Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   OpenSolaris 11.1 - Oracle Solaris (https://forum.cdrinfo.pl/f113/opensolaris-11-1-oracle-solaris-92461/)

Yossi 05.06.2013 08:22

OpenSolaris 11.1 - Oracle Solaris
 
Wlasnie zaczynam testowac Solarisa w wersji 11.1
Od razu przepraszam za brak polskich znakow, ale to jest wersja Live wiec nie moge zainstalowac zadnej z 8 polskich klawiatur dostepnych w systemie.
Jak juz wielokrotnie wspominalem, Solaris jest moim ulubionym systemem, ale znam go do wersji 10, a teraz dopiero z dzika radoscia bawie sie 11.1.
Jelsi ktos jest zainteresowany, to zamieszcze zdjecia z instalacji, pulpitow oraz wskazowki dla chcacych go potestowac.
Jewzcze uwaga dla tych, ktorzy uwazaja, ze ja reklamuje Windows:
tak, uzywam Windows 8 i nie przewiduje zmiany systemu w ciagu najblizszych kilku lat bo dla mnie nie alternatywy.
Natomiast, jesli Solaris bedzie mial rozsadne wsparcie i baze aplikacji to z przyjemnoscia wywale Windows do kosza. ;)

To jak - wrzucac screeny i tipsy?

Kris 05.06.2013 08:32

Wrzucaj.

sobrus 05.06.2013 09:04

Co to za Solaris? O ile wiem OpenSolaris nie istnieje już od pewnego czasu. Jest za to OpenIndiana.

Yossi 05.06.2013 09:18

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1252669)
Co to za Solaris? O ile wiem OpenSolaris nie istnieje już od pewnego czasu. Jest za to OpenIndiana.

Ależ owszem - istnieje i podpisuje się pod nim Oracle, czyli - firma , która raczej nie jest "krzakiem" :D

Cytat:

Napisany przez Kris (Post 1252667)
Wrzucaj.

A może chcesz instalkę do "Live Media"? (bez instalacji, ale oczywiście łączy si z netem bez problemu)?
Zajmuje jakieś 900 Mb i mogę wystawić na SkyDrive (ściaganie nie wymaga żadnego logowania, rejestracji, ani tym podobnych pierdół)

Berion 05.06.2013 09:22

Ale po co chcesz to rzucać na SkyDrive skoro można wejśc na stronę Oracle i pobrać?...
http://www.oracle.com/technetwork/se...ads/index.html

Aaaa dobra, rozumiem. Open Solaris to nie Solaris. ;)

Yossi 05.06.2013 09:24

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1252672)
Ale po co chcesz to rzucać na SkyDrive skoro można wejśc na stronę Oracle i pobrać?...
http://www.oracle.com/technetwork/se...ads/index.html

Aaaa dobra, rozumiem. Open Solaris to nie Solaris. ;)

No - jak wolisz - który chcesz to bierzesz - jakiś problem z tym? Wszystko jest za darmo przecież

P.S.:
1. Jest grupa użytkowników, którzy może by się zainteresowali Solarisem, ale wyszukanie w sieci instalki (i to w dodatku - odpowiedniej dla ich systemu - zajmuje zbyt dużo czasu i wymaga zbyt wielkiego wysiłku ( a przecież można w tym czasie pograć wa taka grę gdzie się fantastycznie strzela świnkami do czegoś tam...)
2. Znalezienie odpowiedniej wersji do ściągnięcia wymaga niestety myślenia - wymaga również rejestracji oraz udzielenia odpowiedzi na kilka pytań (UWAGA! To nie są pytania typu: podaj numer karty kredytowej) co automatyczni9e eliminuje użytkowników niektórych systemów. Dlatego proponuje udostępnienie z mojego SkyDrive, którego obsługa nie wymaga (ze strony ściągającego) absolutnie żadnej wiedzy. Wystarczy kliknąć, a to chyba nie przekracza intelektualnych możliwości użytkownika żadnego systemu - prawda?

sobrus 05.06.2013 10:15

Cytat:

Napisany przez Yossi (Post 1252671)
Ależ owszem - istnieje i podpisuje się pod nim Oracle, czyli - firma , która raczej nie jest "krzakiem" :D

To że oracle ma Solarisa i że on istnieje - to ja wiem :D

Natomiast nie słyszałem nic o OpenSolarisie od tej firmy. Po prostu jest błąd w nazwie wątku :taktak:

Dawaj screeny. :P Na czym to biega? Gnome czy coś ichniego?

