Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   Uszkodzona płyta z grą PS3 jak odczytać? (https://forum.cdrinfo.pl/f104/uszkodzona-plyta-gra-ps3-jak-odczytac-93037/)

misiozol 25.12.2013 18:27

Uszkodzona płyta z grą PS3 jak odczytać?
 
Sluchajcie chcialem sobie pograc w oblivion IV i zonk plyta ma uszkodzana warstwe na nadruku delikatna kropeczka , gra dziala z plyty w napedzie ale niemoge zrobic dumpa na hdd nie chce mi sie szukac w necie i zciagac bo to prawie 20gb , jest mozliwosc jakims managerem zrobienie dumpa z pominieciem blednych sektorow ?

A youkai of love 25.12.2013 18:47

Jak bardzo Ci zależy to spróbuj Clone'm on zrobi backup ze wszystkiego - inna sprawa że przy uszkodzonych danych zgrywa zatrważającą prędkością nie przekraczającą 1kb/s - ja tak odzyskałem (prawie XD) gre na X360 - zgrywała się tylko 2 dni :P. Używałem CloneCD - z tego co wiem (ale głowy uciąć sobie nie dam) BD-ROM też powinno odczytać.

misiozol 25.12.2013 18:49

Tak tylko widzisz naped w kompie BD twierdzi ze plyty tam nie ma bo jest szyfrowana , a tak juz bym to dawno zrobil :/

A youkai of love 25.12.2013 19:01

No to jak zależy to nie prościej będzie, i szybciej pobrać tą grę? Jak wiesz mając oryginał możesz mieć tylko jedną kopię. To tylko sugestia, ale poczekaj na Beriona - on na pewno coś zaradzi, a ja nie będe mieszać :).

Berion 25.12.2013 19:27

multiMAN sczytuje do *.iso ale w głupi sposób bo kopiuje najpierw wszystko z tej płyty i dopiero z tego składa obraz. Także nie nadaje się.

Na PC można sczytać, jest do tego specjalna aplikacja. I potem możesz to też odszyfrować (ale nie musisz, podobno z zamontowanych szyfrowanych też można grać). Niestety pewnie nie pomija bad sektorów. Na forum ReDump widziałem kiedyś taki temat.

http://forum.redump.org/topic/12699/...-instructions/

Tutaj twierdzą że niektóre napędy widzą PS3 BD-ROM i że można sczytać płyty przez ISO Buster. To teoretycznie by rozwiązywało problem ale tylko teoretycznie ponieważ ponieważ nie wiadomo jak zachowa się konsola na bloku który jest uszkodzony i nie daje się odszyfrować.

misiozol 25.12.2013 19:38

Wlazlem na to forum ale masakra szukac czegos co nie wiadomo jak znalezc , forumowa szukaczka tez za wiele nie pomaga , pamietasz nazwe tego programu moze ?

Berion 25.12.2013 19:44

Byłem w błędzie. Nie mają swojego, używają wynalazku od X3Key. Swój mają tylko dumper kluczy pod GameOS i OtherOS.

misiozol 25.12.2013 19:50

Czyli nie ma szansy na jaki kolwiek sposob na odczytanie pod PC ?

Berion 25.12.2013 20:33

Przeczytaj jeszcze raz post nr.5. ;]

misiozol 25.12.2013 22:29

O widzisz nie zauwazylem ze edytowales posta , niestety nie mam napedu BD ktory odczyta mam na mediatek-u jeden ale nie czyta wiec dupa , ale problem w sumie rozwiazalem w inny sposob przerzucilem przez ftp na kompa z napedu , okazalo sie ze uszkodzenie na moje szczescie bylo na jednym z plikow jezykowych chyba francuskim przy okazji wziolem i wykastrowalem gre i z 20gb zrobilo sie 6,5gb :D

Berion 26.12.2013 12:52

Znajdę czas to zrobię poradnik wykonywania kopii 1:1, deszyfrowania, itd. Ale to musiałbym znaleźć też jeszcze nagrywarkę która to zobaczy. Mam jakiegoś LG ale pewnie się nie nada. Jakbym miał za dużo pieniędzy to spróbowałbym zrobić swap TOC jak za starych dobrych czasów... ale nie mam he he.

misiozol 26.12.2013 13:56

Widzisz to nie takie proste popatrz sie na post no. 10 oraz 18 w linku od ciebie pisze ze mozna zrobic dump przy pomocy w/w napedow ale i tak go nie odszyfrujesz i nie zadziala w ps3 bo brak klucza , a zeby to zrobic potrzebujesz naped od ps3 oraz 3k3y Ripper i kolo sie zamyka bo to jest bez sensu wtedy , chyba ze tylko wzgledem korekcji i ominiecia uszkodzonych sektorow z plyty BD , patrzylem sie to ten pcb 25euro naped mam z matrwej konsoli, mam LG ggw-h20l i nie widziala plyty . Wiesz ciekawi mnie czy dalo by rade zmodyfikowac FW nagrywarek BD w PC zeby widziala plyty PS3 , i druga sprawa ciekawi mnie czy widzenie plyty przez naped jest uwarunkowane sprzetowo czy softowo przez FW napedu .

Berion 26.12.2013 15:18

Słowo klucz: without. A my mamy PS3, na której ów klucze można sczytać (bez X3Key) i dump odszyfrować na PC (nie ma takiej potrzeby zresztą, czytałem że można montować zaszyfrowane ISO i konsoli to smakuje). ;)

Berion 03.01.2014 02:45

Okazuje się, że tylko EBOOT jest szyfrowany, a więc byłem w błędzie. A zatem możliwe jest odczytanie zajechanej płyty starymi metodami - pod warunkiem że napęd odczytuje PS3BD-ROM (np. LG BH16NS40) i pod warunkiem, że EBOOT nie będzie leżeć na uszkodzonych sektorach. A jak będzie to można go zastąpić czystym od kolegi (szyfrowane są całe bloki, a więc rozmiar zaszyfrowanego pliku będzie większy niż odszyfrowany wydłubany plik).

PIC i reszta nie są potrzebne i nie odczyta się ich na PCtowym napędem (a przynajmniej nie ze standardowym fw).

Zaś DHK potrzebny do odszyfrowania można wziąć z bazy, z PS3 BruteForce Savedata Tool którą gracze uzupełniają (duża szansa że trafisz na swój). Także w tym przypadku nie potrzeba nawet sprawnej PS3. Wyjaśniła się też przy okazji tajemnica tzw. "True Blue Discs". ;)

chris996 11.10.2014 23:13

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1270438)
Używałem CloneCD - z tego co wiem (ale głowy uciąć sobie nie dam) BD-ROM też powinno odczytać.

Odświeżę temat i zapytam od kiedy CloneCD potrafi kopiować gry na konosolę, zwłaszcza na PS3?
I czy wogóle potrafi kopiować jakiekolwiek płyty BD?
Zresztą program już nie rozwijany, gdzie ma go zastąpić CloneBD.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.