Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   PS2Classics (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2classics-92234/)

szczuru 20.03.2013 12:48

PS2Classics
 
Jakiś czas temu flatz udostępnił informacje nt budowy, szyfrowania i deszyfrowania gier z PS2 wydanych na PSS dla PS3 (czyli jako PS2Classics). Informacje do wczoraj były niepełne...

...właśnie do wczoraj :D



Zacinanie spowodowane jest kamerą. Gra działa płynnie w 60 fps-ach w 480p/720p (w zależności od ustawień). W włączonym wygładzaniem wygląda naprawdę nieźle :)

Dotychczas trzeba było "babrać" się z edycją hexów ale dziś Aldo wydał Gui do tego i cały proces sprowadza się do wskazania iso, wyboru typu nośnika (cd/dvd), podania Klicencee (program może go wyciągnąć z RAP-a) i podaniu ContentID.

Berion 20.03.2013 12:55

Zastanawiam się po co szyfrują vmc. :sciana:

To znaczy, że ten emulator nie używa systemowych kart pamięci ("dev_hdd0/savedata/vmc/<nazwakarty>.VM2" tylko "dev_hdd0/game/<gameid>/USRDIR/pewniegdzieśtusiedzi.vme")?

szczuru 20.03.2013 13:04

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1245429)
Zastanawiam się po co szyfrują vmc. :sciana:

To znaczy, że ten emulator nie używa systemowych kart pamięci ("dev_hdd0/savedata/vmc/<nazwakarty>.VM2" tylko "dev_hdd0/game/<gameid>/USRDIR/pewniegdzieśtusiedzi.vme")?

Jeszcze inaczej:

Po instalacji karty są kopiowane (nie przenoszone) z dev_hdd0/game/<gameid>/USRDIR/SAVEDATA/SCEVMC0.VME (i SCEVMC1.VME)

do

dev_hdd0/home/0000000x/ps2emu2_savedata/<gameid>/SCEVMC0.VME (i SCEVMC1.VME)

I z tego miejsca są używane.


Link do GUI, który udostępnił Aldo:
http://aldostools.org/temp/ps2classics_GUI.rar

Taka ciekawostka - można stworzyć kilka gier z róznym ID do instlacji z PKG (np jak mój FFX dev_hdd0/game/SLPS25088), które będą korzystać z tej samej licencji (mam oryginalne GTA SA z PSS i FFX działa na jego licencji :P )

Berion 20.03.2013 13:10

k***a
Typowe dla Sony.

A mógłbyś zobaczyć co to za karty (po odszyfrowaniu rzecz jasna)? *.vm2 to 1:1 posektorowy obraz z ECC, ciekawe czy są te same czy może z jakimiś śmieciami.

Cytat:

SCEVMC0.VME (i SCEVMCE.VM1)
Jesteś pewien, że takie są nazwy, a nie SCEVMC0.VME i SCEVMC1.VME? ;)

szczuru 20.03.2013 13:16

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1245434)
k***a
Typowe dla Sony.

A mógłbyś zobaczyć co to za karty (po odszyfrowaniu rzecz jasna)? *.vm2 to 1:1 posektorowy obraz z ECC, ciekawe czy są te same czy może z jakimiś śmieciami.



Jesteś pewien, że takie są nazwy, a nie SCEVMC0.VME i SCEVMC1.VME? ;)

Racja- mój błąd - poprawiłem :P

Zaraz odszyfruję kartę i zobaczę :P

Berion 20.03.2013 13:21

Do konwersji kart polecam mymc. Jedyny program z GUI, który nie doprowadza do szewskiej pasji i który zapisuje obrazy z ECC.

Pamiętam, że ffgriever napisał jakieś narzędzie w CLI do ECC<->nonECC, ale nie pamiętam nazwy. ;]

szczuru 20.03.2013 13:30

Nagłówek odszyfrowanej karty:

Kod:

Sony PS2 Memory Card Format 1.2.0.0
Czyli chyba RAW bo format jest dokładnie taki sam jakiego używa np PCSX2 i MyMC otwiera odszyfrowaną kartę bez problemu.

Karty są szyfrowane nie przy pomocy licencji czy ContentID (tak jak obrazy PS2 Classics) a przy pomocy eid_root_key.

Karty są widoczne w XMB jako POJEDYNCZE pliki, bez możliwości wglądu w ich zawartość XMB->Game->Save Data Utility (PS2)

//Edit

Aldo wydał update swojego narzędzia (PS2ClassicsGUI v1.2)

Cytat:

Changes in 1.2:
- Fixed the patch that writes the new image size and image type in the LIMG header.
- Now displays the 16 bytes of the LIMG header when the image is opened.
- Now allows to add the LIMG sector to the end of image.
- Changed the GUI to a "tabbed look".
Czyli w skrócie już nic innego nie potrzebujemy. Wystarczy jakaś gra z serii PS2Classics, rap do niej (jeśli mamy oryginał zakupiony to można swojego rif-a prze konwertować do rap-a) i to narzędzie :)

http://ps3tools.aldostools.org/ps2classics_GUI.rar

Odpaliłem ELFPacka tak dla funu ;D Usb nie działa w żadnej aplikacji.

