Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Emulacja na PC (https://forum.cdrinfo.pl/f106/emulacja-pc-92792/)

Berion 10.10.2013 18:16

Emulacja na PC
 
Od czasów Xbox'a dawno nic nie emulowałem. Minęło kilka lat, a mnie naszła ochota na powrót do jakiegoś klasyka. Ciekawy też byłem jak tam się temat posunął do przodu.

Znalazłem dwa bardzo fajne projekty multi emulatorów.

Pierwszy z nich to Higan, sukcesor BSENSa - jednego z najlepszych emulatorów SNESa (obok Snes9X i ZSNES). Odpala rom-y we wszystkich formatach dumpów cartridge'y dla SNES/Super Famicom, NES/Famicom, GB/GBC/GBA. Nie wiem jak z Gameboyami, nie testowałem, ale z emulacją SNESa radzi sobie doskonale, z NESem nieco gorzej. Nie potrafię za to odpalić nic dla Stellaview (nie wiem czy potrzebny jest jej BIOS, a jeśli tak to gdzie go wrzucić/do czego przypisać, czy potrzebny jest dump cartu dla Stelli i czy do tego nie potrzeba serwera). Obsługuje filtry OGL itp. podstawowe funkcje.

Drugi ciekawy emu to Kega Fusion. Również multi emulator, tym razem konsol Segi - i to wszystkich 8 i 16bitowych. Nie sprawdzałem jedynie nic dla SegiCD/MegaCD, ale też obsługuje i też wszystkie formaty.

Oba emulatory celują w jak najwierniejsze emulowanie prawdziwej konsoli dlatego też over dumpy, bad dumpy, dziwne hacki i fix'y mogą się na nich nie uruchomić (ale szczerze powiedziawszy to nie ma nawet po co męczyć się z ich obsługą, istotne są przecież tylko kopie 1:1 (i hacki na nich oparte)). Oba też nie potrzebują zewnętrznych biosów (nawet dla Segi 32X).


- - -

Emulacja N64 jak widzę dalej w powijakach, dalej brak obsługi DD64.

To samo z Saturnem.

Emulacja PSX to wciąż patche na patche, ale przynajmniej prawie wszystko działa. ;]

Wyżej się nie bawiłem. Podobno Dolphin i PCSX się już do czegoś nadają. ;)

revolver0 10.10.2013 18:57

Ostatnio natknąłem się na emulator Playstation 3. Ciekawe jak to działa w praktyce, może z 10 klatek na sekundę wyciągnie xD

misiozol 10.10.2013 22:00

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1263034)
Ostatnio natknąłem się na emulator Playstation 3. Ciekawe jak to działa w praktyce, może z 10 klatek na sekundę wyciągnie xD

To jak ci sie uda go pobrac i uruchomic to daj znac bo to jest fake smierdzi na kilometr od niego pobierzesz a potem trzeba znalesc mityczny bios i wluczysz sie po stronach a oni trzepia kase z reklam i zagadek co masz dopowiedziec ;)

szczuru 10.10.2013 23:47

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1263034)
Ostatnio natknąłem się na emulator Playstation 3. Ciekawe jak to działa w praktyce, może z 10 klatek na sekundę wyciągnie xD

Ze swojej szklanej kuli wróżę, że jest to ten sam badziew/fejk co 3DSEmulator ;)

Berion 11.10.2013 10:53

Po pierwsze nazwa programu powinna zapalić pierwsze czerwone światło. Specjalnie jest taka a nie inna aby google wysoko indeksował. Po drugie za słaby mamy sprzęt, nawet Sony mając pełną dokumentację nie zrobiło emulatora PS3 na PS4. Po trzecie konsola nie została złamana.

Emulatory PS3 to są, ale modułów. ;P

Albo ktoś chce budować tanio botnet albo wstrzykuje adware.


- - -

Co polecacie do emulacji NDS? :)

szczuru 11.10.2013 11:25

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1263073)
Po pierwsze nazwa programu powinna zapalić pierwsze czerwone światło. Specjalnie jest taka a nie inna aby google wysoko indeksował. Po drugie za słaby mamy sprzęt, nawet Sony mając pełną dokumentację nie zrobiło emulatora PS3 na PS4. Po trzecie konsola nie została złamana.

