Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   Problem z nagrywaniem gier na PS2 (https://forum.cdrinfo.pl/f104/problem-nagrywaniem-gier-ps2-92164/)

komohh 28.02.2013 12:28

Problem z nagrywaniem gier na PS2
 
Posiadam konsolę PS2 Slim SCRH- 75004, FC8550406 z FMCB (od niedawna mam konsolę, efekt nudy). Problem polega na tym, że nie mam pojęcia jak nagrywać gry kopie z kopi- co oczywiste. Poświęciłem wiele prób na najprostsze moim zdaniem sposoby. Dokładnie próbowałem nagrać gre FIFA 10 w formacie MDF(po wypakowaniu jest jeszcze plik w formacie mds o wadzę 5kb, nie wiem do czego ma on służyć), oczywiście doczytałem się, że trzeba tego formatu pliki wypalać na płytę alkoholem i tak zrobiłem. Nie mam pojęcia czy trafiłem na złe instrukcje, ale gra po włożeniu do konsoli nie działa. Czytałem, że plik musi być w formacie ISO, później doczytałem się, że to nie ma znaczenia i jestem w dup.. Czytałem, że konsola odczytuje grę jak istnieją pliki audio i video po nagraniu na płytę gry. Już mam mętlik w głowie. Nie mam też pojęcia czemu ale niektóre gry oryginalne też nie chodzą. Proszę o dokładne instrukcje jak mam sobie z tym poradzić(z nagrywaniem gie0- kopii). Jak widać jestem kompletnym amatorem w tym temacie, praktykuje 2 dzień ten patent i przy okazji oczekuję trochę wyrozumiałości :) i możliwe, że łopatologicznego wyjaśnienia. Nagrywałem na płytę PLATINIUM media DVD-R, nie mam pojęcia o rodzaju nagrywarki. Pierwszy raz w życiu będę wypalał płytę mam nadzieję, że dobrze.

szczuru 28.02.2013 13:41

Jeśli masz FMCB to obraz gry musi być w formacie ISO i przed nagraniem trzeba go spatchować (samo patchowanie trwa sekundę).

Zapoznaj się z poniższymi tutorialami:
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/P...R/strona10.php
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/P...vd/strona1.php

komohh 28.02.2013 14:02

Konwertować plik mdf za pomocą programu czy tylko w ustawieniach folderu odznaczyć coś tam i zmienić nazwę na ISO. Jak wpisać nazwę z dużej litery w drugiej opcji konwertowania np. fifa.ISO czy fifa.iso?

Zrobiłem póki co tak jak podpowiedziałeś i z tutoriali skorzystałem. Chwila i sprawdzam efekty tego.

Cytat:

Napisany przez komohh (Post 1243260)
Zrobiłem póki co tak jak podpowiedziałeś i z tutoriali skorzystałem. Chwila i sprawdzam efekty tego.

Znam już odpowiedź. Nie działa. Zrobiłem dokładnie to :
- Zmieniłem plik na ISO
- Spachowałem
- Nagrałem w Alkochol 120
- Używałem płyty Platinium miedia dvd+r (może to ma jakieś znaczenie?)

szczuru 28.02.2013 14:52

Cytat:

Napisany przez komohh (Post 1243261)
Znam już odpowiedź. Nie działa. Zrobiłem dokładnie to :
- Zmieniłem plik na ISO
- Spachowałem
- Nagrałem w Alkochol 120
- Używałem płyty Platinium miedia dvd+r (może to ma jakieś znaczenie?)

Ale zmieniłeś rozszerzenie pliku z mdf na iso? jeśli tak to nie dziw się czemu nie działa. Zamontuj obraz mdf w wirtualnym napędzie i za pomocą np alcohola zrób z tego napędu obraz iso -> spatchuj i nagraj :)

A gry oczywiście próbujesz uruchomić programem ESR?

komohh 28.02.2013 17:59

Czytałem o ESR ale nie wiem o co w nim chodzi. Nie rozumiem gdzie i jak mam go użyć.

Jeszcze jedna sprawa. Muszę zmontować obraz z pliku w formacie mdf. Mogę zmontować obraz alkoholem czy użyć innego programu, mam na myśli deamon tools.
Dalej, jak zmontuje już obraz to z tego obrazu mam zmontować kolejny obraz alkoholem w formacie ISO, spachować i nagrać na płytę. Jeżeli czegoś nie zrozumiałem popraw mnie.

szczuru 28.02.2013 20:43

Montujesz obraz alcoholem lub deamon tools. Odpalasz Alcohola -> wybierasz "utwórz obraz" i jako napęd, z którego ma tworzyć obraz wybierasz ten napęd wirtualny i tworzysz obraz iso. Po stworzeniu patchujesz go programem ESR Disc Patcher. W konsoli odpalasz program ESR, wkładasz płytę i grasz.