Yossi 05.06.2013 10:22

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1252679)
To że oracle ma Solarisa i że on istnieje - to ja wiem :D

Natomiast nie słyszałem nic o OpenSolarisie od tej firmy. Po prostu jest błąd w nazwie wątku :taktak:

Dawaj screeny :P

J bardzo przeprasza, ale napisałem: "OpenSolaris 11.1 - Oracle Solaris"
To gdzie jest błąd?No i teraz to ja się obraziłem (FOCH) i żadnych screenów nie będzie! :nie:

No dobra - żartowałem - chcesz screeny z bootowania czy już gotowego systemu? Przypominam - ciągle nie jest zainstalowany, tylko LiveMedia, w związku z tym mogę tylko fotografować ekran, a nie mogę zrobić screenshotów

sobrus 05.06.2013 10:29

Chodziło mi o to, że nie ma czegoś takiego jak "OpenSolaris 11.1". Oracle ubiło projekt gdzieś w okolicach dziesiątki.

Chce zobaczyć gotowy system, jak już go postawisz, zmienisz fabryczną tapetę i coś uruchomisz.

System na pewno jest super, bo Solaris słynie z bardzo porządnego kodu. Natomiast jak będzie z wsparciem sprzętowym i programami to pojęcia nie mam.

Yossi 05.06.2013 10:35

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1252684)
Chodziło mi o to, że nie ma czegoś takiego jak "OpenSolaris 11.1". Oracle ubiło projekt gdzieś w okolicach dziesiątki.

Chce zobaczyć gotowy system, jak już go postawisz, zmienisz fabryczną tapetę i coś uruchomisz.

System na pewno jest super, bo Solaris słynie z bardzo porządnego kodu. Natomiast jak będzie z wsparciem sprzętowym i programami to pojęcia nie mam.

Ze sprzętem - z tego co widzę - nie ma specjalnych problemów.
Natomiast baza PORZĄDNYCH aplikacji - jest ubożuchna niestety, i to jest wada wszystkich otwartych systemów.
I to się raczej szybko nie zmieni bo przecież twórcy aplikacji to nie Caritas i z czegoś muszą żyć.
I tu się zaczyna błędne koło: system jest świetny, ale nie ma aplikacji. Aplikacji nie ma bo system jest nieznany. Żeby system był znany, to musi mieć aplikacje. Aplikacji nie ma bo..... itd,

sobrus 05.06.2013 10:55

Cytat:

Napisany przez Yossi (Post 1252685)
Natomiast baza PORZĄDNYCH aplikacji - jest ubożuchna niestety, i to jest wada wszystkich otwartych systemów.

Też tak myślałem ale to nie jest prawda. Faktem jest jednak, że te dobre programy trzeba znaleźć co zajmuje troche czasu. Jest masa badziewia i masa niedopracowanych produkcji. I przede wszystkim masa dystrybucji Linuksa, które taki syf prezentują jako wersje stabilne.

Obecnie używam praktycznie samych otwartych, nawet mój warty kilkaset złotych SilkyPix poleciał do kosza, bo otwarty RawTherapee jest po prostu lepszy.

Nie wszystko oczywiscie ma swoje dobre odpowiedniki. Mi brakuje np porządnego programu do wypalania płyt. Ale sporo jest.

Yossi 05.06.2013 11:30

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1252689)
Też tak myślałem ale to nie jest prawda. Faktem jest jednak, że te dobre programy trzeba znaleźć co zajmuje troche czasu. Jest masa badziewia i masa niedopracowanych produkcji. I przede wszystkim masa dystrybucji Linuksa, które taki syf prezentują jako wersje stabilne.

Obecnie używam praktycznie samych otwartych, nawet mój warty kilkaset złotych SilkyPix poleciał do kosza, bo otwarty RawTherapee jest po prostu lepszy.

Nie wszystko oczywiscie ma swoje dobre odpowiedniki. Mi brakuje np porządnego programu do wypalania płyt. Ale sporo jest.

Wiesz co... wypróbuję ten, co jest wbudowany w system i dam znać za jakieś 3 godziny

Yossi 11.06.2013 18:21

Kurde, wyglada na to, ze Solaris ma ten sam poroniony pomysl z montowaniem i demontowaniem urzadzen co Linux. Odechciewa sie robic cokolwiek

Patrix 11.06.2013 18:45

Scroluje, scroluje a fot jak nie ma tak nie ma:P

Berion 11.06.2013 19:05

Podobno tyle lat na nim pracowałeś i to Twój ulubiony system, a dopiero dzisiaj się dowiedziałeś że urządzenia się montuje? :hmm:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.