Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Dodawanie linków po przekroczeniu 10 postów (https://forum.cdrinfo.pl/f10/dodawanie-linkow-po-przekroczeniu-10-postow-92625/)

ynsiwy 20.08.2013 19:04

Dodawanie linków po przekroczeniu 10 postów
 
Może by tak ograniczyć ilość pisanych postów dla nowych użytkowników na dzień, zwiększyć czas do napisania kolejnego posta.
Ustawić możliwość wstawienia linku po 20 postach, albo jakoś inaczej to rozwiązać, na pewno znajdą się inne pomysły.

Wiem, że pewne zasady mogę zniechęcać, ale jeżeli ktoś piszę na forum tylko po to, żeby wkleić link z reklamą, a jest to coraz częstsze, jest męczące.

Jeśli, Ktoś nowy pisze w konkretnej sprawie to będzie musiał przetrwać jakoś okres próbny i tyle.

Chodzi o to, żeby jakoś to z sensem rozwiązać :)

Prezesik 20.08.2013 19:09

Bez przesadyzmu.
Mamy szeryfów na posterunku.
:)

ynsiwy 20.08.2013 19:10

Mamy, ale im też trzeba jakoś pomóc :)

andy 20.08.2013 19:14

Może zrobić zatwierdzanie postów nowych osób przez moderację? Pewnie przysporzy im to więcej roboty, ale ukróci to pisanie 10 postów tylko po to aby dodać kolejnego z linkiem.
Ewentualnie umieszczanie linku w jakimś kontenerze, który sprawia że nie jest on indeksowany, oraz od razu wyświetlany.

btw, sporo osób przegląda forum codziennie, więc może by kilku przemianować na moderatorów?

Berion 20.08.2013 19:18

Od jakiegoś czasu, limit został zwiększony, zdaje się że do 50 postów aby wkleić link. Reklamowniki dają sobie spokój po kilku, góra kilkunastu. Po za tym dzielnie zgłaszacie takowych jegomości, a my równie dzielnie ich banujemy kasując wszystkie posty. ;)

ynsiwy 20.08.2013 19:22

Myślę, że @andy ma rację z wstępną moderacją i akceptacją postów nowych użytkowników. Może będzie to dla nich i dla moderacji lekko uciążliwe, ale już po kilku postach będzie widać intencje :)

grzeniu 20.08.2013 19:29

A ty chciałbyś, jako nowy na forum, żeby każdy twój post był akceptowany przez moda? Bo ja chyba nie...ani nie chcę być takim akceptorem.

Pomysł na zmianę tej sytuacji już został wdrożony, ale z jakichś względów chyba jeszcze nie działa. Bartez czegoś nie zbartezował do końca. Trza poczekać.

ynsiwy 20.08.2013 19:35

Są fora na, których tak to niestety wygląda, faktycznie jest to drastyczne posunięcie, ale zawsze jakaś opcja.
Skoro Bartez coś działa to trzeba czekać :)

andy 20.08.2013 20:36

Najbardziej wkurza, jak odpalasz forum i jest 10 tematów i na końcu każdego z nich post tej samej osoby - tylko po to aby licznik dobić.


Skoro moje dwa pomysły nie są takie dobre, to może wprowadzić jakiś mechanizm, który sprawdzi posty nowego użytkownika i jak tych nowych postów będzie 10 w ciągu 30 minut, to automagicznie leci email do modów - ryzyko spamera.


Tak czy siak nie można wprowadzić metody która odstraszy i tak coraz mniejszą liczbę użytkowników, która odwiedza to miejsce.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.