Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PSP się samoczynnie wyłącza chwilę po uruchomieniu (https://forum.cdrinfo.pl/f105/psp-sie-samoczynnie-wylacza-chwile-po-uruchomieniu-93078/)

lukasz1989 02.01.2014 19:10

PSP się samoczynnie wyłącza chwilę po uruchomieniu
 
Czołem. Mam problem z moją konsolą. Jest to PSP go, model PSP-N1004 CB. Przesuwam przycisk Power w celu jej włączenia, ale po chwili się ona sama wyłącza, a tuż przed wyłączeniem na sekundę mrugną jednocześnie diody WiFi i BT. Najczęściej jest tak, że PSP wyłącza mi się jeszcze przed pojawieniem się ikonek XMB (ruchomy motyw zdążę jeszcze przez chwilę ujrzeć na ekranie) lub krótką chwilę po pojawieniu się menu XMB. Zdarza się jednak, że uda mi się ją normalnie włączyć, poszperam trochę po menu, a potem i tak się w końcu ona wyłącza. Zdarza się również, że jak samoczynnie konsolka zgaśnie, to gdy ponownie próbuję ją włączyć, nic się nie dzieje, a ona sama włącza się po chwili sama, żeby potem i tak zgasnąć. Bateria jest naładowana do pełna. Nie wiem co się dzieje, zawsze chodziła jak ta lala, usterka pojawiała się po dłuższym czasie nieużywania konsolki. Ma ktoś jakieś pomysły w czym może tkwić problem ? Z góry dzięki za wszelkie porady.

Berion 02.01.2014 19:58

Może się przegrzewa i wyłącza aby nie zagotować? Tłumaczyłoby to też problemy z ponownym włączeniem.

Sprawdź czy ma czym odprowadzać ciepło (kurz). Dodatkowo; PSP chyba używa do odprowadzania ciepła bezpośrednio z procka/ów, tak jak PS2, pasków. Może coś się z nimi zaczęło niedobrego dziać?

Zgaduję, jedyne co robiłem z PSP to podkładki pod dpad. ;p

lukasz1989 02.01.2014 20:08

Czyli musiałbym ją rozkręcić i zajrzeć do wnętrza. Prawdę mówiąc myślałem nad tym, ale nie mam takiego małego śrubokręta, a może to być coś z włącznikiem ? No i co mogą sygnalizować migające przez chwilę i w tym samym momencie diody WiFi i BT ?

Berion 02.01.2014 22:17

Gdyby było coś z wyłącznikiem to nie miałbyś problemu z ponownym odpaleniem konsoli.

Nie wiem co sygnalizują diody - nie przypominam sobie aby obie się zapalały przy starcie (a więc to raczej nienormalne).

lukasz1989 02.01.2014 22:40

Z tym włącznikiem to myślałem, że być może coś nie łączy tak jak trzeba i zanika przez to zasilanie.

Berion 02.01.2014 22:51

Czemu znikałoby czasowo? :)

lukasz1989 16.06.2014 17:26

Gdy podepnę konsolkę pod zasilacz, to działa ona normalnie. Kiedy tak pobędzie jakiś czas pod ładowarką, a później ją odepnę, to też działa, ale tylko do pewnego czasu. Jak raz jej odwali, to już później cały czas. Czyli winowajcą może być bateria ?

szczuru 16.06.2014 21:38

Cytat:

Napisany przez lukasz1989 (Post 1285862)
Gdy podepnę konsolkę pod zasilacz, to działa ona normalnie. Kiedy tak pobędzie jakiś czas pod ładowarką, a później ją odepnę, to też działa, ale tylko do pewnego czasu. Jak raz jej odwali, to już później cały czas. Czyli winowajcą może być bateria ?

Wróżyć tu nikt nie umie ;) Najpewniejszym sposobem byłoby sprawdzenie z inną baterią.

misiozol 16.06.2014 23:02

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1285869)
Wróżyć tu nikt nie umie ;)

Ja znam cyganki , one ci prawde wywroza :rotfl:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.