//Używaj opcji "Edytuj post" - jest aktywna przez 2 godziny od napisania danego postu.

komohh 01.03.2013 11:31

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1243296)
Montujesz obraz alcoholem lub deamon tools. Odpalasz Alcohola -> wybierasz "utwórz obraz" i jako napęd, z którego ma tworzyć obraz wybierasz ten napęd wirtualny i tworzysz obraz iso. Po stworzeniu patchujesz go programem ESR Disc Patcher. W konsoli odpalasz program ESR, wkładasz płytę i grasz.

//Używaj opcji "Edytuj post" - jest aktywna przez 2 godziny od napisania danego postu.


Jak odpalać program ESR, nigdy nie słyszałem o tym możesz mi jakoś wytłumaczyć w miarę prost sposób. Słuchaj wypalam obraz w deamon tools, wszystko póki co elegancko ale jak już chce wypalić to w iso przez alkohol to nie mam wyboru takiej opcji i czyta tylko plik mds, a ja mam w mdf. Meże temu, że mam wersje trial alkoholu ? Nie wiem już ocb, pierd.lca dostaje.

misiozol 03.03.2013 09:19

Kolego po co ma sie ktos rozpisywac jak wystarczy popatrzec na glownej stronie jest link do konsol i zajefajnych tutkow opcja szukaj tez nie gryzie ;)

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2-FreeMCBoot-ESR/

komohh 03.03.2013 16:22

[QUOTE=misiozol;1243479]Kolego po co ma sie ktos rozpisywac jak wystarczy popatrzec na glownej stronie jest link do konsol i zajefajnych tutkow opcja szukaj tez nie gryzie ;)




Napisałem, że czytałem o ESR i przy okazji, że w temacie zielony jestem bardziej niż absynt rozlany murawę Old Traford. Żeby wiedział bym nie pytał. Kolego ale dzięki za intencje.

szczuru 03.03.2013 17:58

Ściągasz program ESR (plik z rozszerzeniem *.ELF) i kopiujesz go na pendrive'a. Pendrive koniecznie musi być sformatowany w systemie plików FAT32.
Odpalasz PS2 bez płyty w napędzie i z menu wybierasz "uLe" lub "unofficialLaunchELF", podłączasz pendrive'a do PS2 i z menu uLe wybierasz "File Manager" -> "mass:/" i uruchamiasz ESR-a. Wkładasz sptachowaną kopię gry do napędu i klikasz "X".

komohh 05.03.2013 11:37

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1243519)
Ściągasz program ESR (plik z rozszerzeniem *.ELF) i kopiujesz go na pendrive'a. Pendrive koniecznie musi być sformatowany w systemie plików FAT32.
Odpalasz PS2 bez płyty w napędzie i z menu wybierasz "uLe" lub "unofficialLaunchELF", podłączasz pendrive'a do PS2 i z menu uLe wybierasz "File Manager" -> "mass:/" i uruchamiasz ESR-a. Wkładasz sptachowaną kopię gry do napędu i klikasz "X".


Dziękuje bardzo.

komohh 08.03.2013 10:24

Metodą prób i błędów mniej więcej ogarnąłem wszystko dzięki za pomocne rady były na prawdę przydatne. Uświadomiły mi po części, że FMCB to zakłopotane ścierwo. Mam tylko jeszcze pytanie bo nie ogarniam. Chodzi o grę właśnie. Zmontowałem obraz w iso, spatchowałem, nagrałem odpaliłem przez ESR( bez niego też odpala płytę). problem w tym, że strasznie długo się gra ładuje. Czym to możę być spowodowane? Mi się wydaję, że może płytą bo jak nagrywałem prędkością 8.0x to na alkoholu pokazywało 5.0x płyta platinium DVD+R.

Berion 08.03.2013 11:03

To ciekawe, że lata badań nad exploitem, darmowym, który pośrednio umożliwia wszystko to co modchip i więcej niż bootcd nazywasz "zakłopotanym ścierwem".

Twój problem polega na zerowej wiedzy na temat wypalania płyt i samej PS2 - stąd pewnie ta frustracja. Nie wylewaj jej jednak na deweloperów (używając takich określeń na ich programy, obrażasz ich), bez nich mógłbyś dzisiaj co najwyżej grać z oryginalnej płyty... zakładając że jeszcze laser byłby sprawny.

