Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Bluetooth USB działa tylko w jednym porcie USB?! (https://forum.cdrinfo.pl/f113/bluetooth-usb-dziala-tylko-jednym-porcie-usb-93093/)

Patrix 05.01.2014 21:44

Bluetooth USB działa tylko w jednym porcie USB?!
 
Ilość załączników: 4
Mam takiego starego Bluetootha w niebieskiej przeźroczystej obudowie.
Było kiedyś dołączone do niego jakiś Bluesoleil czy jakoś tak. Ale chciałem to uruchomić na sterownikach systemowych MS W7.

Sprawa wygląda tak, że wtyczka została wykryta przez system i automatycznie zainstalowały się sterowniki, wybrałem jakiś losowy wygodny mi port USB.
Na obecnym systemie podłączałem to pierwszy raz (czyli uznaniowo po formacie systemu).

Załącznik 64457
Załącznik 64458

Problem w tym, że jak wsadzę to badziewie w inny port USB to już nie działa:

Załącznik 64456
Odinstalowywanie sterowników już nic nie daje.
Ten głupi komunikat powoduje, że wtyczka w ogóle nie jest rozpoznana przez system, a sterowniki z linka na samym dole nie wykrywają urządzenia.

Nawet przy pomocy programu usbdeview nic to nie daje:

Załącznik 64460


Do licha o co chodzi, że to działa tylko w USB, w który pierwszy raz to wpakowałem, oraz jak to zmienić? :szczerb:

Urządzenie to ma identyfikator USB\VID_1131&PID_1001&REV_0373
czyli wg google to SYBA SD-U1BTC2-IS Bluetooth Wireless Adapter
wygląda podobnie jak ten: http://www.sybausa.com/productInfo.php?iid=651

Oczywiście po włożeniu tej wtyczki do USB, z którego została pierwszy raz wykryta wszystko gra.
Nawet można odinstalować sterowniki, system wykrywa nowe urządzenie i instaluje je ponownie z pomyślnym skutkiem.

k***a help, wszystkie gniazda USB są sprawne

M@X 05.01.2014 22:57

Wskazuje na problem z gniazdem. Widocznie to jedno daje pelne 0,5 A podczas gdy reszta jest tak wysluzona ze podaje tylko czesc z tego.

Patrix 06.01.2014 00:13

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1271908)
Wskazuje na problem z gniazdem. Widocznie to jedno daje pelne 0,5 A podczas gdy reszta jest tak wysluzona ze podaje tylko czesc z tego.

Płyta jest nowa. Jak pisałem wszystkie gniazda USB sprawne. Chyba mi wierzysz?;)
Będąc dosłownym - pierwsze wpięcie było na hubie USB w monitorze LCD i tak właśnie zostało...

demek 06.01.2014 09:20

Moze w problemie nie pomoge ale nie jestes jedyny, ktory doznal dziwnych problemow z usb. Mialem niedawno problem z pendrivem. Poza dwa portami komunikat, ze to urzadzenie moze dzialac szybciej i transfery spadly do set kilo z prawie 20 mega i ponad 20 mega.
Pomyslalem, ze moze pen mi pada...ale w laptpie dziala jak nalezy...a inne penki w kazdym porcie. Nawet te szybsze.

Pomogl format pena.

Patrix 06.01.2014 12:01

Ilość załączników: 1
Pendraki działają, czytniki do kart SD też.
Ma ktoś BT w postaci wtyczki? Chodzi o sprawdzenie czy ta anomalia się powtarza.

Tak się instaluje na pierwszym porcie huba USB.

Załącznik 64483

andy 06.01.2014 12:12

Może to i głupie, ale w tym linku widzę, że urządzenie pracuje z max USB 1.1. Być może w biosie masz wyłączone "legacy" USB dla portów czy coś?

gallus 06.01.2014 12:21

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1271936)
...
Ma ktoś BT w postaci wtyczki? Chodzi o sprawdzenie czy ta anomalia się powtarza.
...

Ja mam coś takiego:
http://img.dxcdn.com/productimages/sku_12092_1.jpg

Niezależnie gdzie podłącze to chwila instalacji systemowych sterowników (Win 7 x32) i działa...

Patrix 06.01.2014 12:56

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez andy (Post 1271938)
Może to i głupie, ale w tym linku widzę, że urządzenie pracuje z max USB 1.1. Być może w biosie masz wyłączone "legacy" USB dla portów czy coś?

Miałem w UEFI cały czas włączone USB Legacy (ale sprawdziłem dla pewności -> dałem teraz na AUTO).

Ściągnąłem PSTools aby usunąć urządzenie VID_1131&PID_1001
z gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\U SB
bo standardowo nawet jako owner miałem odmowę dostępu:

Załącznik 64484

Teraz w zasadzie byłem pewien, że po restarcie zadziała na innym porcie (bo usunąłem sparowanie z portem: LocationInformation"="Port_#0011.Hub_#0001),
ale niestety nic to nie dało (w portach USB w mobo).

Andy Twoja teoria nabiera sensu, ale USB 3.0 powinno być kompatybilne z poprzednikami...?

Ważne obserwacje:
- teraz następnej pierwszej instalacji urządzenia pomyślnie dokonałem z drugiego portu huba USB w monitorze.
- aktualnie urządzenie działa tylko pod portem Port_#0004.Hub_#0003 (a pod portem Port_#0011.Hub_#0001 przestało działać) :szczerb:
- czyli czyszczenie rejestru zadziałało
- a urządzenie faktycznie paruje się z konkretnym portem na stałe.