Emulatory PS3 to są, ale modułów. ;P

Albo ktoś chce budować tanio botnet albo wstrzykuje adware.


- - -

Co polecacie do emulacji NDS? :)


Realną konsolę ;) Strasznie potaniały :P

http://dx.com/c/video-games-699/nint...e&sortType=asc

http://allegro.pl/nintendo-ds-konsol...erTypeBuyNow=1

Dawno temu korzystałem z No$gba - emulacja DS'a była w porządku ;)

Berion 11.10.2013 11:36

Wolę duży ekran telewizora/monitora.
A za te 300zł to wolałbym kupić Everdrive M8 do pegaza. ;d

revolver0 11.10.2013 12:23

Może za 10 lat jak sprzętowo będzie taka możliwość to zrobią emulator PS3. Mnie zastanawia ile osób na to się nabrało i zainstalowało ten emulator. A emulacja PS2 jest już jakaś sensowna?

szczuru 11.10.2013 12:58

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1263087)
Może za 10 lat jak sprzętowo będzie taka możliwość to zrobią emulator PS3. Mnie zastanawia ile osób na to się nabrało i zainstalowało ten emulator. A emulacja PS2 jest już jakaś sensowna?

Z emulacją PS2 jest podobnie jak z PSX'em - łata na łacie ale da się bez problemu grać :)

Berion 11.10.2013 13:12

Higan w obecnej wersji nie radzi sobie z GBA kompletnie. Większość gier ma potworne glitche graficzne. I jednak wymaga zewnętrznego fw do tej konsoli. Szkoda trochę. Fajnie byłoby mieć kilka takich "wszystko mających" emulatorów (nie lubię MAME). Na szczęście Kega łyka całą 8/16bit Segę. Myślę, że prędzej czy później i to czeka Higana (emulacja SNESa jest świetna).

To co polecacie do Dual Screena? :P

Są jakieś porządne emulatory DC? Jak sięgam pamięcią były dwa NullDC i Makaron (tak, "nasi tu byli" :D).

szczuru 11.10.2013 13:49

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1263096)
Higan w obecnej wersji nie radzi sobie z GBA kompletnie. Większość gier ma potworne glitche graficzne. I jednak wymaga zewnętrznego fw do tej konsoli. Szkoda trochę. Fajnie byłoby mieć kilka takich "wszystko mających" emulatorów (nie lubię MAME). Na szczęście Kega łyka całą 8/16bit Segę. Myślę, że prędzej czy później i to czeka Higana (emulacja SNESa jest świetna).

To co polecacie do Dual Screena? :P

Są jakieś porządne emulatory DC? Jak sięgam pamięcią były dwa NullDC i Makaron (tak, "nasi tu byli" :D).

No$GBA - NDS
Makaron - DC :P

misiozol 11.10.2013 13:59

Ja to czekam az rozpracuja vite kiedys ten dzien moze nastapi no sama specyfikacja quad up to 2.0Ghz juz mowi o sobie teoretycznie powinna byc w stanie zaemulowac ps2 , wydaje mi sie ze sprzetowo powinno wystarczyc .

Berion 11.10.2013 18:00

Póki co sprawdziłem NO$GBA z moimi grami na GBA. ;] Słabo, sporo się glitchuje albo nawet wysypuje emulator. Brak nawet save/load z RAM. Wrócę chyba do VBA, widzę że rozwijany form to VBA-M.

misiozol 12.10.2013 08:48

Berion a nie prosciej wrzucic na psp i tam zaemulowac ? radocha wieksza bo na psp dziala i mozna wszedzie wziac ze soba ;)

szczuru 12.10.2013 11:44

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1263186)
Berion a nie prosciej wrzucic na psp i tam zaemulowac ? radocha wieksza bo na psp dziala i mozna wszedzie wziac ze soba ;)

@misiozol,

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1263082)
Wolę duży ekran telewizora/monitora.
A za te 300zł to wolałbym kupić Everdrive M8 do pegaza. ;d



Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.