Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Problem z PS2 Classics (https://forum.cdrinfo.pl/f106/problem-ps2-classics-92451/)

A youkai of love 30.05.2013 11:50

Problem z PS2 Classics
 
Tak jak w temacie, problem dotyczy klasyków z ps2 a raczej PS2Placeholder, mimo iż mam CobraCFW 4.31 to nie miałem większych problemów z instalacją ReactPSN i samym aktywowaniem *.raf, konto aa ładnie zmieniło nazwę informując, że zainstalowało 1 plik *.raf. Problem zaczyna się podczas uruchomienia gry przez placeholder'a - wywala błąd, classics manager aktywuje grę, wraca bez problemu do xmb, ale gry uruchomić nie chce i samo logo nie zmienia się na grę jaką zmieniłem tylko jest standardowa ikonka z informacją o miejscu z którego montuje ISO.BIN.ENC. Jakaś rada czy nic się nie da zrobić? Jak już pisałem w innym temacie - u kuzyna na Rebugu działa, a instalowałem tak samo .

Berion 30.05.2013 12:17

Wywal ten śmietnikowy CFW. ;)

Być może jest jakiś konflikt z payloadem ReactPSN, a CoreOS kobry. Skoro postępujesz identycznie jak u kolegi i tam działa, a u Ciebie nie to jasne że winny jest CFW. Ewentualnie ten CFW nie ma wymaganych patchy na LV2, zobacz może da się to w locie spatchować Rebug Toolbox'em (zmiany aktywne (chyba ;]) do resetu konsoli).

A youkai of love 30.05.2013 12:38

Z tym toolbox'em to go po prostu zainstalować? A ten śmietnikowy jak stwierdziłeś CFW - gdyby nie większa kompatybilność z PS2 i to z obrazów ISO to nie zastanawiałbym się i od razu wrzucił Rebug jak kuzynowi - nie koledze XD.

szczuru 30.05.2013 12:54

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1252260)
Z tym toolbox'em to go po prostu zainstalować? A ten śmietnikowy jak stwierdziłeś CFW - gdyby nie większa kompatybilność z PS2 i to z obrazów ISO to nie zastanawiałbym się i od razu wrzucił Rebug jak kuzynowi - nie koledze XD.

Wrzuć CFW 4.30.2 Rebug i na nim wszystko zainstaluj - jeśli będzie działać zainstaluj CFW Cobry ;) (rap od PS2Classics managera zostanie ;) ).

A youkai of love 30.05.2013 13:00

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1252261)
Wrzuć CFW 4.30.2 Rebug i na nim wszystko zainstaluj - jeśli będzie działać zainstaluj CFW Cobry ;) (rap od PS2Classics managera zostanie ;) ).

Thx szczuru, ale *.rap mi się zainstalował poprawnie - a jak się wkurzę to po prostu przejdę na Rebug'a, choć szkoda będzie obrazów ISO z ps2 :) OK - postanowiłem zmienić CFW na Rebug, jak zainstalować to wiem, ale czy nie będzie problemu z tym co już zainstalowałem (gry psx, które już kiedyś kupiłem i te klasyki HD z ps3)?, i którego Rebuga zainstalować bo są jakieś downgrade'ry i REX?

szczuru 30.05.2013 13:59

Rozumiem, że flagę QA masz ustawioną ;) W takim razie śmiało wgrywaj REX 4.30.2 ;)
Problemu z zakupionymi rzeczami nie powinno być ale jak chcesz mieć pewność w 100% to skopiuj swój folder exdata z hdd0 na pc (dev_hdd0/home/[numer_twojego_konta]/exdata).

A youkai of love 30.05.2013 14:09

Jaką flagę? Zawsze przy zmianie wgrywałem OFW 3.55 a dopiero potem CFW. Właśnie próbuję założyć flagę QA i nie mogę. Zejść na 3.55 i zainstalować Rebuga czy koniecznie muszę założyć flagę?

szczuru 30.05.2013 15:19

Flagę zakładasz raz a później w Debug settings włącz "System Update debug". dzięki temu będziesz mógł bez problemu wgrywać starsze CFW tak samo jak byś robił aktualizację (+ możliwość trzymania kilku[nastu] PUP-ów na HDD i instalowania ich z HDD).

A youkai of love 30.05.2013 15:31

No ok ale nie mogę założyć flagi, i nie jestem do końca pewny czy mogę zainstalować czysty OFW 3.55 skoro mam teraz CobraCFW 4.30. - To mi wyświetla bez włożonego dongla.

szczuru 30.05.2013 15:36

Wgraj "Rebug REX 3.55.4 '999' Downgrader". Załóż na nim flagę (w Rebug Toolbox), włącz w/w opcję, wgraj inny 3.55 (kmeaw lub Rebug 3.55.4 - dehash) i wgraj 4.30.2 Rebug :)

A youkai of love 30.05.2013 15:40

OK, ale przez recovery menu? - bo na tym pseudo cfw mam ,,this update data is not supported on this system" przy próbie instalacji downgrader'a a nie chce zbrickować konsoli. Teraz inny problem - każe mi zaktualizować do wersji 4.30.

szczuru 30.05.2013 15:47

Jeśli nie masz ustawionej Flagi QA to tak - przez Recovery. Jeśli nie zadziała to masz jeszcze jedną alternatywę - zrób update do Rebug 4.41.2 i na nim ustaw flagę i sprawdź czy działa PS2 Classics (dzięki ustawionej fladze będziesz mógł później grać niższy FW bez problemu - np 4.30 Cobra).

A youkai of love 30.05.2013 15:48

Zrobiłem update do Rebug 4.41.2 flage włączyłem w Rebug Toolbox - poinformował mnie że cfw nie jest w pełni kompatybilny z nim i nie mogę włączyć tego dodatkowego menu. Jak w tej sytuacji zejść na Rebug 4.30?

szczuru 30.05.2013 16:45

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1252283)
Zrobiłem update do Rebug 4.41.2 flage włączyłem w Rebug Toolbox - poinformował mnie że cfw nie jest w pełni kompatybilny z nim i nie mogę włączyć tego dodatkowego menu. Jak w tej sytuacji zejść na Rebug 4.30?

To w końcu włączyłeś Flagę czy nie bo nie do końca zrozumiałem to co napisałeś. Ma najnowszą wersję toolboxa? (pkg jest zawsze dostępne w Package managerze).

A youkai of love 30.05.2013 16:46

Jest progres - udało mi się włączyć te debugowe opcje - ale jak mogę bezpiecznie zainstalować Rebug 4.30.2 bądź tą nieszczęsną cobre? - jak to ustawić i gdzie wrzucić te podpisane przeze mnie paczki aktualizacyje?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.