Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Instalacja FMCB (https://forum.cdrinfo.pl/f106/instalacja-fmcb-92593/)

proneo 06.08.2013 12:37

Instalacja FMCB
 
Witam, wyjechałem z domu na kilka dni i zostawiłem PS2 w domu. Gdy wrociłem właczylem ja zeby zagrac ale nie działa mi FMCB. Sprawdziłem pliki na karcie, i nie wiem czy jakiegos brakuje. W kazdym badz razie czarnulka nie czyta mi nagrywanych gier, tylko oryginalne. Podejrzewam ze to cos z tym FMCB, chciałbym go zainstalowac jeszcze raz. I tu pojawia sie problem, mam 2 karty pamieci po 8 MB ale FMCB byl na 1 tylko a na drugiej byly same save z gier. Zainstalował bym gdybym miał na innej karcie ale nie mam. Czytałem w internecie ze mozna to zrobic przy pomocy Swap Magic 3 ale nie mam takowej plyty. Czy istnieje jakas inna opcja wgrania FMCB ?

Berion 06.08.2013 16:20

Co rozumiesz poprzez: "nie działa FMCB". Opisz zachowanie konsoli i to co robisz po kolei zaczynając od włożenia wtyczki do kontaktu. ;)

proneo 06.08.2013 16:44

Wsadzam gre, wlaczam konsole, i nie wyswietla sie logo FMCB tylko standardowe PS2. Mam tylko 2 opcje : Browser i System configurations, gdy uruchamiam gre to nic sie nie laduje. Jest tylko czarny ekran. Natomiast oryginalne gry działaja bez zarzutu.

Berion 06.08.2013 17:26

A na karcie w OSDSYS (w browserze, w tej przeglądarce kart) masz jakieś ikonki sugerujące FMCB? Może ktoś Ci skasował FMCB pod Twoją nieobecność. Czy karta działa? Bo może w ogóle przestała. ;)

Zwykle kiedy zaczynają się problemy z kartą (czasy zgłaszania, wolniejszy odczyt itd.) to konsola się zawiesza na logo bądź jeszcze przed.

proneo 06.08.2013 17:32

karta działa bo save z oryginalnej gry mi sie zapisał. Na karcie mam nastepujące pliki i folder: BOOT, Snes Station, SYS-CONF, OPL i your system configuration. to ostatnie jest takie jakby przezroczyste lekko, szarawe troche, wczesniej raczej bylo czarne.

proneo 06.08.2013 21:22

przepraszam, nie wiem jak edytowac poprzedni post wiec pisze kolejny.
karte przegladalem w browserze konsolowym. wyczytalem w internecie ze jest mozliwosc nagrania ulelf na plyte i za jego pomoca nagrac fmcb z pendrive, czy to prawda?

szczuru 06.08.2013 22:46

Post możesz edytować w ciągu 2h od napisania.
Tak, możesz za pomocą uLe zainstalować FMCB ale przecież musisz mieć jakąś opcję odpalenia uLe.

Opcje:
-Swap płyty
-Zainstalowanie FMCB przy pomocy innej konsoli, która ma chipa lub już zainstalowany FMCB.
-Swap Magic
-Jeśli masz Fata - PSX Exploit
-Jeśli masz Fata - Network Adaptor + OSDSYS2

proneo 06.08.2013 23:12

Wszystko co napisałeś odpada. nie mam Swap Magic, mam slim, i nikt z moich znajomych nie ma juz PS2:/

szczuru 06.08.2013 23:50

Jest jeszcze jedna opcja - kupno oryginalnego adaptera Memory Card -> USB (wykorzystuje się go kopiowania save'ów z/do PS3). Po podłączeniu w/w adaptera do PC istnieje możliwość zainstalowania FMCB właśnie przez komputer.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.