Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio (https://forum.cdrinfo.pl/f112/)
-   -   Pure Audio Blu-ray Disc-moje pierwsze ..(wrażenia).. (https://forum.cdrinfo.pl/f112/pure-audio-blu-ray-disc-moje-pierwsze-wrazenia-92796/)

czary2mary 11.10.2013 12:45

Pure Audio Blu-ray Disc-moje pierwsze ..(wrażenia)..
 
Ilość załączników: 5
Pierwsze Pure Audio Blu-ray Disc jakie słuchałem -ale raczej nie będę się rozwodził
nad dźwiękiem ponieważ sam materiał w dużej mierze jest Remaster i pochodzi z 60-70-80 lat kiedy w technice zapisu dźwięku królował analog i taśma jak również nie mam
dostępu do wydań tej samej płyty na CD,DVD-Audio,SACD.
W każdym razie na sprzecie ze średniej półki brzmi ładnie i przyjemnie dla ucha.
Ale z pewnością najlepiej będą brzmiały najnowsze produkcje muzyczne.
Na wydaniu tańszym które mam muzyka w formacie :
PCM 24-bit/96Khz 2.0
DTS-HD Master Audio 24-bit/96KHz 2.0
Dolby True HD 24-bit/96KHz 2.0
Na droższym wydaniu spotykane pliki w formach nazwijmy przenośnych
- Flac 24bit/192KHz
- Flac 24bit/ 96KHz
- Wav 16bit/44.1KHz
- MP3
z możliwością legalnego przeniesienia na przenośne urządzenia (mp3-4,pendrive,telefon itp itd.)
Pierwsze co się rzuca w oczy to pojemność płyty -50 piosenek na moim wydaniu czyli wszystko w jednym miejscu łatwo dostępne -ilość nie dostępna dla poprzednich formatów nawet
wydanie DVD-Audio tego tytułu jest DVD9x2.
Również teoretycznie każdy sprawny odtwarzacz BD to odtworzy (oczywiście o opcjach audio musi być zaznaczony downsamling 192KHz,ewentualnie 96KHz dla materiału 96khz)-sprawdzałem na 4 różnych modelach-1 nie dał rady-rozpoznawał BDMV ale nie włączał menu tylko licznik coś odliczał -obraz co chwilę śnieżył i zero muzyki więc nie jest tak dobrze jak zwykle problemy są
.....- więc chyba nie do końca
wyciągnięto wnioski z wymierających formatów SACD i DVD-Audio gdzie konieczna była kosztowna wymiana odtwarzacza.
Struktura plików jest praktycznie identyczna jak na Blu-Ray Video .
Na koniec cena......hmm...dostałem w prezencie ....ale na naszym Allegro przynajmniej to wydanie bardzo pozytywnie zaskakuje..ceny nowości w granicach 50$-ceny wznowień od 19-50$
w zależności od tytułu ,rodzaju wydania ,kraju,czy zawartości z plikami do przenoszenia na urządzenia mobilne czy nie.

http://allegro.pl/the-rolling-stones...603008165.html

choć są i tańsze oferty np :

http://allegro.pl/led-zeppelin-celeb...614331639.html

Kupno w sieci w postaci DIGITAL DOWNLOAD w najlepszej jakości tych 50 nagrań w Flac\24bit kosztowało by spokojnie ze 150zł a jakość jednak nie ta półka i brak nośnika.
Ale wielkiej przyszłości i wielkiego sukcesu temu przedsięwzięciu jakoś nie wróżę -ale czas i ceny pokaże i zweryfikuje wszystkie rynkowe prognozy i pomysły wytwórni płytowych.:)

Załącznik 63415

Załącznik 63416

Załącznik 63417

Załącznik 63418

Załącznik 63419

Berion 11.10.2013 13:18

Pierwszy raz słyszę o czymś takim.

Czy materiał jest zabezpieczony przed kopiowaniem/ripowaniem?

czary2mary 11.10.2013 13:34

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1263098)

Czy materiał jest zabezpieczony przed kopiowaniem/ripowaniem?



Oczywiście że tak;)przed kopiowaniem płyty jak również dostęp do tracków HD i wielokanałowych.
Funkcja mShuttle umożliwia komunikację z PC i jedynie kopiowanie plików na urządzenia przenośne.:)

loki7777 11.10.2013 16:55

Ale z przenosnych juz mozesz gdzie chcesz?:)

- Deckard - 11.10.2013 17:04

Jak dla mnie to kolejny freak, kluczem w dzisiejszym świecie audio jest mnogość formatów w tym wielokanałowych ,
a tak w tych Stonesach to jaka różnice usłyszysz na średniej klasy sprzęcie miedzy 2.0 dts hd master a 2.0 dolby true hd...
sam mam leciwy sprzęt ale dla mnie ma znaczenie tylko stereo [ew pcm24] i dts 5.1

czary2mary 11.10.2013 17:45

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1263126)
Ale z przenosnych juz mozesz gdzie chcesz?:)

Legalnie możesz używać na czym chcesz jak masz płytę z plikami do przenoszenia;)

