Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   [ARTYKUŁ]Poradnik jak wrócić z CFW do OFW (https://forum.cdrinfo.pl/f106/artykul-poradnik-jak-wrocic-cfw-ofw-92686/)

Bartez 07.09.2013 02:56

[ARTYKUŁ]Poradnik jak wrócić z CFW do OFW
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
Przychodzi taki czas w życiu "Custom Firmware'owicza", kiedy powoli zaczyna mu doskwierać brak usług online - a to save'ów w chmurze, a to kontaktu ze znajomymi z SEN, a to synchronizowania i porównywania z innymi trofeów, a to usługi PlayStation Plus, a to zwyczajnie bezstresowego grania online. I tutaj słowo klucz - bezstresowego - co prawda obecnie na CFW można łączyć się z serwerami Sony, tak jest to obarczone całkiem realnym ryzykiem bana nie tylko na konsolę, ale także i konto. Czy jest sens zakładać co chwilę kolejne konta i szukać niezbanowanego IDPS? Czy nie prościej po prostu pożegnać się z częścią dotychczasowej funkcjonalności i po prostu wgrać oryginalny, czysty fw? Teoretycznie jest to bardzo proste, gdyż wystarczy wgrać OFW na CFW w tej samej wersji (np. OFW 4.46 na CFW 4.46) - w praktyce jednak, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko otrzymania bana, należy podjąć cały szereg czynności.


Uwaga:

Poniższy poradnik NIE gwarantuje, że użytkownik nie zostanie zbanowany, z tego względu że nie da się wyczyścić wszystkich danych znajdujących się na pamięci NAND/NOR gdzie przechowywany jest firmware konsoli. Wgrywając oprogramowanie z paczki *.pup, banki nie są formatowane, a pliki jedynie nadpisywane. Idealną sytuacją byłoby mieć (i potem oczywiście wgrać) obraz flasha wykonany za pomocą modchipa (tzw. flasher) na konsoli która nigdy nie miała instalowanego CFW, ani na której nigdy nie był używany dongle (tzw. Jailbreak).

Jeśli wcześniej łączyłeś się z SEN (nie musiałeś się logować, konsola sama w tle się łączy z centralą) to mimo iż zastosujesz się do rad znalezionych na następnej stronie, ryzyko otrzymania bana niepomiernie wzrasta, ponieważ fakt ten mógł już zostać wcześniej odnotowany (nieznane są kryteria i sposoby wyszukiwania ofiar, nie wiadomo też czy zajmują się tym boty czy ludzie).


Artykuł podzieliłem na kilka sekcji, adekwatnie do pamięci z której chcesz usunąć możliwie jak najwięcej danych, ale czynności wykonuje się po kolei (to bardzo ważne, stąd taka nietypowa numeracja). Zalecam też najpierw wszystko uważnie przeczytać, a dopiero potem działać.

Zapraszamy do przeczytania artykułu: Poradnik jak wrócić z CFW do OFW

misiozol 07.09.2013 10:33

Jak dla mnie esencja wiedzy jak zwykle , nie widze siebie wracajacego kiedy kolwiek na jakikolwiek ofw no chyba ze $ony otwozy swoja konsole jak cfw ale predzej pieklo zamarznie niz to nastapi :D . Jedyne co to przydal by sie dzial download w konsolach zeby za kazdym razem nie przekopywac internetu dla jakies paczki ,fw ,homebrew itd. zwykly szybki opisik do czego sluzy i link do jakiegos zrodla nie zdychajacego po kilku miesiacach moze byc pelne reklam aby bylo pewne i stale ;)

Berion 07.09.2013 13:22

A ja się wciąż waham. EID0 mam, IDPS mam, obraz flaszki mam. Koleżankę z OFW też mam cholera, rozumiesz. ;)

Nie zamieszczam programów homebrew dlatego, że teoretycznie jak znowu coś odpali w dekiel prawnikom Sony to mogą się do nas przyczepić (podpisy paczek-właściciele liczb ;]).

misiozol 07.09.2013 16:07

Hmm.. a jak by byly na jakis tam serwerach w rosji ? tylko z kolei to jak by byly na jakis tam serwerach to jak dlugo by byly kto to wie szkoda bo fajna by byla biblioteka, chociaz dalo by rade nazwy i do czego sluza i co mozna nimi robic zeby bylo wiadomo czego szukac ?

