Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software (https://forum.cdrinfo.pl/f101/)
-   -   Problem z instalacją systemu brak widocznego dysku w laptopie (https://forum.cdrinfo.pl/f101/problem-instalacja-systemu-brak-widocznego-dysku-laptopie-92560/)

WODZU1972 20.07.2013 22:09

Problem z instalacją systemu brak widocznego dysku w laptopie
 
Witam nie mogę zainstalować systemu z płyty w laptopie firmy DELL INSPIRON N5030 cały czas po odpaleniu płyty po naciśnięciu dowolnego klawisza z systemem Windows 7 do pewnego momentu idzie instalka potem jest blok tak jakby nie widział według mnie dysku w nim. Już próbowałem taką metodą typu że wyciągnąłem z laptopa dysk i chciałem po podłączeniu go do komputera stacjonarnego tam zainstalować system potem go do laptopa podłączyć i już wgrać sterowniki itd. lecz niestety z negatywnym skutkiem w laptopie tak jakby dysku nie widział wcale.Może to moja wina bo gdy go podłączyłem do komputera stacjonarnego całkowicie go wyczyściłem przed stawianiem świeżego systemu robiąc formata.Może mi ktoś pomóc rozwiązać wyżej wymieniony problem.Na innym forum pisali abym zainstalował sterowniki pod AHCI/SATA lecz niestety to nie chce się z pendrive zainstalować nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.
Po włączeniu gdy nie nacisnę dowolnego klawisza wówczas ukazuje mi się:
Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows i jest opcja do wyboru czy uruchomić awaryjnie czy normalnie itd.
Wybieram opcję typu:
Uruchom system Windows normalnie po naciśnięciu enter klawisza.
Wówczas trwa chwilkę uruchamianie systemu po chwili ukazuje się:
Menedżer rozruchu systemu Windows i mam do wyboru tylko Windows 7
Klikam nato enterem i znów wraca do opcji Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows , trwa odliczanie i na ułamek sekundy ukazuje się niebieska plansza z białymi literami i po tym znów ukazuje się opcja Odzyskiwanie po błędzie system i tak niestety w kółko.

Berion 21.07.2013 12:30

Co to znaczy, że "jest blok tak jakby nie widział dysku"?

To co znajduje się na tym dysku twardym nie ma żadnego znaczenia, ani dla BIOSu/UEFI ani dla instalatora Windowsa.

Z pendrive'a to się chyba nie da, ja podłączałem... flopa na USB bo też miałem kiedyś podobny problem. No i sterowniki nie mogą być spakowane, muszą być na golasa czyli *.inf/*.sys itp.

gallus 21.07.2013 12:50

Spróbuj z innej płyty, bo może twoja jest delikatnie zarysowana i instalacja nie rusza. W7 nie potrzebuje już sterowników do instalacji na dysku SATA... Z pendriva powinno pójść bez problemu, wystarczy użyć Windows 7 USB/DVD download tool.

Patrix 21.07.2013 14:12

A ten laptop to przypadkiem nie miał funkcji recovery? Po co od razu z płyty?

Berion 21.07.2013 22:44

Teraz to już zdecydowanie miał. :D

sobrus 22.07.2013 07:59

Skoro już miał to można spróbować
1. Zaorać dysk gparted, nowa tablica partycji MBR
2. w BIOS wyłaczyć AHCI i przejść w tryb IDE
3. w BIOS wyłączyć UEFI i prześć w Legacy Boot (jeżeli ma UEFI).

Są to ustawienia najbardziej przyjazne do instalacji, aczkolwiek punkt pierwszy nie zadziała na dyskach >2TB, punkt drugi nieco spowolni działanie dysku, a punkt 3 spowolni rozruch Win8.

Oczywiście można zainstalować z pendrive, to dość łatwe do zrobienia - formatujemy pena na NTFS, bootsect na nim i kopiujemy zawartość płyty. Coś w ten deseń.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.