Andy jedyna uwaga do Twojej teorii jest taka, że na przednim panelu obudowy mam czytnik z portami USB 2.0 -pod nimi nie odpala.
Z tyłu obudowy mam niebieskie USB 3.0 - pod nimi nie odpala.
Urządzenie po wyczyszczeniu rejestru instaluje się tylko na hubie USB podpiętym do śledzia z portami USB 2.0, który jest wpięty w piny na mobo (analogicznie jak czytnik na przodzie obudowy- co mnie totalnie ogłupia)

pops 06.01.2014 14:10

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1271936)
Ma ktoś BT w postaci wtyczki? Chodzi o sprawdzenie czy ta anomalia się powtarza.

Ja mam takie:

Załącznik 64486

Działa wszędzie gdzie wepnę. Win7 64.

gallus 06.01.2014 14:31

Takie "dziwne objawy" to mi się jakoś z od razu z zasilaczem kojarzą.. :|

andy 06.01.2014 14:40

@Patrix interfejs USB jest wstecznie kompatybilny, jednak czasami np. w BIOSie czy systemie operacyjnym może to być w jakiś sposób zablokowane.
To że np. działa tylko na HUBie, który może działać w 1.1 powoduje że radzi sobie z tym modułem.

Proponuję jeszcze odpalić urządzenie na innym kompie, oraz samego kompa uruchomić na innym systemie - jakaś dystrybucja live z Linuksem. Jeżeli nie będzie problemu w obu przypadkach to stawiam na problem samego systemu. Niestety tutaj nie pomogę :)

Patrix 06.01.2014 17:46

Ilość załączników: 1
@pops
- mam identyczny, to jest dokładnie ten szkrab.

@gallus
- zasilacz ocz 700w na prawdę żadnych problemów ze stabilnością systemu oraz innym sprzętem usb typu myszki, webcam, logitech receiver, pendrive itd, zasilacz zakupiony przynajmniej na dwie generacje sprzętu, wg pomiarów maksymalnie rozbujałem go do 490w

@andy
- na tym kompie mam obok jeszcze win server 2012, na nim to samo,
- sprawdziłem w laptopie z usb 2.0, tam obojętnie jaka dziura i jest wykrywany dobrze
- andy, ten hub to:
Cytat:

Built-in Devices: USB 3.0 Hi-Speed Hub (with 1 USB upstream port and 4 USB downstream ports)
ale był podłączony do USB 2.0 na mobo (nie mam jeszcze nic na usb3 więc to obojętne), celem testu przepiąłem go do gniazda usb 3.0 i wtyczka jest wykrywana.

Nowe obserwacje:
- po gruntownym wyczyszczeniu rejestru (W7 x64) z tego urządzenia, sterowników, obecnie urządzenie jest wykrywana na wszystkich portach w hubie USB 3.0
- obojętnie czy ten hub wepnę do mobo pod USB 2.0 czy 3.0 urządzenie poprzez hub jest wykrywane poprawnie
- po wypięciu huba i wpięciu w to samo miejsce wtyczki, urządzenie nie jest rozpoznawane ani w usb 2.0 ani w usb 3.0 - w żadnym gnieździe:
Załącznik 64493

Sam hub zdaje się, że jest aktywny, ponieważ monitor ma własne zasilanie

gallus 06.01.2014 18:22

Moje domysły opieram na tym, że miałem również bardzo dziwny przypadek u znajomego nagle ni z tego ni z owego przestawały działać różne urządzenia pod USB, a cała reszta działała. Robiłem różne kombinacje z podłączonymi urządzeniami i jak dobrze pamiętam działały wspólnie tylko dwa, sprawdziłem to także pod różnymi systemami live cd i dalej było to samo. Później jakoś przypadkiem przełączyłem w biosie USB na 1.1 i o dziwo ponownie wszystkie urządzenia ruszyły. Na koniec podkusiło mnie jeszcze na podmiankę zasilacza i okazał się to strzał w dziesiątkę - USB działa od wtedy normalnie i nie występują z nim żadne problemy.

PS Z tego co pamiętam bo było to już dość dawno to jak urządzenie nie działało to wyświetlało się w menedżerze urządzeń ale nie można było zainstalować sterowników tylko nie pamiętam czy jego identyfikator wystąpienia był wtedy normalnie widoczny...

Patrix 06.01.2014 19:03

@gallus, wygrzebałem tego starego bluetootha z szuflady, mam trochę różnych rzeczy na USB i nie ma problemów, Live CD jeszcze nie sprawdzałem bo nie mam pod ręką. Id urządzenia przy komunikacie 'nie rozpoznano...' nie występuje, Id znam bo podpiąłem urządzenie pod Hub.
Nie mniej ciekawy przypadek, może to jakieś złe ustawienie UEFI albo jakiś konflikt, skoro na dwóch różnej generacji Windows jest to samo. Na razie jestem sceptyczny co do jakiś awarii...

@pops - czy Ty masz USB 3.0 w płycie głównej?

demek 06.01.2014 19:10

Cytat:

na prawdę żadnych problemów ze stabilnością systemu
Ja tez nie mam problemow ze stabilnoscia i niczym innym ... poza tym, ze nie dziala u mnie na kompie google chrome i skype. Jedyne dwa programy, ktore sie wysypuja przy starcie, nie powodujac zwiech systemu.

Ale mam w7 odkad sie pojawil po polsku na msdna i nie mam zamiaru zmieniac...

Wiec wina systemu to tez moze byc w jakims stopniu.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.