Daleko nie szukając, polecam lekturę (nie sugeruj się zbytnio nazwą tematu):
>> http://forum.cdrinfo.pl/f105/ps2-sli...0/#post1243910

- - -

Format obrazu płyty nie ma żadnego znaczenia ani dla ESR Disc Patchera (ważne aby to był ISO9660+UDF i aby miał po 2048 bloków).

Obrazów płyt się nie konwertuje ponieważ nie wiadomo co te konwertery robią (mogą różnie działać i nie każdy z używanych przez nich sposobów się nadaje). Od biedy tak jak Ty robiłeś, można montować obrazy płyt w wirtualnych napędach.

Z kolei o płytach, nośnikach i prędkościach jest ocean tematów.

Oryginalne gry wszystkie pójdą o ile region gry jest zgodny z regionem konsoli. Mechacon dlatego przepuszcza płyty dla ESR ponieważ udaje DVD-Video na które nie ma blokady regionalnej. Nie czytałeś poradnika o ESR i FMCB...

szczuru 08.03.2013 11:16

Ja jeszcze dodam od siebie, że w czasach gdy jeszcze na PS2 grałem używając płyt to płyty Platinuma sprawowały się u mnie gorzej niż najtańsze ścierwo z Tesco. Dlatego staraj się kupować w miarę dobrej jakości nośniki (np Verbatim). Lasery stosowane w PS2 są kiepskiej jakości, są wybredne i używając kiepskich nośników szybko go "zajeździsz".

komohh 14.03.2013 09:36

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1243979)
To ciekawe, że lata badań nad exploitem, darmowym, który pośrednio umożliwia wszystko to co modchip i więcej niż bootcd nazywasz "zakłopotanym ścierwem".

Twój problem polega na zerowej wiedzy na temat wypalania płyt i samej PS2 - stąd pewnie ta frustracja. Nie wylewaj jej jednak na deweloperów (używając takich określeń na ich programy, obrażasz ich), bez nich mógłbyś dzisiaj co najwyżej grać z oryginalnej płyty... zakładając że jeszcze laser byłby sprawny.

Daleko nie szukając, polecam lekturę (nie sugeruj się zbytnio nazwą tematu):




- - -

Format obrazu płyty nie ma żadnego znaczenia ani dla ESR Disc Patchera (ważne aby to był ISO9660+UDF i aby miał po 2048 bloków).

Obrazów płyt się nie konwertuje ponieważ nie wiadomo co te konwertery robią (mogą różnie działać i nie każdy z używanych przez nich sposobów się nadaje). Od biedy tak jak Ty robiłeś, można montować obrazy płyt w wirtualnych napędach.

Z kolei o płytach, nośnikach i prędkościach jest ocean tematów.

Oryginalne gry wszystkie pójdą o ile region gry jest zgodny z regionem konsoli. Mechacon dlatego przepuszcza płyty dla ESR ponieważ udaje DVD-Video na które nie ma blokady regionalnej. Nie czytałeś poradnika o ESR i FMCB...


Konsole posiadam nie żeby odkrywać jej tajniki. Ludzie codziennie użytkują coś czego nie są pewni składu bo chodzi o efekt tak jak dla mnie w tym przypadku. Lepiej żebyś napisał, że bez tej wiedzy nie poradzę sobię z ogarnięciem tematu. Chętniej przeczytałbym ten artykuł w takiej sytuacji. Teraz nie wiem czy mi się chcę tam zaglądać bo znajomość najmniejszych scaleń nie jest odpowiedzią na pytanie w temacie. Z resztą nie wiem co tam jest. Nie będę oceniał pochopnie i chwała temu który siedział kilka lat nad tym exploitem. "Zakłopotane ścierwo" może zbyt śmiałe określenie ale nie w wyniku frustracji, poza tym żeby było inaczej to google by nie pękało w szwach od forum na ten temat, a niektóre forum od tematów tak jak napisałeś dla samych płyt-"OCEAN". Nie jestem tak jakby Fanem SONY PS2 jestem tylko użytkownikiem, nie jestem od zadziwiania się fenomenem kilkuletnich prac, chce z nich korzystać, ulepszenie jakim jest boot/cheep czy co tam moim zdaniem powinno ulepszać a nie sprowadzać do śledzenia badań i znania historii i działania konsoli czy też samego cheepa/boota-nieważne. Nie chce lektur, wpadłem po sposób- nie czytasz wstępów książek kucharski to jak powstały, historii nakładu, jakości papieru czy w samym końcu historii gotowania, pierwszych kuchni, pieców i sposobów produkcji składników czy jej hodowli. Dla mnei to nie jest prosty sposób po to wylądowałem tu gdzie wylądowałem i będę ogarniał dalej chyba, że w wyniku frustracji przeklnę to i pobiegam za piłką nie na konsoli. Tyle z mojej frustracji.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.