Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Tajemnica Sagali (https://forum.cdrinfo.pl/f106/tajemnica-sagali-92438/)

Berion 23.05.2013 21:53

Tajemnica Sagali
 
Dawno, dawno temu kiedy pojawiły się pierwsze opisy konwertu konsoli do DEX, jedynym sposobem na uzyskanie odszyfrowanego metldr był metldrpwn, a zatem wymagał Linuksa, a więc wymagał Other OS, a skoro OOS to OSS++, a skoro tak to bootloadera a skoro tak to i VFLASH5.

Wszystko ładnie pięknie, Linux przestał być mi potrzebny to pomyślałem,że szkoda miejsca na HDD. Zatem wgrałem CFW bez wsparcia dla Other OS i poszerzonego VFLASH5. Zrobiłem z poziomu SM (Recovery) Restore FS, który odbudował wszystkie VFLASH od nowa, zgodnie z nową mapą "partycji".

Było miło na DEX, ale obecnie przestał być potrzebny (niepotrzebnie morduje konsolę), więc myślę sobie, to wracam na CEX. Jak pomyślałem tak uczyniłem za pomocą Rebug Toolbox przez Write EID z CEX flasha na dev_usb.

Musiałem coś przetestować, więc wyzerowałem HDD (dd if=/dev/zero of=/dev/sdb). Konsola, jak każda NORówka w takiej sytuacji, zapytała o update na dev_usb i zażądała formatowania HDD. Pozwoliłem jej, niech ma coś z życia. ;) Założyła tablice partycji, porobiła VFLASHe, skopiowała fw z pendraka, rozpakowała i stwierdziła że jej nie pasuje wyzywając mnie od 8002f325. Pomyślałem: "a ty ku..." no nie ważne co pomyślałem. To skoro nie pasuje jej CEX CFW 4.30 Rebug 4.30.2 REX Edition to może zechce CEX CFW 3.55 Rebug 3.55.4 Downgrader 999 (uprzednio wgrywając obraz dysku twardego, który miałem na "czarną godzinę"). Nic z tych rzeczy, dalej bluzgała. Wyłączam niepokorną prztykiem I/O z tyłu, w między czasie pakując na usb 4.41 Lite (byłem przekonany, że to przez za wysoki numer wersji w syscon). Odpalam i ładnie wchodzi do XMB. Dziwne...

Dobra, obraz HDD był stary, więc aktualizuję przez manager plików sd i trofea, od razu wyłączam, żeby przy włączeniu wejść do SM i zrobić rebdb.

I o ja widzę?! Petitboot? k***a Skąd?


Mało tego, sprawdzałem hdparm czy nie ma DCO/HPA na tym HDD - i nie ma. To skąd Petitboot jak on jest instalowany na VFLASH5 (to jest coś w rodzaju partycji), a cały (?) HDD był zaorany? Teraz nie będę mógł zasnąć. Nie może być tak, że ktoś coś przede mną ukrywa na moim nośniku i ja nie wiem gdzie dokładnie jest, co tam jest, w jakich okolicznościach się wykonuje i co konkretnie robi. ;)

misiozol 24.05.2013 16:38

@Berion a wez powiedz co za customa tam instalujesz skoro dex jest bleee ,to co tam chcesz upchnac za cex ? swoja droga to moglbys napisac na co jaki CFW pozwala bo i moze ja bym zmienil.

Berion 24.05.2013 19:02

Ostatni dobry DEX fw to DEX CFW 4.30 Rebug 4.30.2 D-REX lub DEX CFW 4.21 PS3Ita v0.9 (późniejsze to hybrydy "mirabeli" (MiralaTijiera ;]), które mi nie bardzo pasują (mniejsza kompatybilność z grami, konfliktuje z niektórymi patchami)). Na dodatek, na obecnych Rebugach można mieć na zawołanie takie samego DEX'a (można wyczytywać LV2 z dev_usb). Nie wszystkie programy poprawnie działają na DEX. Także nie widzę specjalnie sensu trzymać się fw debug. Wtedy był bo nie było CFW powyżej 3.55.

IMO najlepszy obecnie CFW to CEX CFW 4.30 Rebug 4.30.2 REX.

Ale nie o tym jest temat. :P

misiozol 24.05.2013 20:41

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1251816)
Ostatni dobry DEX fw to DEX CFW 4.30 Rebug 4.30.2 D-REX lub DEX CFW 4.21 PS3Ita v0.9 (późniejsze to hybrydy "mirabeli" (MiralaTijiera ;]), które mi nie bardzo pasują (mniejsza kompatybilność z grami, konfliktuje z niektórymi patchami)). Na dodatek, na obecnych Rebugach można mieć na zawołanie takie samego DEX'a (można wyczytywać LV2 z dev_usb). Nie wszystkie programy poprawnie działają na DEX. Także nie widzę specjalnie sensu trzymać się fw debug. Wtedy był bo nie było CFW powyżej 3.55.

IMO najlepszy obecnie CFW to CEX CFW 4.30 Rebug 4.30.2 REX.

Ale nie o tym jest temat. :P

Jasna dupa zrobie ci malego hijack-a :D , a wez powiedz dlaczego najlepszy kurcze no nie daj sie ciagnac za jezyk rozwin wypowiedz , co ja bym chcial zrobic to odszyfrowac dysk ,zaemulowac BD ale niekoniecznie bo mam sprawne i pozbyc sie wkoncu tych pierdzielonych plyt w napedzie wszystko z HDD .mam 2 konsole ciagle na jakims cfw 3.55

Berion 24.05.2013 21:05

Najlepszy dlatego, że masz prawie wszystkie funkcje konsoli developerskiej (a jeśli chce się wszystkie to trzeba wczytać lv2 z DEX), jest stabilny co w przypadku fw PS3 oznacza, że Team Rebug nie wprowadza nigdy łat eksperymentalnych które mogą powodować różne nieoczekiwane problemy. Do tego w Rebug Toolbox możesz wybierać jakie chcesz patche na LV2 (możesz niektóre dezaktywować jeśli czujesz taką potrzebę ;]). Instalować OtherOS/Petitboota (reszta funkcji działa na innych popularnych CFW jak np. zakładanie/zdejmowanie QA, odpalanie SM>Update, FSM itd).

Wszystkie moje gry chodzą obecnie z HDD bez płyt, ale to dlatego że mM pozbył się z paylodu kodu dla 3.41.

Odszyfrować HDD nigdy nie będziesz mógł ot tak sobie na konsoli bo ona tego HDD cały czas używa. Możesz na Linuksie wybrane sektory, ale musisz pamiętać żeby nie robić tego na za,montowanym HDD bo potem konsola zechce formatować. Zdjąć szyfrowania się nie da, zmienić klucza na jakieś powtarzalne wartości łatwe do zapamiętania też nie bo to jest generowane z różnych innych kluczy. Na PC można i ja od tygodnia siedzę nad tym z zecoxao bo jak zwykle u mnie coś nie działa. ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.