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1263127)
Jak dla mnie to kolejny freak, kluczem w dzisiejszym świecie audio jest mnogość formatów w tym wielokanałowych ,
a tak w tych Stonesach to jaka różnice usłyszysz na średniej klasy sprzęcie miedzy 2.0 dts hd master a 2.0 dolby true hd...
sam mam leciwy sprzęt ale dla mnie ma znaczenie tylko stereo [ew pcm24] i dts 5.1

W tych Stonesach można nie usłyszeć -bo to Remaster starych zaszumionych nagrań -w porównaniu do oryginalnych jest spora różnica ale ...........
24bit\192KHz które jest w tym formacie możliwe to już jakość porównywalna do studyjnego nagrania jakie wychodzi ze studia.
Będę miał coś nowego tak wydanego to się wsłucham i ocenię czy warto -na razie bez inwestycyjnie do tego podchodzę -sprzęt to odtwarza bez problemów więc coś na pewno jeszcze przetestuję:)

Berion 11.10.2013 17:56

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1263103)
Oczywiście że tak;)przed kopiowaniem płyty jak również dostęp do tracków HD i wielokanałowych.
Funkcja mShuttle umożliwia komunikację z PC i jedynie kopiowanie plików na urządzenia przenośne.:)

Aha, czyli kolejny wynalazek obwarowany absurdalnie surowym DRM. To nie może być tak, że kupuję płytę z muzyką i nie mogę sobie zgrać z niej zawartości w takiej samej jakości, w formie która mi odpowiada. Podzieli los SACD/DVD-Audio.

We mnie klienta nie znajdą.

czary2mary 12.10.2013 06:36

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1263134)
Aha, czyli kolejny wynalazek obwarowany absurdalnie surowym DRM. To nie może być tak, że kupuję płytę z muzyką i nie mogę sobie zgrać z niej zawartości w takiej samej jakości, w formie która mi odpowiada. Podzieli los SACD/DVD-Audio.

No ;)masówka to na pewno nie będzie -wśród moich znajomych mało kto ma Blu Ray a już piec z dekoderem dts hd master i dolby true hd ze świecą szukać .
Na pewno w HIT-ciorach można się dodatkowo gratisowo Cinavii spodziewać;)

M@X 12.10.2013 12:15

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1263134)
Aha, czyli kolejny wynalazek obwarowany absurdalnie surowym DRM. To nie może być tak, że kupuję płytę z muzyką i nie mogę sobie zgrać z niej zawartości w takiej samej jakości, w formie która mi odpowiada. Podzieli los SACD/DVD-Audio.

We mnie klienta nie znajdą.

W Tobie nikt klienta nie znajdzie ale juz Ci kiedys o tym mowilem - Ty nie jestes targetem ;-)...

czary2mary 18.10.2013 13:55

Ilość załączników: 3
Druga uczta w domu;)
Tym razem mam z czym porównać -mam DVD9x 2 tego wydania z Dolby Digital 5.1, DTS 5.1
Przewaga Pure Audio jest słyszalna zwłaszcza w DTS Master Audio HD-brzmi bardzo dynamicznie i brzmienie wymiata wszystko ze stołu ;)zwłaszcza że koncert świetny:)

Załącznik 63489

Załącznik 63490

Załącznik 63491

czary2mary 23.10.2013 19:38

Ilość załączników: 2
Kolejny tytuł na warsztacie :)

Nirvana: Nevermind:)
Tym razem mogę porównać do CD tego wydania
Na płycie Pure Audio do wyboru :
LPCM Audio 2.0 / 96 kHz /24-bit
DTS-HD Master Audio 2.0 / 96 kHz 24-bit
Dolby TrueHD Audio 2.0 / 96 kHz 24-bit

Wyjątkowo ładnie brzmi LPCM -reszta oczywiście też niezły czad ,zresztą muzyka
przeznaczona do głośnego słuchania ;)

Załącznik 63530

Załącznik 63531

czary2mary 12.11.2013 18:37

Ilość załączników: 1
Materiał na BD-50 i to mówi wszystko jak to brzmi ;)


Załącznik 63678

czary2mary 15.11.2013 13:40

Ilość załączników: 1
Pink Floyd -Wish you were here brzmi zdecydowanie gorzej od The Dark Side of The Moon ale wiadomo im starsze nagrania tym ciężej uzyskać dobre brzmienie:)

Załącznik 63692

- Deckard - 15.11.2013 17:34

jakoś chyba nie bardzo, miedzy albumami jest dwa lata różnicy,ale ciemna strona jest bardziej znaną i rozreklamowaną dla ogółu
,na niej najwięcej sie zarobi dopieszczając materiał - to i sie starali

joujoujou 15.11.2013 18:55

Przeciętny słuchacz i tak nie zauważy absolutnie żadnej różnicy pomiędzy tym całym pure audio a, na przykład, DVD-Audio. :P

Co napisawszy, zapuszczę sobie Brothers In Arms 20th Anniversary Edition (na DVD-audio właśnie). :]

Albo nie, lepiej najnowszy DT. :taktak:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.