Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Xbox360 wstrzykiwanie DLC oraz TU do obrazu gry , jak i czym ? (https://forum.cdrinfo.pl/f106/xbox360-wstrzykiwanie-dlc-oraz-tu-obrazu-gry-jak-czym-92097/)

misiozol 14.02.2013 19:39

Xbox360 wstrzykiwanie DLC oraz TU do obrazu gry , jak i czym ?
 
Tak jak w temacie mam kilka dlc i chcialem je wstrzyknac do obrazu razem aktualizacja gry , zapytalem wujka google ale cos milczy macie jakies podpowiedzi , w playstation mam wszystko jak na widelcu a tutaj jakas czarna dziura.

Berion 14.02.2013 20:29

Ale w czym masz problem? W kosmicznym ;] nazewnictwie folderów?

misiozol 14.02.2013 20:47

Sluchaj nie chodzi o nazewnictwo bo juz znam na pamiec ,ale o to ze lubie miec wszystko ladnie uporzadkowane i przewaznie te wszystkie dodatki tytuly itd po prostu gina w odmetach twardego dysku a jeszcze gorzej jak TU niechcacy poprzestawiam a wszystkie tak samo sie nazywaja :/ a tak zawsze mam wszystko ladnie w obrazie iso , a nie tu naciupkane a to tam czesc gry itd..

Berion 14.02.2013 21:52

Skoro wiesz co jest w którym folderze to na czym polega problem integracji z obrazem?

Diabolique 14.02.2013 21:55

w sofcie do injectu? bo nie mam pojęcia.

Berion 14.02.2013 22:07

Ja właśnie też nie wiem i próbuję dociec. ;)

Nie interesuję się sceną X360, ale jeśli nie ma żadnych darmowych narzędzi do tworzenia obrazów to pozostają mu narzędzia z XDK.

misiozol 15.02.2013 08:56

Dokladnie w sofcie do injectu chyba ze chodzi o wrzucenie folderu po wywleczeniu tego na pulpit , wiem o horizon ,buffalo drive explorer czy 360revolution ale zaden nie oferuje tego co potrzebuje , chyba ze rozchodzi sie o to aby wypakowac obraz wlozyc odpowiednie foldery i zpowrotem zpakowac do iso ale to by bylo chyba za proste ?

Berion 15.02.2013 10:52

Nie wiem jak to wygląda w przypadku X360, jest kilka kwestii do omówienia z tym związanych, ale to później.

Na PS3 też nie próbowałem, ale teoretycznie jest to bardzo proste ponieważ struktura katalogów, nazwy itd. są identyczne z tym co jest na płycie. Więc teoretycznie, wystarczyłoby rozpakować paczki *.pkg (najpierw DLC, na końcu ostatni patch (lub wszystkie patche jeśli nie są zbiorcze)) i wrzucić tak jak jest folder USRDIR i nadpisać wszystkie powtarzające się pliki (plus oczywiście nad nim EBOOT.BIN w najnowszej wersji z ostatniego patcha).

Jeśli więc nazwy katalogów na XHDD i XDVD/XGD3 się ze sobą pokrywają to teoretycznie można zrobić tak samo jak na PS3.

I teraz te niuanse:
  • Aby pozbyć się sprawdzania licencji, plik wykonywalny musi być debugowy. Nie wiem jak wygląda *.elf (*.self?) na PS3, ale to chyba nie wystarczy zmienić jakiejś tam flagi w nagłówku. Czyli na razie przyjmuję, że się nie da. Na X360 może być podobnie, ale niekoniecznie. Dawno temu *.xbe można było przerobić jedynie mieszając w nagłówku, ale *.xex'y mogą być zupełnie inne.

  • Podobno dane na płycie BD są szyfrowane, więc w przypadku PS3 trzeba by używać oryg. narzędzi z SDK (o ile one je szyfrują, a nie robi tego Sony podczas masteringu kompilacji płyt). Do tego dochodzi zaszycie gdzieś DHK (Disc Hash Key). Na dodatek brak hacków fw napędu, więc tej teorii nie ma jak sprawdzić (a buckup manager przyjmują gołe, zwykłe *.iso). Na X360 dochodzi kwestia PFI, DMI i SS. Nie sądzę aby dało się je wszczepić do Twojego obrazu (o ile chcesz zrobić poprawny obraz). Nie sądzę też aby gra + łaty + dlc zmieściły się na płycie (przynajmniej w większości przypadków). Jeśli JTAGowane/RGHowane konsole przyjmują zwykłe obrazy to nie ma problemu.

  • Możesz też chyba zrobić zamiast obrazu płyty i go nagrać, paczkę dla XLA (*.god? coś mi się obiło o uszy takiego).

misiozol 15.02.2013 11:19

o wlasnie zapomnialem o iso2god pocuduje i dam znac . puki co walcze z morrowind na xbox360 okazuje sie ze m$oft wycofal paczke wstecznej kompatybilnosci na xbox360 dla tego tytulu z live i nie mozna juz pobrac jej wiec szukam ;) mam gre w sumie w ktora nie moge grac a z plyty mam skorobaczke :/


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.