy, ani tutaj ani gdziekolwiek.


@Berion
twoja propozycja jest stricte polityczna, odpowiem więc w temacie POLITYKA.

Kogoro 21.01.2013 06:51

Likwidacja polityki odcinek 765.

Polityka jest zbędna, "Różne" są zbędne.
Choć problem jest przecież z nadmiarem emocji, a nie samym tematem.
Polityka zawsze będzie wiązała się z emocjami, które można ostudzić na dwa sposoby
- likwidacja polityki i każdego tematu, który wzbudza kontrowersje
- ostre traktowanie osób, które nie potrafią się zachować - ostrzeżenia i bany.

dumpmuzgu 21.01.2013 07:46

Cytat:

Napisany przez Kogoro (Post 1238911)
- ostre traktowanie osób, które nie potrafią się zachować - ostrzeżenia i bany.

Yhmm.

Oto post, który według wszystkich moderatorów jest w pełni akceptowalny, kulturalny, spokojny i absolutnie nie nadaje się nawet do ostrzeżenia. Dużo energii włożyli, aby mnie do tego przekonać.

Cytat:

Pawełku, Piotrusiu ty za to jesteś dnem dna, rozprawiać się nad tobą nie trzeba. Jesteś nikim, kto powstał na ubeckim tatusiu, jesteś Szmaciakiem w drugim pokoleniu ***ał cie pies i ubeckie ścierwo.
To jest jeden z łagodniejszych postów.

Czyli karać, ale nie znajomych Królika.

No skasuj sobie moderatorze, skasuj. Żeby się nie wydało. Jeszcze kto przeczyta i sobie co pomyśli.

ed hunter 21.01.2013 10:13

Pali, sam wywołujesz takie reakcje, już cię przeprosiłem za to, pamiętasz? Poniosło mnie, ale to było na priv a nie na forum. :]

Czołgista 21.01.2013 21:40

Panowie i Panie .

Jestem przeciw politycznym wypowiedziom na Tym forum.

Wszelkie posty o harakterze politycznym (nawet w zabarwieniu)

powinny być kasowane przez modów.

To techniczne forum przeca :czytaj:

Dajcie spokój :ysz:

Mało macie miejsc do politycznych manifestacji ???


PS. 1

Wara od śmietnika

PS. 2

Ed ,
forum i rozpijanie ? to nieporozumienie. po co tak piszesz ?
rozpiłeś się bez forum , forum jedynie pomaga Twoje pjaństwo trzymać
w dopuszczalnej wartości . :fiu:

Pozdrawiam Wsztstkich

Dajcie sobie na wstrzymanie !

Prezesik 29.01.2013 08:18

Co tam w tym temacie?

ed hunter 29.01.2013 13:46

Nic nie pijemy.

Zetoxa 29.01.2013 14:29

:wow::wow:

ed hunter 29.01.2013 18:54

Narkotyzujemy się gazetami, Wyborcza i Rzepa są w tej samej drukarni drukowane. :taktak:

grzeniu 29.01.2013 19:04

Jednak są gorsze rzeczy od pijaństwa.

ed hunter 29.01.2013 19:49

Po 2 piwkach zachciało mi się fajka, wiedziałem, że mam paczkę jeszcze nie ruszoną i wiedziałem, że ją na wieszaku położyłem, NIE MA! Co ja się naszukałem po całym domu, a ona wpadła do traperskiego buta, aromatu nie nabrała, bo buty nieużywane jeszcze w tym roku (czekają na parszywe i słone błoto pośniegowe, wtedy ich nie będzie szkoda), ale sam fakt się liczy. :D

No to trzeci, teraz na zimno. :piwko2:

grzeniu 29.01.2013 19:58

No, kolacja poszła trochę niżej...to już mozna :taktak:
Pils :piwo: :spoko:

ed hunter 29.01.2013 20:07

Można, a ja zaraz pójdę i zaimpregnuję te buty na jutro, bo się plucha zapowiada. To się nawdycham. :D
Miałem dzisiaj zawodową imprezkę bez imprezowania, bo wysiadłem z samochodu na chodniku i zaliczyłem kosmicznego orła do tyłu, dobrze, że łbem nie przywaliłem, stłukłem tylko trochę kostkę w małym palcu, tą co Bruce Lee łamał wszystko, a Chuck Norris ma tam implant ze stopu uranu z tytanem. Uratowała mnie puszysta kurtka, wypchana takim towarem jak najlepsze kołdry (sztucznym). Po pijaku nic by mi nie groziło jak wiadomo, może bym łbem przywalił, ale muzgó bym nie uszkodził, jest za głęboko i ma tylko 2 zwoje.

:piwo:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.