Berion 07.09.2013 20:43

Podane są ich nazwy w poradniku. To jest raptem chwila w guglu. Większość jest np. na:
http://store.brewology.com/homebrew.php?lang=

misiozol 07.09.2013 22:22

A widzisz tej strony nie znalem a jest zajefajna dzieki za info ;)

s0chy 02.12.2013 14:17

Witam. Chce powrócić na OFW.
Mam rogero 4.46 oraz MM 1.01.
Na CFW konsola nie była podłączona do interntu.

O co dokładnie chodzi z tym patchem na sofcie 3.55 (pkt 4) ? Jak wspomniałem wczesniej mam rogero 4.46. Flagi nie przestawiałem ale rogero chyba robi to automatycznie. Co nalęzy w tym przypadku zroibć?

szczuru 02.12.2013 14:33

Cytat:

Napisany przez s0chy (Post 1267768)
Witam. Chce powrócić na OFW.
Mam rogero 4.46 oraz MM 1.01.
Na CFW konsola nie była podłączona do interntu.

O co dokładnie chodzi z tym patchem na sofcie 3.55 (pkt 4) ? Jak wspomniałem wczesniej mam rogero 4.46. Flagi nie przestawiałem ale rogero chyba robi to automatycznie. Co nalęzy w tym przypadku zroibć?

Flaga jest Ci zbędna w tym wypadku, gdyż OFW ma inne tokeny od QA i najzwyczajniej flaga na OFW nie będzie działać. Najszybszą/najbezpieczniejszą metodą na powrót na OFW jest format hdd i przywrócenie ustawień fabrycznych + instalacja OFW z recovery menu.

s0chy 02.12.2013 14:42

Jeżeli flaga jest nie potrzeba to dlaczego poradnik radzi ja przestawic?
Format przez PC czy przez konsole?

OFW w najnowszej wersji? czy musi byc 4.46 tak jak CFW i dopiero potem na najnowsza?

Berion 02.12.2013 16:31

Jak masz CFW 4.46 i wrócisz na fw 3.55 bez zmiany flagi CEX na QA to zabijesz konsolę.

W ogóle to który wariant wybrałeś? Adekwatnie do wariantu masz opisane punkty, w których jakie czynności po kolei należy wykonywać.

s0chy 02.12.2013 19:03

Wariant trzeci.
Nie potrzebuje save'ow oraz oraz zawartości HDD. Chce czystą konsole na obecnym OFW. Jednak zależy mi aby maksymanlnie zmniejszyc ryzyko bana. Dlatego wariant trzeci.

A wariant trzeci zaczyna się od pktu 4 więc stąd moje pytanie o flagę.

Berion 02.12.2013 19:30

Więc tak jak w poradniku. Jeśli nie masz to zmieniasz flagę konsoli na QA. Potem wracasz przez Recovery do jakiegoś CFW 3.55 bez łat na syscon np. Kmaew (to jest tzw. rehash (lub inna nazwa, dehash) sysconu). Zmieniasz flagę QA na CEX. Albo od razu zmieniasz flagę na CEX i wgrywasz OFW korespondujący z Twoim CFW czyli OFW 4.46.

Na Twoim miejscu, dopóki masz CFW zrób chociaż obraz flasha. Dzięki temu zawsze będziesz mógł odratować konsolę i wrócić do CFW.

- - -

Jeśli wcześniej konsola na CFW łączyła się z SEN (robi to sama w tle, nie musisz się logować na swoje konto w SEN) to nie ma sensu, jesteś już wtedy w grupie ryzyka.

jareks366 18.12.2013 18:31

Przywróciłem system PS3 trwało to jakies 18h ... właczyłem konsole i pokazało chciało pierwsze ustawinia . Odłączyłem dysk pełen format na komp .

Ale teraz doczytałem ze sa programy EraseMe v1.1 i PS Wipe czy jest konieczne ich uzycie ?

Berion 18.12.2013 18:45

Nie rozumiem o co pytasz. Napisałeś komentarz w temacie dotyczącym powrotu z CFW na OFW. Więc robisz dokładnie to co w poradniku i nic ponad to nie jest Ci do tego celu potrzebne.

jareks366 18.12.2013 18:47

OK Dobrze .

Jestem juz po formatach a mam CFW 4.50 Habib , wybrałem wariant 3 .

Teraz juz tylko wrzucam ofw 4.50 instaluje i po wszystkim ?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.