Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   FMCB gryzie się z chipem (https://forum.cdrinfo.pl/f105/fmcb-gryzie-sie-chipem-93164/)

A youkai of love 26.01.2014 13:49

FMCB gryzie się z chipem
 
Jak w temacie, z tą różnicą że sam exploit włącza się bez problemu, ale próba włączenia jakiejkolwiek przypisanej aplikacji kończy się black screen'em. Chip w jednej konsoli to ripper 2 gold, a w drugiej coś podobnego bo spod trójkąta startuje \boot\boot.elf (cała nazwa pliku), ale 2x reset nie daje PS1 Mode a 3x go nie wyłącza, na trzeciej, gołej, wszystko działa jak należy. Da się zmusić FMCB do współpracy z chipem w tych dwóch konsolach? Zależy mi na tym bo ta goła mi się rozpada XD.

Berion 26.01.2014 20:29

Po co Ci karta z FMCB w konsoli przy odpalaniu gier z PSX z płyt jak i tak na niej nie zapiszesz save'ów w grach na PSX? Pod hot key możesz przypisać w FMCB (lub w ogóle do menu konsoli) PSX Launcher (nie pamiętam tylko czy działa z nowszymi modelami niż V9).

DEV1 i być może DEV2 nie będzie działać na żadnym modchipie przy OSD Update. W ogóle nie rozumiem po co DEV1 ja kmasz FMCB.

A youkai of love 27.01.2014 08:19

Właśnie chciałbym samo FMCB w celu ułatwienia sobie dostępu do OPL i innych programów, PS1 Mode mogę sobie darować, PSX Launchera nigdy nie używałem XD, ale jak pisałem FMCB ładowanie jakiejkolwiek aplikacji kończy black screenem, dlatego używam DEV1, a włączanie konsoli 3x reset nie wchodzi w grę zwłaszcza, że działa to tylko na jednej z tych dwóch modchipowanych, tej to jej laser na odczyt CD zdechł.

Berion 27.01.2014 11:43

Ja mam R2G i żadnych z nim problemów. Spróbuj FMCB 1.93, trochę dużych zmian doszło po stronie loadera.

szczuru 27.01.2014 13:40

@Haker120, spróbuj zidentyfikować chip z drugiej konsoli za pomocą tego:
http://www.fileforums.com/showthread.php?t=38232

A youkai of love 27.01.2014 18:13

Thx, ale mam właśnie na nowo zainstalowane FMCB 1.93 i nadal to samo w kwesti uruchamiania programów, a co do chipa - znam angielski dość dobrze ale nie pomogło mi to w identyfikacji tegoż ustrojstwa, wiem tylko że na sztywno jest ustawione PS2 Mode bo nawet oryginały PS1 identyfikowane są jako PS2 CD, nawet próbowałem odpalić kopie i oryginały ps1 podanymi metodami i nic - wyświetla się jako PS2 CD XD.

szczuru 28.01.2014 01:09

A może to DMS3?

Cytat:

DMS3 Plus Boot modes:
=====================

Ps2 Games - Hold X
PS1 Games - Hold Square
DVD Movies - Hold Circle
DEV.olution Mode - Hold Triangle
Fast Boot - Hold select
DEV.olution 2 Mode - Hold start
Config. mode - Hold L1 + L2 +R1 + R2
W nowszych wersjach do configu wchodzi się trzymając L1.

A youkai of love 28.01.2014 09:43

Thx szczuru, ale przytrzymując kwadrat albo kółko wywala czerwony ekran - Please Insert... i nie włącza się żadne menu.

szczuru 28.01.2014 21:53

Dla pewności sprawdź jeszcze fastboot używając płyty z grą na PSX-a.

A youkai of love 29.01.2014 15:29

Niestety - nie działa nawet w przypadku PS2, a przy PS1 wraca do browsera z informacją PS2 CD, wielkie thx szczuru, że Ci się chce - i Berionowi też XD.

szczuru 30.01.2014 00:10

Może to stary Messiah?

Cytat:

Had this trouble myself cos my dad collected mine and didn't ask. For the messiah chip for PS2 games you start the machine with the eject button. For PS1 games press the power button twice quickly after powering up i.e. at the boot up animation. Thats for messiah. I think its start up normally for DVDs. Don't use my PS2 for DVDs so not really sure.
Cytat:

Put your psx disk/dvd in tray and power off....then power on console holding in the standby button until the eject light turns blue then release and your dvds/psx games will boot (-;

A youkai of love 30.01.2014 11:36

Thx szczuru, ale nic z tego i tak wykrywa jako PS2 CD, chyba bez rozkręcania nie da rady, jedynie audioCD weryfikuje poprawnie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.