Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   HDLoader i OPL przestały widzieć dysk. (https://forum.cdrinfo.pl/f106/hdloader-opl-przestaly-widziec-dysk-92403/)

Kolekcjoner 10.05.2013 19:34

HDLoader i OPL przestały widzieć dysk.
 
Witam. Dziś chciałem zainstalować nowe gry na dysk twardy więc podłączyłem go taśmą ATA do PC i przez Winhiip zainstalowałem gry. Niestety po włożeniu dysku do Ps2 HDLoader ani OPL nie widzą dysku.

Dysk twardy jest nowy i od paru miesiecy chodził bez problemu w Ps2.

Czy to jakiś bezpiecznik w Ps2 się uszkodził?

Po formacie za pomocą Winhiip Ps2 widział dysk ale po wylaczeniu Ps2 i włączeniu znów było to samo.

Cytat:

Właśnie sprawdziłem inny stary dysk twardy i normalnie działa. Więc co mogło się stać z nowym dyskiem twardym?
Pozdrawiam

Meanthord 10.05.2013 21:02

Lol, dokładnie identycznie miałem wczoraj :). Po podłączeniu HDD do PC był widoczny, w konsoli już nie (w HDD managerze w statusie było "connect: no"). Potem okazało się, że nawet komp przestał go wykrywać, aż w końcu dysk... po prostu umarł ;). Bywa. Kiedyś dyski potrafiły chodzić całymi latami, dzisiaj nie zna się dnia, ani godziny. Backup to podstawa :P.

misiozol 10.05.2013 21:09

Cytat:

Napisany przez Kolekcjoner (Post 1250674)
Witam. Dziś chciałem zainstalować nowe gry na dysk twardy więc podłączyłem go taśmą ATA do PC i przez Winhiip zainstalowałem gry. Niestety po włożeniu dysku do Ps2 HDLoader ani OPL nie widzą dysku.

Dysk twardy jest nowy i od paru miesiecy chodził bez problemu w Ps2.

Czy to jakiś bezpiecznik w Ps2 się uszkodził?

Po formacie za pomocą Winhiip Ps2 widział dysk ale po wylaczeniu Ps2 i włączeniu znów było to samo.



Pozdrawiam

A zworke przestawiles na master ? jak go nie widzi ps2 to i tak gier nie odpalisz , zrob mu test zapisu i odczytu programem h2testw , co mowi SMART ?

Kolekcjoner 10.05.2013 23:09

Misioziol przecież napisałem, że caly czas na tym dysku grałem i byl ustawiony na master. Teraz znów dysk wykrywa i działa. Bardzo dziwne. Jest ustawiony teraz na cable select, przedtem działał cały czas na master. Stary dysk tez mialem na cable select. Nic nie zmienialem i znów zaczął współpracować z Ps2.

Kolekcjoner 11.05.2013 12:30

Dziś ten sam problem miałem z drugim dyskiem. Więc rozkręciłem NA i włożyłem mocniej do konsoli i dysk już działa. Wiec wina leży pewnie na łączu NA - PS2.

misiozol 11.05.2013 21:12

Cytat:

Napisany przez Kolekcjoner (Post 1250710)
Dziś ten sam problem miałem z drugim dyskiem. Więc rozkręciłem NA i włożyłem mocniej do konsoli i dysk już działa. Wiec wina leży pewnie na łączu NA - PS2.


Wtyki od zasilania dysku mogly zasniedziec i moze wystarczylo by wyczyscic ;)

Pele144 12.05.2013 12:06

Cytat:

Napisany przez Kolekcjoner (Post 1250710)
Dziś ten sam problem miałem z drugim dyskiem. Więc rozkręciłem NA i włożyłem mocniej do konsoli i dysk już działa. Wiec wina leży pewnie na łączu NA - PS2.

U mnie jest identycznie. I niestety zdarza się to dosyć często :(.

Berion 12.05.2013 12:15

Może wam coś nie dociska za dobrze? Nie wiem, powinno wszystko leżeć idealnie, ale różne są wymiary HDD. Może jest jakaś, minimalna, różnica w rozstawie zasilania i ide i nie za każdym razem udaje się dobrze to spasować.

Zgaduję.

loki7777 13.05.2013 12:42

A moze czas wyczyscic NA - moj tez nie dzialal, ale jak sie przejedzie styki, rozkreci i posprawdza to powinno smigac.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.