Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio (https://forum.cdrinfo.pl/f112/)
-   -   FLAC + CUE + imgburn = nie działa. (https://forum.cdrinfo.pl/f112/flac-cue-imgburn-nie-dziala-92222/)

rcobex 18.03.2013 13:58

FLAC + CUE + imgburn = nie działa.
 
Problem jak na załączonym obrazku, po wybraniu pliku "cue" otrzymuję taki komunikat. Komputer od bliskiego znajomego, zainstalowałem wszystkie filtry jakie są wymagane ("DirectShow", "CoreAAC Directshow filter", "madFlac 1.10", "FLAC for Windows"). Kombinuję już któryś dzień. Sprawdzałem na tym samym zestawie pod świeżym systemem "Win 8", dokładnie ten sam komunikat. Jak ktoś rozwiąże problem, będzie premierem.
U mnie "imgburn" działa zawsze, na forum autora programu nie znalazłem więcej wskazówek.

Edit: Coś obrazek mi świruje, może teraz.

http://img10.imageshack.us/img10/7306/001oumo.jpg

Arepo 18.03.2013 14:07

Nie wiem bo nie używam tego programu, ale rozpakowałbym plik do wav-a i wtedy problemu nie będzie (no i w cue jeszcze należy zmienić rozszerzenie z flac na wav).

rcobex 18.03.2013 14:09

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1245125)
Nie wiem bo nie używam tego programu, ale rozpakowałbym plik do wav-a i wtedy problemu nie będzie (no i w cue jeszcze należy zmienić rozszerzenie z flac na wav).

Nie można rozpakowywać. :)
Większość plików to FLAC bez przerw między utworami, kupione jako jedna całość. :>

Arepo 18.03.2013 14:11

Jak to nie można?, rozpakowujesz jeden duży plik do wav i wypalasz z cue - on podzieli na utwory w odpowiednich miejscach.

rcobex 18.03.2013 14:15

Właśnie o to chodzi, że materiał jest zrobiony jako jeden plik FLAC. W pliku "cue" zawarte są odpowiednie informacje dotyczącego tego jak płyta ma być nagrana. Po co mam dzielić, aby potem znowu to sklejać programem do nagrywania ?

Ten tekst "nie można" to był żarcik.........

Arepo 18.03.2013 14:21

Nie rozumiemy się ;). Chcesz wypalić płytę Audio-CD tak? Nic zatem nie trzeba dzielić. Rozpakuj tego flac-a do wav. Powstanie jeden duży, niepodzielony plik wav. Teraz w programie do nagrywania wybierz "nagraj z pliku obrazu" i podaj ścieżkę dostępu do cue. Wtedy płyta się nagra z podziałem na utwory tak jak jest to zapisane w cue (tylko pamiętaj zmienić w nim np.: notatnikiem rozszerzenie pliku źródłowego z flac na wav).

rcobex 18.03.2013 14:29

A ja tak nie chce. Ja chce imgburn, tak jak robię w domu. Zaznaczam plik "cue" aby go załadował i reszta mnie nie interesuje. :)

Arepo 18.03.2013 14:36

Tylko, że jak widać z flac nie działa ;). Czy to aż tak trudno w kilka sekund rozpakować plik?

rcobex 18.03.2013 14:38

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1245135)
Tylko, że jak widać z flac nie działa ;). Czy to aż tak trudno w kilka sekund rozpakować plik?

Zawsze istnieje ryzyko, że między przerwami pojawi się "pyk". I wtedy, będzie trzeba zastosować się do twojego słynnego poradnika. :D

Nie ma na to czasu........:ysz:

Arepo 18.03.2013 14:42

Ale jakimi przerwami? nigdzie nic fizycznie nie dzielisz, robisz wszystko identycznie jak z flac tylko masz wav-a. Jak już będziesz miał wav-a to:

Cytat:

Zaznaczam plik "cue" aby go załadował i reszta mnie nie interesuje.
Cue nie podzieli fizycznie pliku tylko daje znać odtwarzaczowi CD w które miejsca na płycie ma skoczyć. Nie ma szans na jakikolwiek błąd między utworami.

rcobex 18.03.2013 14:47

Hmm, no nie wiem, te zmiany rozszerzenia mi się nie podobają. Z flac do wave, za dużo kombinacji.

Arepo 18.03.2013 14:51

Jak uważasz,

może zatem to pomoże - patrz post 2. Od razu dodam, że sam nie testowałem ...

rcobex 18.03.2013 14:57

Jutro sprawdzę. Dam znać.

- Deckard - 18.03.2013 17:43

Cytat:

Napisany przez rcobex (Post 1245138)
Hmm, no nie wiem, te zmiany rozszerzenia mi się nie podobają. Z flac do wave, za dużo kombinacji.

rzeczywiście ,za dużo kombinacji :ysz:

Cytat:

Napisany przez rcobex (Post 1245155)
Byś wiedział.........k***a
W imgburn mam 4 kliknięcia razem z otwarciem programu. Trzeba sobie ułatwiać, nie utrudniać. Nawet minimalnie, ale warto.

chłopie stękasz i kwiczysz :D tyle sie tu napisałeś że za ten czas dyskografie elvisa presleya byś kopyrtnął z flaca do mp3

np w nero przekopyrtniecie formatu zajęło by Ci z 2 minuty...

rcobex 18.03.2013 17:45

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1245154)
rzeczywiście ,za dużo kombinacji :ysz:

Byś wiedział.........k***a
W imgburn mam 4 kliknięcia razem z otwarciem programu. Trzeba sobie ułatwiać, nie utrudniać. Nawet minimalnie, ale warto.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.