Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Ubuntu OS (https://forum.cdrinfo.pl/f113/ubuntu-os-92128/)

andy 19.02.2013 18:26

Ubuntu OS
 
Więcej http://www.ubuntu.com/devices


Dla tabletów


Dla telefonów


Dla TV

Patrix 19.02.2013 18:41

Dla TV <3

M@X 19.02.2013 20:46

Od kiedy Ubuntu ma wlasna wypozyczalnie?

Yossi 22.02.2013 07:27

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1242470)
Od kiedy Ubuntu ma wlasna wypozyczalnie?

No, mniej więcej od wtedy, od kiedy taka wypożyczalnię ma OS X.
Żart oczywiście - Ubuntu jest systemem operacyjnym, a nie firmą, nie może więc "mieć" czegokolwiek.

Poza tym - system "wzrokowo" bardzo mi się podoba, mam nadzieję, że będzie się szybko rozwijać i życzę jego twórcom jak największego sukcesu.
Mam nadzieję, że nie podzieli losu Linux na desktopach.

Smartek 22.02.2013 08:10

Oby był godną konkurencją Androidów i wypchnął je w efekcie z rynku...

Yossi 22.02.2013 08:23

Cytat:

Napisany przez Smartek (Post 1242653)
Oby był godną konkurencją Androidów i wypchnął je w efekcie z rynku...

Az tak nienawidzisz Androida?
Przecież im więcej systemów na rynku, im większy wybór i konkurencja - tym lepiej dla nas - użytkowników. Zrozum, że "wypychanie z rynku" kogokolwiek zupełnie nie jest w naszym interesie.
Oby był godną konkurencją Andoida, iOS, Windows 8 i wszystkich innych systemów.

sobrus 22.02.2013 08:57

Canonical niestety zaczyna odrywać się od linuksowych korzeni i podąża w swoim własnym kierunku.

Nie mnie oceniać czy to dobrze czy źle, jak kto woli, lecz może się okazać że w porównaniu z Androidem będzie to przejście z deszczu pod rynnę.

Choć aktualnie jeszcze do Google im sporo brakuje, to już teraz Ubuntu jest domyślnie zintegrowane ze sklepem Amazon, którzy może otrzymywać informacje czego szukaliśmy na swoim komputerze.
To raczej kwestia aktualnej "mocy" firmy na rynku i możliwości czesania kasy niż polityki. Google też kiedyś było fajne, a potem złapali wiatr w żagle i im odbiło.

Trust no one :)

System prezentuje się bardzo atrakcyjnie, rażą jednak bardzo duże wymagania sprzętowe, przekraczające wymagania systemów desktopowych. Konkurencja jest zawsze mile widziana. :taktak:

andy 22.02.2013 19:05

Im więcej platform otwartych tym większa konkurencja == niższe ceny dla klienta, oraz lepsza jakość samego produktu :)


Tutaj http://www.spidersweb.pl/2013/02/ubuntu-nexus.html coś więcej o Ubuntu - test wczesnej wersji.

Dla pokolenia TL;DR filmik:


M@X 22.02.2013 23:36

Czy Canonical ma jakies umowy z dystrybutorami filmow, muzyki itd. zeby uzytkowanie ich systemu mialo sens...?

Yossi 23.02.2013 06:18

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1242733)
Czy Canonical ma jakies umowy z dystrybutorami filmow, muzyki itd. zeby uzytkowanie ich systemu mialo sens...?

Ale w zasadzie - po co? ???

M@X 23.02.2013 10:47

Wydali wersje dla skrzynek pod telewizor, co jest fajnym pomyslem. Ale skad mam wypozyczac filmy i kupowac muzyke?

Yossi 23.02.2013 14:50

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1242754)
Wydali wersje dla skrzynek pod telewizor, co jest fajnym pomyslem. Ale skad mam wypozyczac filmy i kupowac muzyke?

1. Filmy na DVD lub BD proponuje wypożyczać w wypozyczalni za rogiem.
2. Muzykę proponuję kupować z najbliższym sklepie z płytami CD.

Ale, ale - zapomniałem, że napędy płyt DVD, BD lub CD to ZŁO!!! W związku z tym, prawowity wyznawca Najbardziej Zaawansowanego Systemu Operacyjnego na Świecie nigdy ich nie używa. Zresztą - nawet gdyby chciał to i tak nie może.
Ja rozumiem, że mówiąc o "wypożyczaniu" masz na myśli tylko coś w rodzaju iTunes, oferującego dostęp za opłatą wyłącznie online do plików wideo i audio o jakości obciętej o polowę w stosunku do oryginału?
I nie mówisz chyba o oglądaniu kinowych, panoramicznych super produkcji filmowych na mikroskopijnym ekraniku 9,7", z dźwiękiem przypominającym popiskiwanie radia tranzystorowego z połowy lat 70-tych?

andy 23.02.2013 15:30

Wygląda na to że około roku potrwa przynajmniej zanim ten system zacznie być czymś więcej niż materiałem testowym.
Oby do tego czasu nie został skasowany ;)

M@X 23.02.2013 15:32

Ubuntu OS
 
Nie mam plyt, bo ich nie chce. Kupowanie i wypozyczanie online to dla mnie wygodniejsza metoda - nie bede biegal specjalnie do wypozyczalni gdy chce na juz obejrzec film. Swoja droga - wypozyczalnie w Stanach umieraja - poczytaj sobie o wyparciu ich przez Netflix i iTunes. No ale... u nas rynek jeszcze do tego nie dorosl.

Yossi 23.02.2013 17:11

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1242785)
Nie mam plyt, bo ich nie chce. Kupowanie i wypozyczanie online to dla mnie wygodniejsza metoda - nie bede biegal specjalnie do wypozyczalni gdy chce na juz obejrzec film. Swoja droga - wypozyczalnie w Stanach umieraja - poczytaj sobie o wyparciu ich przez Netflix i iTunes. No ale... u nas rynek jeszcze do tego nie dorosl.

To, co robią, lubią i wolą ludzie w USA naprawdę mało mnie obchodzi. Oni tam podobno nawet kupują sprzęt od Apple.;)
Dla mnie bardziej od wygody wypożyczania online liczy się JAKOŚĆ - podobno parametr preferowany szczególnie przez użytkowników Apple.
Co do filmów - ja nigdy nie oglądam ich "na już". Lubię być do oglądania przygotowany, lubię mieć perfekcyjny dźwięk i obraz. Inaczej szkoda mi czasu na oglądanie. Dlatego - wypożyczanie filmów online w jakości zredukowanej o połowę, mija się dla mnie z celem. I na koniec - dlaczego moja chęć oglądania filmów MUSI być uzależniona od dostępu do inernetu ???..
Ostatnio doszedłem do wniosku (oglądając po raz n-ty "Władcę pierścieni"), że do takich filmów TV 42" to jednak za mało.
A oglądanie takiego filmu na tablecie 9,7" to po prostu nieporozumienie. To się najwyżej nadaje do podglądania filmików na Youtube.
Do oglądania filmów używam TV, płyt DVD/BD oraz sprzętu do odtwarzania filmów
Do słuchania muzyki używam płyt CD/DVD Audio oraz sprzętu do słuchania muzyki.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.