Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   [ARTYKUŁ][PS3] Kopiowanie gier na PlayStation 3 (https://forum.cdrinfo.pl/f104/artykul-ps3-kopiowanie-gier-playstation-3-a-93090/)

Bartez 05.01.2014 15:18

[ARTYKUŁ][PS3] Kopiowanie gier na PlayStation 3
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
Pomijając krótki epizod z dongle True Blue i ich pirackimi nośnikami, do tej pory nie było ani sposobu ani jakiejś wielkiej potrzeby wykonywać kopii gry do postaci obrazu płyty. Ten stan rzecz zmieniła grupa Cobra Team, która podobnie jak True Blue (o ile to nie Ci sami ludzie, ale to temat na osobny artykuł) zarabiała na dongle'u który współpracował tylko z ich (...)

Zapraszamy do przeczytania artykułu: [PS3] Kopiowanie gier na PlayStation 3

Bartez 05.01.2014 15:18

[ARTYKUŁ][PS3] Kopiowanie gier na PlayStation 3
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
Jak większość gier na konsole wydanych na płytach, tak i w przypadku BD-ROM dla PlayStation 3, nie są tłoczone na standardowych nośnikach. Tym razem różnica polega na ukryciu poza zasięgiem komputerowych napędów, specjalnego obszaru m.in z kluczem którym zaszyfrowany jest kontener z głównym plikiem wykonywalnym (EBOOT.BIN). Dodatkowym, tym razem już drobnym zabezpieczeniem jest umieszczenie w pierwszych kilobajtach, ilości zajmowanych sektorów i tzw. licencji (fraza "PlayStation 3" i numer katalogowy gry) bez których konsola odmówi uruchomienia gry. Ważne jednak jest to aby EBOOT był odszyfrowany - i o tym głównie będzie traktować niniejszy poradnik (być może w przyszłości nie będzie takiej potrzeby).

(...)

Zapraszamy do przeczytania artykułu: [PS3] Kopiowanie gier na PlayStation 3

misiozol 05.01.2014 15:34

Jak zwykle bardzo ciekawy artykul , powinien zostac (tak jak i inne) podwieszony w dziale konsole ;)

Berion 05.01.2014 15:43

Ilość załączników: 4
W swoim czasie będzie. ;)

Nie chciałem wgrywać na serwer bo jeszcze komuś na S by się nie spodobały. ;) Pliki:

chris996 01.02.2014 20:07

Pierwszy chyba artykuł, w którym są zdjęcia. Zdecydowanie ułatwia pracę.
Do tego załączone potrzebne pliki. Good job :)

Berion 01.02.2014 21:00

Przecież wszystkie mają. ;)

misiozol 02.02.2014 10:38

Zgadzam sie wszystkie maja ale ciagle trzeba niezle sie ich naszukac , kurcze ALE FAJNIE BY BYLO JAK BY JE KTOS PODWIESIL :P

Berion 02.02.2014 20:17

Tutaj zawsze są wszystkie: (ok, tego jednego akurat nie ma, jutro dodam bo niedziela pracująca ;d)

>> http://forum.cdrinfo.pl/f30/linki-do...glownej-57360/

romek1987 13.02.2014 15:42

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że można nagrywać gierki na PS3:D chyba jestem trochę zacofany w tej sprawie

Berion 13.02.2014 19:21

Można tylko po co? Nie uruchomisz ich. ;) Poradnik jest o kopiowaniu gry 1:1 i ewentualnym deszyfrowaniu obrazu (aby zamontować w konsoli z HDD lub USB i grać), nie o nagrywaniu na płyty.

Trilu 24.09.2015 11:51

Jako iż jest możliwość zagrania z płyty Blu,naradza się pytanie : co z grami na dwóch warstwach ?
Zadziała taka kopia nagrana na płytę BD-R DL ?
Płyty drogie ,testy pociągną po kieszenie :)

Berion 24.09.2015 12:46

Artykuł jest o kopii 1:1. Póki co nic po za ODDE ich nie odczytuje.

Dla formalności napisałem też jak je odszyfrować aby można było użyć z CFW. Tyle tylko, że na CFW wystarczy skopiować pliki z płyty i spakować do *.iso, co robi w locie np. multiMAN po wybraniu opcji "Create ISO" z "zakładki" z grami. :P Różnica pomiędzy pełną kopią, a tą jest taka że nie zachowujesz LBA, a pliki wykonywalne i kontenery z nimi są już odszyfrowane (chodzi o szyfrowanie kluczem zawartym na płycie w obszarze którego żaden zwykły napęd w komputerze nie odczyta).

Z żadnej płyty nie odczytasz ponieważ wymagałoby to hacku firmware napędu. A nie skopiujesz zabezpieczeń z BD-ROM na np. BD-R.

Jedynie na firmware DEX można z dowolnego nośnika (DVD SL/DL i BD SL/DL), ale tylko w przypadku kiedy pliki są podpisane dla DEX (DEX'owe EBOOT/SELF/SPRX) - wiem bo w pracy tak testowaliśmy kilka gier. :D

misiozol 24.09.2015 17:35

W zasadzie sprowadza sie do tego samego co x360 potrzebny jest oryginalny naped do wykonania kopii bezpieczenstwa , a potem hulaj dusza ;)

Trilu 24.09.2015 19:05

Kopie to wiem jak zrobić,ale wyszła właśnie łatka/patch do DEX który uruchamia kopie z płyty ,tak to zrozumiałem ;)

szczuru 24.09.2015 19:51

Cytat:

Napisany przez Trilu (Post 1337284)
Kopie to wiem jak zrobić,ale wyszła właśnie łatka/patch do DEX który uruchamia kopie z płyty ,tak to zrozumiałem ;)

Jeśli mówisz o ostatnich dniach to wyszedł patch naprawiający/dodający możliwość odtwarzania filmów BD na DEX-ie (DEX miał zablokowany odtwarzacz).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.