Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Odzyskiwanie danych (https://forum.cdrinfo.pl/f109/)
-   -   Naprawa bad sectorów bez utraty danych (https://forum.cdrinfo.pl/f109/naprawa-bad-sectorow-bez-utraty-danych-93267/)

KarolluZ 02.03.2014 07:18

Naprawa bad sectorów bez utraty danych
 
Ilość załączników: 1
Tak jak w temacie. Czy da się naprawić bad sector nie tracąc danych ? Mam dysk SEAGATE 80GB 2.5'' IDE, na którym jest (uwaga) ponad 3000 badów i to rozstrzelonych po całym dysku. Nie mogę nic z niego skopiować, bo są błędy przy kopiowaniu, a dysku nie mogę wyzerować, aby pozbyć się badów. Czy widzicie tutaj cień nadziei ?

Berion 02.03.2014 10:30

Jeśli masz bad sektor na danych które chcesz odczytać to już je straciłeś. Być może jest jakiś program, który pozwoliłby odczytać z pominięciem felernych sektorów (np. zastępując te sektory zerami - jak np. w różnych programach do odczytu płyt).

KarolluZ 02.03.2014 10:49

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1277246)
Jeśli masz bad sektor na danych które chcesz odczytać to już je straciłeś. Być może jest jakiś program, który pozwoliłby odczytać z pominięciem felernych sektorów (np. zastępując te sektory zerami - jak np. w różnych programach do odczytu płyt).

Z tego co wyczytałem to MHDD ma opcje ERASE DELAYS zastępując bady zerami, ale ponoć nie ze wszystkimi dyskami to chce działać i z moim nie działa, bo MHDD zawiesza się już przy natknięciu się na pierwszego bada, czyli na początku dysku. Wiem, że ktoś mnie potępi za stosowanie hdd regeneratora, ale on także zawodzi na samym początku, po wykryciu kilku badów. Pokazuje komunikat, że "drive is not ready". I kaplica.

Fix00ser 02.07.2014 12:41

Przy małej ilości błędnych bloków czasami pomaga użycie Partition Guru
z opcji Verify and Repair

Berion 02.07.2014 22:56

@KarolluZ
Spróbuj ddrescue.

Kaleron 06.11.2014 17:28

Zerowanie nic Ci nie da. Zobacz, ile tam masz IDNF. Zerowanie pomaga jedynie na UNC i to nie w każdym przypadku. Błędy sumy kontrolnej (UNC) pojawiają się, kiedy przy próbie odczytu sektora otrzymujemy rezultat, który nie jest zgodny z sumą kontrolną, a błąd nie jest możliwy do skorygowania przy pomocy kodów ECC. Błąd taki może być wynikiem problemu z interpretacją przez translator odczytu głowicy magnetycznej, jeżeli poziom namagnesowania nośnika nie pozwala na jednoznaczne określenie jego jako logicznego 0 lub 1. Zerowanie (nadpisanie) obszaru dysku powoduje przemagnesowanie nośnika, co nieraz, ale nie zawsze pozwala na prawidłową interpretację jego poziomu namagnesowania. W przypadku dysku w takim stanie, jak Twój, proponuję go więcej nie katować próbami naprawy, tylko zrobić kopię posektorową i odzyskiwać dane dopiero z kopii.
To, że sektor jest uszkodzony i zawiera błędy nie znaczy jeszcze, że cała jego zawartość jest stracona. Programy klonujące skopiują, co się da. Natomiast próby naprawy powodują utratę tej części zawartości sektora, którą jeszcze można odczytać. Zerowanie poprzez nadpisanie, a remap poprzez zastąpienie oryginalnego sektora sektorem z puli zapasowej.

Patrix 06.11.2014 17:34

Mysle, ze autor juz sobie poradzil lub doszedl do konkluzji od czasu MARCA 2014...
wiec lepiej po takim czasie pisac dla ogolu narodu :)

revolver0 06.11.2014 21:06

Czyżby reklama firmy odzyskującej dane?

Halerss 20.04.2015 08:04

Nie da rady juz odzyskac danych :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.