Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software (https://forum.cdrinfo.pl/f101/)
-   -   Dysk z dekodera Cyfrowego Polsatu (https://forum.cdrinfo.pl/f101/dysk-dekodera-cyfrowego-polsatu-93165/)

urwisk44 27.01.2014 20:55

Dysk z dekodera Cyfrowego Polsatu
 
Witam ! Mój pierwszy post, postaram się nie naśmiecić.
Jakiś czas temu, dostałem od brata stary dekoder polsatu, powiedział że mogę zrobić z nim co chce (wyrzucić albo wyciągnąć dysk 320gb) no to sobie pomyślałem że taki dysk może się przydać. Po podłączeniu dysku, bios nic nie widział tak samo win XP. Poczytałem trochę na forach i o programach botujących, zrobiłem co mogłem i dzięki HDAT2 i Victoria, odblokowałem dysk i widać teraz go w biosie jak i w win xp... no ale :nie: jednak nie działa, bo dysk jest dalej zablokowany i nie mogę zrobić na nim partycji ani zainstalować systemu. W Victoria pokazuje "ata password" z tego co czytałem na necie że te dyski mogą mieć hasło "WDCWDCWDCWDCWDC...." albo "PACE FRANCE Master Security PWD2" niestety, nie pomogły. Bym dołączył screena z Victoria ale kara dla świeżaków. Jak mam usunąć ata password ?? Da się to zrobić domowym sposobem ? Pomóżcie

andy 27.01.2014 23:04

Sprawdź czy tym zdejmiesz ATA Password
http://hdd-tools.com/products/rrs/

urwisk44 28.01.2014 13:33

Niestety program nie jest darmowy... 49 $ za licencje na odblokowanie jednej stacji. Jak spróbowałem zdiagnozować sam dysk to wyskoczyło "Warning: More than one device is detected on this channel The device has to be single on a channel"

joujoujou 28.01.2014 13:42

Poczytaj tu:

http://forum.hddguru.com/viewtopic.php?t=12257&start=20

A screena każdy może dołączyć --> pełna odpowiedź --> zarządzanie załącznikami. :)

loki7777 28.01.2014 14:31

Cytat:

Napisany przez urwisk44 (Post 1274148)
Niestety program nie jest darmowy... 49 $ za licencje na odblokowanie jednej stacji. Jak spróbowałem zdiagnozować sam dysk to wyskoczyło "Warning: More than one device is detected on this channel The device has to be single on a channel"

Dysk pewnie ATA i na tej samej tasmie masz 2 dysk/naped. Zostaw tylko ten dysk i problem zniknie.

Patrix 28.01.2014 15:58

Nie odblokujesz dysku z cyfrowego polsatu, musi to zrobić jakaś firemka co ma programator/urządzenie, podpinają się pod jakieś dodatkowe piny.
Ja za niedługo będę słał do takiej jednej firmy, to dam znać czy jest wporzo. Usługa nadal jest dużo tańsza niż taka 320gb z allegro.

urwisk44 28.01.2014 16:40

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1274157)
Nie odblokujesz dysku z cyfrowego polsatu, musi to zrobić jakaś firemka co ma programator/urządzenie, podpinają się pod jakieś dodatkowe piny.
Ja za niedługo będę słał do takiej jednej firmy, to dam znać czy jest wporzo. Usługa nadal jest dużo tańsza niż taka 320gb z allegro.

tak jest... po 2 dniach zabawy daje sobie spokój, gadałem z kolesiem, też oferuję taką usługę za 39 zł + 2x koszt wysyłki. szkoda, myślałem że będzie łatwiej, coś w stylu ściągnięcia simlocka od starych nokii. dzięki za próbę pomocy. :spoko:

TamKamper 29.11.2015 21:38

Jeśli dysk był z dekodera to znam rozwiązanie jak zdjąć zabezpieczenia :)

mgit 29.11.2015 22:42

Cytat:

Napisany przez TamKamper (Post 1343386)
Jeśli dysk był z dekodera to znam rozwiązanie jak zdjąć zabezpieczenia :)

To się tym rozwiązaniem pochwal...

Patrix 29.11.2015 23:36

No właśnie wstyd przyznać ale jeszcze dysku do odblokowania nie wysłałem, leży w szufladzie :)
Więc przyda się. Wszyscy czekają. Myślę, że na forum elektrody też czekają, tym bardziej sprawa ciekawa.

mgit 29.11.2015 23:40

Lepsze był by sposób na odszyfrowanie nagrań SAT z dekoderów / tv tak by można było oglądać na PC dowolnie a nie tylko na danym urządzeniu - na którym to nagrano ;)

Patrix 29.11.2015 23:45

Tak nagrania są szyfrowane kluczem karty abo, karta abo jest parowana z dekoderem,
wydaje mi się, że gdyby rozwalili nagrania to byłoby to pewnie równoznaczne ze złamaniem kodowania.
Chwilkę by się wszyscy cieszyli i CP coś by zakombinował, ostatecznie wymiana kart.

misiozol 29.11.2015 23:54

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1343405)
Lepsze był by sposób na odszyfrowanie nagrań SAT z dekoderów / tv tak by można było oglądać na PC dowolnie a nie tylko na danym urządzeniu - na którym to nagrano ;)

Olej to i kup dekoder z E2 na pokladzie , a ten syf od CP/nc+ rozwal mlotkiem

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1343406)
Tak nagrania są szyfrowane kluczem karty abo, karta abo jest parowana z dekoderem,
wydaje mi się, że gdyby rozwalili nagrania to byłoby to pewnie równoznaczne ze złamaniem kodowania.
Chwilkę by się wszyscy cieszyli i CP coś by zakombinował, ostatecznie wymiana kart.

Spoko jest diabel nie jest taki straszny jak go malujesz wszystko sie da ;)

mgit 30.11.2015 00:00

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1343406)
Tak nagrania są szyfrowane kluczem karty abo, karta abo jest parowana z dekoderem,
wydaje mi się, że gdyby rozwalili nagrania to byłoby to pewnie równoznaczne ze złamaniem kodowania.
Chwilkę by się wszyscy cieszyli i CP coś by zakombinował, ostatecznie wymiana kart.

Kodowanie już nie raz złamane było - może kiedyś złamią...

Chociaż po co komu pełen pakiet - jak na każdym kanale to samo... :hmm:
A w dobie internetu to wręcz zbędne :taktak:

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1343407)
Olej to i kup dekoder z E2 na pokladzie , a ten syf od CP/nc+ rozwal mlotkiem

Spoko jest diabel nie jest taki straszny jak go malujesz wszystko sie da ;)

A po co mi dekoder - psujący wystrój mieszkania... mam karcę CI i TV Samsunga co obsługuje TV SAT i nagrywanie - tylko szyfrowanie dysku mi się nie podoba :P

Co do syfu od NC/CP to raptem sama karta - po co ją psuć - bez niej nsport nie będzie odbierać :hmm:

misiozol 30.11.2015 11:39

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1343408)
A po co mi dekoder - psujący wystrój mieszkania... mam karcę CI i TV Samsunga co obsługuje TV SAT i nagrywanie - tylko szyfrowanie dysku mi się nie podoba :P

Co do syfu od NC/CP to raptem sama karta - po co ją psuć - bez niej nsport nie będzie odbierać :hmm:

Oj cos krecisz, jak masz tv z modulem CAM i masz wsadzonego go w tv i pod tv masz podpiety hdd do nagrywania to dane nie sa szyfrowane na hdd , wiem doskonale bo mam tv z tunerem DVB-S2 , pomijam fakt ze to jest jedno z najgorszych rozwiazan ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.