Pierwsza prowizoryczna lista kompatybilności:
http://tinyurl.com/PS2toPS3list

//Edit

Kolejna testowana gra Okami [T-PL]

Działa praktycznie idealnie. Jedyny mankament jaki zauważyłem to to, że w cracktro nie można użyć pędzla (od razu "ucieka" poza ekran) - uprzedzając ewentualne pytania - nie mam problemu z analogami. Taka sytuacja w samej grze nie występuje.

Berion 20.03.2013 16:38

EID Root Key? Jesteś pewien? Czyli na OFW, na innej konsoli te karty będzie można sobie w d*ę wsadzić... A więc możemy przyjąć taki scenariusz, że ktoś robi sobie kopię systemową lub nawet kopię via data transfer utility, pada mu PS3, kupuje nową i... nie może sobie wczytać save'a z kopii. k***a

I właśnie takie sk*ństwo trzyma mnie kurczowo przy hackowaniu.

szczuru 20.03.2013 16:56

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1245479)
EID Root Key? Jesteś pewien? Czyli na OFW, na innej konsoli te karty będzie można sobie w d*ę wsadzić... A więc możemy przyjąć taki scenariusz, że ktoś robi sobie kopię systemową lub nawet kopię via data transfer utility, pada mu PS3, kupuje nową i... nie może sobie wczytać save'a z kopii. k***a

I właśnie takie sk*ństwo trzyma mnie kurczowo przy hackowaniu.

Wiesz... pewien nigdy nie będę :P

Ale cytuje:

Cytat:

usage:

iso:

ps2classic d [cex/dex] [klicensee] [encrypted image] [out data] [out meta]
ps2classic e [cex/dex] [klicensee] [iso] [out data] [real out name] [CID]

vmc:
ps2classic vd [cex/dex] [vme file] [out vmc] [(eid root key)]
ps2classic ve [cex/dex] [vmc file] [out vme] [(eid root key)]
I ja dekryptowałem karty wg tego schematu (mam kopię swojego eid_root_key z czasów CEX/DEX) i jak już wcześniej pisałem - odszyfrowana karta tym sposobem była czytelna przez MyMC (użyłem karty już zapisami żeby mieć pewność).

Kolejny update narzędzia od Aldo (1.3) - dodał obsługę (de)szyfrowania VMC

szczuru 21.03.2013 15:30

Berion prosił żebym sprawdził FFXII - wyniki:

Game Title : Final Fantasy XII
Region : NTSC/UC
Game ID : SLUS-20963
Status : Working
CEX/DEX : CEX
CFW Version : Rebug 4.30.2
Additional Information : Unofficial polish translation. Japanese Undub. Works really good - only one issue - little lag with "click sound" (eg when selecting "Attack"). Played till first save point.
Save Working : Yes
PS3 Model Tested On: CECH-2504B


Game Title : Final Fantasy XII International Zodiac Job System
Region : NTSC/JAP
Game ID : SLPM-66750
Status : Working
CEX/DEX : CEX
CFW Version : Rebug 4.30.2
Additional Information : English patched (v0.22). Works really good - only one issue - little lag with "click sound" (eg when selecting "Attack"). Played till first save point.
Save Working : Yes
PS3 Model Tested On: CECH-2504B

Lista kompatybilności już trochę urosła:
http://tinyurl.com/PS2toPS3list

A youkai of love 21.03.2013 18:05

Szczuru - jak byś mógł sprawdzić Crash Twinsanity, druga sprawa - że Ci się chce aktualizować listę kompatybilności XD. Na Cobra CFW to nie bardzo działa, albo ja coś źle robię :P.

Berion 21.03.2013 18:22

Cobrashit nie ma ReactPSN (czy jak to się tam nazywało), więc jeśli nigdy nie kupiłeś gry z PS2 to musisz używać lewego klicense i mieć stosowne patche w fw.

Szczuru akurat używa swojego, więc mu będzie działać bez tego.

A youkai of love 21.03.2013 18:31

Właśnie dlatego chciałbym jak najszybciej przejść na najnormalniejszy CFW od Rebuga, bo na liście jest parę tytułów, które nie działają na Cobra. BTW a licencje dorwałem od kuzyna któremu zainstalowałem Rebug 4.30 i u niego - z tego co mi pisał działa.

szczuru 21.03.2013 18:54

Listę uzupełniam ja razem z Gingerbread z forum PS3Hax:
http://tinyurl.com/PS2toPS3list

Własnie konwertuje Crasha Twinsanity - za paręnaście minut dam znać.

A youkai of love 21.03.2013 19:43

THX Szczuru - bo mnie kuzyn męczy, a nie wiem czy warto - bo muszę zrobić u siebie, a nawet nie mam jego konsoli - dopiero jutro mi podrzuci.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.