Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   psx kilka gier na jednej płycie W Formacie BIN,CUE (https://forum.cdrinfo.pl/f104/psx-kilka-gier-jednej-plycie-formacie-bin-cue-93287/)

igorsped 11.03.2014 14:31

psx kilka gier na jednej płycie W Formacie BIN,CUE
 
Witam czy jest możliwe wypalenie kilku gierek na jednej płycie CD W Formacie BIN i CUE Znacie Jakiś Do Tego Program ? Albo Mógł By Ktoś Napisać Jak to zrobić Czytałem Ten Artykuł : www.konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PSXmulticd/
Ale Tam Poruszana Jest Kwestia Gier (demek) W EXE Czego Kompletnie Nie Rozumiem. Chodzi Mi oto że Przeważnie Gry Występują w Formacie BIN i CUE I czy istnieje Taki Boot Menu Czy coś takiego :) ???

ed hunter 11.03.2014 15:32

Przecinki!

igorsped 11.03.2014 16:17

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1277898)
Przecinki!

Wybacz :)

Berion 11.03.2014 17:46

Nie tylko przecinki. Kto zaczyna każdy wyraz w zdaniu z dużej litery? Takie posty to na sweetbrokacik, nie u nas. Możesz to potraktować jak ostrzeżenie (nieprzestrzeganie zasad pisowni to wyraz braku szacunku do nas, dlatego to jest takie ważne). :P

- - -

Cytat:

Witam czy jest możliwe wypalenie kilku gierek na jednej płycie CD W Formacie BIN i CUE Znacie Jakiś Do Tego Program ? Albo Mógł By Ktoś Napisać Jak to zrobić Czytałem Ten Artykuł : w w w.konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PSXmulticd/
Ale Tam Poruszana Jest Kwestia Gier (demek) W EXE Czego Kompletnie Nie Rozumiem. Chodzi Mi oto że Przeważnie Gry Występują w Formacie BIN i CUE I czy istnieje Taki Boot Menu Czy coś takiego
*.bin to obraz płyty. Musisz wypakować z niego dane, to samo zrobić z drugim (skoro to ma być kompilacja np. dwóch gier) i z tego złożyć jeden i wypalić. Niektóre gry używają leap secktorów jako zabezpieczenia, wtedy należy wypakować taki plik w mode2, a nie mode1, w budowanym obrazie zrobić plik dummy (czyli same zera) o tej samej wielkości i dopiero po zbudowaniu obrazu go podmienić.

Pliki wykonywalne to tzw. pliki licencyjne czyli np. SCES_12345, może je sobie dowolnie nazwać (np. SCES.exe albo wiosn.a - ważne aby zmieścić się w 8+3 znakach).

W przypadku powtarzających się plików, trzeba zmienić im nazwy zarówno na płycie jak i w środku pliku wykonywalnego (np. za pomocą hex edytora).

Gry, które używają zabezpieczenia Libcrypt lub cokolwiek robią z subkanałami trzeba spatchować bo tego nie przeniesiesz na swoją kompilację.


Na pewno działa i bez problemu daje się przenieść Crash Team Racing, a bez muzyki waży jakieś 40MB.

igorsped 11.03.2014 19:45

Wybaczcie za ortografię :/

Berion mam do ciebie jeszcze prośbę, Mógł byś napisać dla mnie KRÓTKĄ instrukcje co i jak ??? Nie ogarniam jestem zielony w gronie posiadaczy przerobionych PSX'ów

Berion 11.03.2014 20:07

1. Za pomocą programu np. ISO Buster, wypakuj pliki z obrazów obu gier.

2. Jeśli obie te gry, mają jakieś pliki o tej samej nazwie to je zmień i zmień też te nazwy w plikach wykonywalnych za pomocą programu np. HxD Hex Editor.

3. Przygotuj sobie skrypt do Demu Menu, program Demo Menu i SYSTEM.CNF do niego prowadzący zgodnie z poradnikiem do którego linkowałeś w pierwszym poście, adekwatnie do Twoich gier.

4. Zrób z tego wszystkiego obraz płyty i wypal.

szczuru 11.03.2014 21:35

@Berion, zapomniałeś dodać ;)
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PSXmulticd/

//Edit,

Właśnie doczytałem, że poruszaliście już temat tego artykułu ;)

igorsped 12.03.2014 06:26

Dzięki @Berion bardzo mi pomogłeś :)

atiPL 12.03.2014 13:32

To ja ati z poprzedniego tematu wypakowałem to jak pisałeś, Ale co dalej ???? Własnie tej części nie rozumiem rozpiszesz ją lepiej ?

Berion 12.03.2014 14:42

Przyjmijmy, że "gra X" ma na płycie plik o nazwie KASIA.RES i "gra Y" ma plik na płycie o tej samej nazwie czyli też KASIA.RES. Z oczywistych względów, oba pliki mają różną zawartość i pewnie też budowę, więc nie można wybrać tylko jednego, muszą być oba. Nie mogą też być oba o tej samej nazwie bo skąd gry miałyby wiedzieć, które KASIE są ich. ;) Więc trzeba im zmienić nazwy, np. KASIA.RES z "gry X" na np. KASIA.RE1 i KASIA.RES z "gry Y" na KASIA.RE2. W ten sposób zachowasz oba pliki z obu gier.

Teraz, skąd gry mają wiedzieć, że zmieniły im się nazwy plików? Nie będą wiedziały dopóki tych nazw nie zmienisz w pliku wykonywalnym. Więc otwierasz je w edytorze heksadecymalnym, zmieniasz nazwy na adekwatne do nowych i modlisz się żeby gra odnosiła się do tych danych po nazwach, a nie sektorach czy mm:ss i o to aby nawet te leżały na golasa, a nie były zaszyfrowane lub zakodowane.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.